فروش جواهر

فروش جواهر

فروش جواهرات به صورت یک صنعت سبک محور است. برخی از سبک ها کلاسیک هستند و برای دهه ها باقی می مانند، برخی دیگر فقط چند ماه دوام می آورند. جواهرات املاکی که از مد افتاده باشند نمی توانند قیمت بالایی را داشته باشند. در واقع برخی از سبک ها چنان مورد پسند واقع شده اند که تنها ارزش جواهرات، ارزش ذاتی آن ها است. نکته دیگر این است که جواهرات می توانند عتیقه باشند. جواهرات عتیقه بسیار کلکسیونی هستند و ممکن است به یک گزینه ویژه برای فروش جواهر دست دوم نیاز داشته باشد. دانستن اینکه جواهرات شما فقط قدیمی و از مد افتاده یا عتیقه هستند در فروش جواهر می تواند موثر باشد.

عوامل موثر در فروش جواهر

شرایط فروش جواهر، مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت برای جواهرات است. جواهرات آسیب دیده و شکسته هزینه های مرمت را ارزیابی می کنند. تعمیر جواهرات در بسیاری از موارد ضد شهودی است. جواهراتی دیده شده است که به گونه ای دستکاری شده اند که هزینه مرمت جزئی و به راحتی قابل توجیه است. تعمیر جواهراتی که نمی خواهید خودتان این کار را انجام دهید می تواند به دست تکنسین های این حوزه صورت گیرد. به متخصصین اجازه دهید این کار را انجام دهند، در غیر این صورت ممکن است هزینه بالایی را برای شما ایجاد کند.

جواهرات فرسوده بر ارزش قطعه موردنظر تأثیر می گذارد. بازگرداندن زندگی به یک جواهر بسیار دشوار است. بیشتر جواهرات فرسوده با ارزش ذاتی آن ارزشیابی می شوند. به نظر می رسد که جواهرات هنگام تمیز کردن بهترین حالت را دارند. قبل از نشان دادن جواهرات، آنها را به درستی تمیز کنید. اگر روش 100٪ صحیح تمیز کردن جواهرات خود را نمی دانید به یک جواهرفروش حرفه ای اجازه دهید آن را برای شما تمیز کند.

حتی ممکن است برخی از طلا فروشی ها آن را به صورت رایگان تمیز کنند. نظافت نادرست می تواند به جواهرات آسیب برساند و حتی آن ها را از بین ببرد. اگر از نحوه تمیز کردن جواهرات خود مطمئن نیستید، بگذارید افراد حرفه ای این کار را انجام دهند.

صنعت طلا و جواهر از هزاران سال پیش مورد بررسی قرار گرفته است. جواهرات آسیب دیده فراتر از تعمیر آن خریداری می شوند. ارزش ذاتی قیمت فلز (طلا، پلاتین، نقره) فراتر از هر گونه سنگ قیمتی است. فرآیند تصفیه مورد استفاده برای بازیابی فلز از مواد شیمیایی قوی استفاده می کند و دارای مقررات سختگیرانه محیطی است که بر قیمت داده شده برای بازیافت فلز تأثیر می گذارد. سنگ های قیمتی قسمت مهمی از جواهرات هستند.

ارزش فروش جواهرات توسط گوهر آن تعیین می شود. دو عامل مهم در فروش جواهر دست دوم موثر است: گوهر و شرایط آن. برخی از سنگ های قیمتی ارزش بیشتری نسبت به برخی دیگر دارند. یاقوت طبیعی چند برابر بیشتر از یاقوت مصنوعی ارزش دارد. الماس معمولاً از آمتیست ارزش بیشتری دارد. دانستن درجه و نادر بودن گوهر شما به درک ارزش آن کمک می کند. وضعیت گوهر برای ارزش آن حیاتی است. برخی تراشه ها و سایش ها می توانند هزینه تغییر رنگ را توجیه کنند. مراقبت دقیق از جواهرات در مقایسه با بی احتیاطی، ارزش بالاتری را حفظ می کند.

نکات قابل توجه در فروش جواهرات

فروش جواهرات هنری سازش پذیر است. تعادل بین مبلغ پرداخت شده و سرعت پرداخت و سهولت معامله وجود دارد. اگر قیمت بالا، سریع و آسان می خواهید، امری مشکل به نظر می رسد. هرچه قیمت حاصل از فروش جواهرات بالاتر باشد، زمان طولانی تر و معامله دشوارتر است. یافتن مصرف کننده دیگر برای خرید جواهرات شما سودآورترین اما سخت ترین قسمت ممکن است که زمان بر و مشکل ساز است.

قدم زدن در فروشگاه های جواهرفروشی ساده ترین و سریع ترین راه فروش است اما شما می خواهید به صورت عمده یا کمتر جواهر خود را به فروش برسانید. علاوه بر قیمت دریافت شده برای جواهرات، زمان سرمایه گذاری برای فروش جواهرات نیز به معادله مربوط می شود.

ارزش وقت و انرژی شما چیست؟ همه مردم تصمیم به خرید و پرداخت نقدی در محل ندارند. برخی از افراد فقط برای اینکه تصمیم خود را برای خرید بگیرند دو یا سه بار مراجعه می کنند. همچنین در حمل و نقل جواهرات به سراسر کشور می توان میزان اطمینان را در نظر گرفت و یا حتی یک برنامه پرداخت می تواند تنها راهی باشد که شخص می تواند از پس جواهرات شما برآید.

عوامل موثر در فروش جواهر

خلاقیت شخصی می تواند بهترین روش برای فروش جواهرات شما را به شما نشان دهد یا اینکه می تواند به صورت یکی از روش های سنتی بسیار خوب عمل می کند. گزینه های خود را بررسی کنید و مزایا و معایب آن را ارزیابی کنید تا بهترین راه برای فروش جواهرات خود را پیدا کنید. حراج ها، روش معتبر فروش جواهر است. جواهرات سطح بالا برای این حراج ها مناسب ترین است.  حراج های آنلاین مزایای بسیاری و برخی از خطرات را به همراه دارد.

حراج های آنلاین حراجی هایی هستند که از طریق اینترنت برای مخاطبان گسترده در جهان انجام می شود. در صورت فروش شی، هزینه فروش یک کالا کم است. حراج های بزرگ پیشنهادات و فروش های زیادی دارند اما گم شدن در تمام آن فعالیت ها آسان است.  پیچیده ترین قسمت حراج های آنلاین معامله واقعی است. چه کسی اول به کی اعتماد خواهد کرد به طور معمول خریدار وجوه می فرستد، سپس فروشنده کالا را ارسال می کند. همچنین فروشنده باید یک دوره زمانی به خریدار بدهد تا کالا را برای بازپرداخت کامل برگرداند. معامله می تواند مشکل ساز یا روان باشد.

دلالان طلا و جواهر خدمات حرفه ای را با پرداخت هزینه ارائه می دهند. یک کارگزار طلا و جواهر را به عنوان یک حرفه استخدام شده در نظر بگیرید که در برابر یک بازار بسیار پیچیده مانند صنعت جواهرات برای شما کار می کند. اطمینان حاصل کنید که بیعت آنها فقط با شماست. بیشتر کارگزاران طلا و جواهر در زمینه جواهرات بسیار آموزش دیده اند. دلالان طلا و جواهر بسته به نوع خدمات ارائه شده درصدی از 10٪ تا 50٪ را دریافت می کنند.

برخی از دلالان طلا و جواهر نیز به عنوان یک فروشنده عمل می کنند و برای معامله فوری خرید می کنند. دلالان طلا و جواهر معمولاً در شهرهای بزرگ یافت می شوند و بیش ترین فعالیت آن ها فروش جواهر دست دوم است. فروشندگان دست دوم نوع دیگری از گزینه های خرید و فروش هستند. بیشتر آنها در ارزیابی نقدی جواهرات کار می کنند. ارزش نقدی اکثر جواهرات درصدی از ارزش ذاتی آن ها است.

نکته کلیدی در درک این محیط، خرید درصدی است. برخی از فروشندگان نزدیک به 90 درصد ارزش ذاتی را پرداخت می کنند، در حالی که برخی دیگر 33 درصد را پرداخت می کنند. تنها راه برای یافتن بهترین قیمت این است که جواهرات را به صورت فیزیکی به تعدادی از مغازه ها برسانید. سپس به مغازه ای که بیش ترین ارزش جواهر را ارزیابی می کند، بفروشید.

با تغییرات هر فصل با تغییر روند لباس، سبک استفاده از زیورآلات نیز باید تغییر کند. در فصول مختلف باید با توجه به اکسسوری های متناسب با حال و هوای آن فصل از جواهرات مختلف استفاده کنید. بنابراین استفاده از دستبندی که دوست داشتید و در زمستان استفاده می کردید منطقی به نظر نمی رسد.

- گزینه های فروش بیشتر

فروش جواهر انگیزه بالاتری را هنگام فروش ایجاد می کند. هیچ کس نمی داند چه مدت طول می کشد یا حتی به فروش می رسد یا خیر. فروشگاه هایی که محموله را ارائه می دهند از فروشگاه های دست دوم گرفته تا فروشگاه های طلا و جواهر را شامل می شوند. نوع جواهرات املاک و مستغلات شما حکم می کند که کدام فروشگاه سعی در فروش جواهرات شما را دارد. برخی از قراردادها دارای محدودیت زمانی هستند و در صورت گم شدن یا خراب شدن، چه کسی مسئول آن است. شما باید جزئیات قرارداد را بدانید تا بفهمید چه اتفاقی می افتد.

نکات قابل توجه در فروش جواهرات

جواهرات مناسب بهار و تابستان:

ابتدا به بررسی نکاتی در مورد استفاده از زیورآلات در تابستان و بهار می پردازیم که عبارتند از:

• نکته اول: در این فصول هماهنگی با رنگ زیورآلات مهم است. فصل های بهار و تابستان فصل رنگ های روشن هستند. زرد، نارنجی، قرمز، همه این رنگ ها بیانگر حال و هوای این دو فصل هستند. نه تنها این سه رنگ، بلکه سبز و آبی نیز می توانند در تابستان تاثیر فوق العاده ای داشته باشند. در فصل تابستان بهتر است از زیورآلاتی استفاده کنید که سنگ های قیمتی رنگی بیشتری دارند و برای جلوه ای زیباتر می توانید از همان سنگ گردنبند مهره های رنگی نیز استفاده و تهیه کنید.از جمله سنگ هایی که می تواند برای این فصل مناسب باشد. یاقوت کبود و یاقوت سرخ هستند.

• نکته دوم: در تابستان پوست بدن بیشتر نمایان می شود.به طوری که وقتی در زمستان و پاییز یقه و آستین های بدن پوشیده تر بود، در تابستان و بهار پوست بیشتر نمایان می شود. برای جلوه بیشتر گردنبند بر روی گردن می توانید از مدل های لایه لایه آن استفاده کنید و زیبایی خیره کننده ای را به نمایش بگذارید. گردنبندهای طلایی که می درخشند آویزان کنید. برای یک گردنبند لایه لایه باید در نظر داشته باشید که چندین زنجیر طلا و سنگ های مشابه در اندازه های مختلف داشته باشید. فقط مطمئن شوید که سنگ ها از نظر شباهت در یک گروه قرار می گیرند، در غیر این صورت ممکن است نامناسب به نظر برسند. به عنوان مثال، یک گردنبند با 3 یا 4 لایه ممکن است مناسب باشد.

• نکته سوم: دستبندها می توانند دست ها را زیباتر کنند. در تابستان و بهار به دلیل آستین کوتاه بلوز می توانید از دستبندهای رنگارنگ و زیبا استفاده کنید. برای فصل تابستان هم دستبند نازک و هم ضخیم بخرید. حتی می توانید یک دستبند برچسب اسم را با یک یا چند دستبند رنگی بپوشید. با توجه به تعاریف بالا، پوشیدن دستبندهای مهره دار با سنگ های رنگی می تواند گزینه مناسبی باشد.

• نکته چهارم: هماهنگی جواهرات خود با سایر اکسسوری ها مهم است.مثلا می توانید برای زیبایی بیشتر از دستبند یا انگشتر استفاده کنید. و علاوه بر آن از کلاه و عینک آفتابی متناسب با جواهرات و اکسسوری ها استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که حتی یک ناهماهنگی کوچک می تواند به ظاهر شما آسیب برساند.

برای خرید طلا آنلاین به سایت کافه طلا مراجعه کنید.

ثبت نظرات
*