ساعت مردانه

ساعت مردانه

این روزها آقایان بیش از گذشته به پوشیدن ساعت علاقمند هستند تا حدی که هم ست با سبک لباس خود ساعت مچی می پوشند. در واقع پوشیدن ساعت از نظر آنها اهمیت بالایی در شیک و لوکس نشان دادن آنها دارد به همین خاطر به هیچ وجه هنگام رفتن به بیرون از خانه، ساعت مچی خود را فراموش نمی کنند. با توجه به تقاضا برای ساعت مچی مردانه برندهای زیادی هستند که انواع متنوعی از ساعت مچی را تولید و به بازار عرضه می کنند.  البته وب سایت فروشگاه مربوط به سایت فروش ساعت مچی نیز به صورت مجازی فعالیت می کند که انواع متنوعی از ساعت مچی مردانه را برای فروش گذاشته است.

البته شما با سر زدن به وب سایت فروشگاه می توانید لیست ساعت های موجود در وب سایت را با همه ویژگی های هر کدام به راحتی مشاهده کنید و با توجه به جنس، اندازه و رنگ هر کدام برحسب سلیقه خود انتخاب و سفارش دهید. یکی از مزیت خرید آنلاین ساعت مردانه این است که انواع متنوعی از ساعت مردانه با توجه به شغل و علاقه هرشخص طراحی شده و در وب سایت موجود است.  به عنوان مثال اگر کوهنورد هستید برای شما ساعت مچی مخصوص به شغلتان در وب سایت موجود است . البته اگر دو چرخه سوار یا هر شغل دیگری هم که دارید ساعت مخصوص به شغل شما در وب سایت فروشگاه موجود است. با ما تا انتهای مقاله همراه شوید تا در رابطه با ساعت مردانه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

انواع ساعت مردانه


در گذشته تنوع ساعت مردانه به نسبت الان نبود بلکه تنها به عنوان یک وسیله شخصی و نشان دادن زمان برخی از افراد از جمله پولدارها بیشتر می پوشیدند در واقع پوشدن ساعت نشان از موقعیت اجتماعی و وضعیت مالی فرد بود. قدمت ساعت مچی در گذشته طولانی مدت بود بدین گونه که ساعت مردانه از پدر به پسر به ارث می رسید و این روند نیز همچنان ادامه می یافت. اما با پیشرفت هایی که در عرصه ساعت سازی شده است انواع متنوعی از ساعت مچی در مدل ها، طرح ها و رنگ های متفاوت در بازار موجود است که از این رو دامنه انتخاب عموم مردم باز است و همه با توجه به سلیقه خود می توانند بهترین ساعت را در انبوه بیشماری از ساعت مردانه انتخاب و سفارش دهی دهند.
در ادامه انواع ساعت مردانه را برای شما بیان خواهیم کرد.

ساعت‌های دیجیتال


ساعت های دیجیتال یا ساعت های اسپرت از جمله ساعت هایی هستند که نسبت به دیگر ساعت ها قدیمی تر می باشند.در این مدل از  ساعت مردانه اغلب تاریخ، روز، ساعت و سایر چیزهای دیگر در صفحه دیجیتال آن نمایش داده می شود. البته از این مدل ساعت ها هنوز هم در بازار موجود است و هنوز هم که هست جایگاه خود را در بازار حفظ کرده اند.

ساعت‌های کرنوگراف


ساعت های کرنوگراف یا ساعت های کرنومتر نوعی دیگری از ساعت مردانه هستند که دارای امکاناتی نظیر دکمه ی شروع و توقف برای ثبت زمان هستند.

ساعت‌های غواصی


همان طور که از نام این ساعت مردانه پیداست این مدل از ساعت مچی برای شغل غواصی مناسب است  و برای زیر آب رفتن نیز بسیار مناسب است. این مدل از ساعت مردانه در عمق 100 متری  یا 330فوتی نیز کارآیی بالایی دارد. از طرفی ساعت مردانه غواصی مقاومت بالایی در حدود 200 تا 300 متر در زیر آب را دارد.

انواع ساعت مردانه


ساعت‌‌های رسمی


یکی از پر کاربردترین ساعت مردانه مدل رسمی آن است که طرفداران زیادی دارد.  این مدل از ساعت های رسمی اگر چه با الماس تزئین نشده اند و ظاهر ساده تری دارند اما شیک و زیبا هستند و با انواع کت و شلوار نیز به خوبی ست می کنند.


ساعت‌ مچی خلبانی


ساعت مچی خلبانی نیز مناسب شغل خلبانی است و در این رابطه امکانات زیادی را برای خلبان از قبیل دقت و تیزبینی فراهم می کنند. این مدل از ساعت مردانه شیک و ساده هستند و برای شغل خلبانی مناسب می باشند.


ساعت‌های نظامی


ساعت های نظامی با توجه به نامشان برای افسران و سربازان نظامی طراحی شده اند در حقیقت آنها با استفاده از این مدل ساعت حملات جنگی را هماهنگ می کنند. ساعت های نظامی در عین شیک و ساده بودن کاربردی نیز می باشند و برای هماهنگ کردن حملات جنگی عملکرد بسیار بالایی دارند.


ساعت‌های لاکچری


در ساخت ساعت های لاکچری انواع جواهرات و سنگ های قیمتی طراحی شده است.  این مدل از ساعت های به عنوان آثار هنری در کلکسیون ساعت نگهداری می شود.

یک ساعت مردانه خوب باید دارای چه امکاناتی باشد؟

در زمان انتخاب ساعت مردانه گاهی وقت ها افراد علاوه بر ظاهر آن به امکانات موجود در آن نیز دقت می کنند و مایل هستند ساعت مردانه شیک و ساده ای را انتخاب کنند که دارای امکاناتی نظیر موارد زیر باشد.


کرنوگراف


کرنوگراف یکی از امکانات خوب ساعت مردانه است که می توان با استفاده از آن مدت زمان یک رویداد را ثبت کرد. در این مدئل از ساعت ها، کنار عدد 2 دکمه ای قرار دارد که با فشردن دکمه آن کرنوگراف شروع و با فشار دادن مجدد همین دکمه کرنوگراف متوقف می شود. البته با فشار دادن دکمه در ساعت 4 نیز می توانید کرنوگراف را صفر کنید.

تاچیمتر


تاچیمتر نیز به عنوان امکانات مطلوب در ساعت مردانه برای محاسبه مدت زمان یا اندازه گیری مسافت براساس سرعت مورد استفاده قرار می گیرد.


دوزمانه


دو زمانه بودن نیز یکی از امکانات مطلوب در ساعت مردانه است  دو زمان متفاوت را همزمان نشان می دهد البته در زمان مسافرت این ویژگی بیشتر به کارتان می آید.

ضد آب


از قابلیت های مهم ساعت مردانه که در زمان خرید ساعت اهمیت زیادی به آن داده می شود ضد آب بودن ساعت مردانه است. هر کدام از ساعت مردانه با توجه به مقدار و عمق آب مقاومت های متفاوتی دارند.

زنگ هشدار


زنگ هشدار در ساعت مردانه این امکان را برای افراد فراهم می کند که برای زود بیدار شدن زنگ هشدار بر روی آن را تنظیم کنند تا در وقت مناسب به کارهای خود برسند.

شارژ با نور خورشید


در برخی از ساعت های مردانه، شارژ با نور خورشید یکی از قابلیت های مهم محسوب می شود در حقیقت می توان ساعت مردانه را در فضای باز و فضای داخلی  از نورخورشید شارژ کرد.


اتصال به تلفن همراه


در برخی از ساعت های مردانه، اتصال به تلفن همراه به عنوان یکی از قابلیت های مهم و کارآمد طراحی شده است.

قیمت ساعت مردانه


انتخاب سایز مناسب ساعت مردانه


انتخاب سایز مناسب یکی از دغدغه های خریداران در زمان خرید ساعت مردانه است در واقع در زمان خرید این سوال برای خریداران پیش می آید که چه سایزی از ساعت را برای دست خود انتخاب کنند. یکی از ترفندهای مهم در انتخاب سایز مناسب ساعت این است که مطابق با ساعت قبلی خود ساعت جدید را خریداری کنید. البته اگر اندازه مچ شما تغییر کرده است باید فکر دیگری کرد. به همین خاطر برای انتخاب سایز ساعت مردانه مناسب با مچ دست خود باید از یک متر یا یک نوار کمک بگیرید. نوار را دور مچ خود بپیچید  و نقطه ای که انتهای نوار به آن می رسد را روی متر یا خط کش علامت گذاری کنید تا اندازه تقریبی مچ دست شما معلوم شود. اگر دور مچ دست شما 6 تا 7 اینچ باشد باید قاب های ساعت 38، 40 و 42 میلی متری را انتخاب کنید. در صورتی که اندازه دور مچ شما 7.5 تا 8 اینچ باشد نیز قاب های ساعت 44 تا 46 میلی متری را انتخاب کنید.

قیمت ساعت مردانه


به طور مسلم قیمت ساعت مردانه در زمان خرید بیشتر به چشم می آید . البته هر کدام از ساعت های مردانه با توجه به مدل، طرح و رنگ متفاوتی که دارند دارای قابلیت های متفاوتی نیز هستند که همین امر تاثیر بسزایی در قیمت ساعت مردانه دارد.
در زمان خرید ساعت مردانه مواظب باشید چراکه امکان فروش نسخه های تقلبی از برند ساعت وجود دارد. در حقیقت ساعت های تقلبی نیز همچون ساعت های لوکس و شیک به نظر می رسند که تشخیص آنها از نمونه های اصلی کمی سخت و مشکل می باشد. به همن خاطر از فروشگاه معتبر ساعت مردانه را خریداری کنید تا کلاه سرتان نرود و ساعت تقلبی را به جای ساعت اصلی برند خریداری نکنید.

نکات مربوط به نگهداری از ساعت مچی مردانه


نگهداری صحیح از ساعت مچی بر کارآیی و طول عمر ساعت تاثیر بسزایی دارد. در واقع با نگهداری درست از ساعت می توانیم آن را به یادگار از خودمان برای فرزندانمان به جا بگذاریم. در حقیقت با درست نگهداری از ساعت مچی می توان همچون گذشته از عملکرد خوب آن بهره گرفت. در ادامه به برخی از نکات مربوط به نگهداری از ساعت مچی می پردازیم.


تمیز کردن مداوم


یکی راه های آسان برای بالا بردن طول عمر ساعت این است که به طور مداوم ساعت مچی را تمیز کرد. در واقع با یک پارچه نرم می توانید به آرامی بر روی بند و صفحه ساعت بکشید تا خاک و آلودگی های موجود بر روی ساعت پاک شود. اگر بند ساعت شما چرمی است از محلول آب ولرم و سرکه استفاده کنید و اگر بند ساعت مچی شما فلزی است از محلول آب گرم و شوینده برای تمیز کردن بند ساعت استفاده کنید. البته توجه داشته باشید بعد از تمیز کردن بند ساعت با استفاده از این دوروش به خوبی بند ساعت را خشک کنید و اجازه بدهید کاملا خشک شود و مجدد به ساعت متصل کنید.


سرویس دهی منظم


برخی از فروشگاه ها خدمات پس از فروش برای مشتریان خود ارائه می دهد. دقت داشته باشید که اگر ساعت مچی شما مکانیکی باشد هر دو تا سه سال یک بار و اگر ساعت شما کوارتزی باشد هر چهار سال یک بار باید آن را سرویس دهی کنید.


شناخت ظرفیت ضد آب بودن ساعت


یکی از ویژگی های برخی از ساعت ها، خاصیت ضد آب بودن ساعت است. اگر چه در برخی دیگر نیز این امکان تا حد فراهم شده است اما به این نکته توجه داشته باشید که برای محافظت از ساعت مچی خود آن را در مجاورت با آب قرار ندهید. در زمان شنا، حمام، استخر یا جکوزی قبل از هر چیز ساعت مچی را از دست خود بیرون بیاورید و بعد از خشک کردن خود ساعت را بپوشید. از طرفی رطوبت موجب زنگ زدگی بند فلزی و خراب شدن بند چرمی ساعت خواهد شد بنابراین به این نکته دقت داشته باشید که در صورت ضد آب بودن ساعت آن را با خود در زمان حمام کردن به زیر آب نبرید.

محافظت از آن در برابر نور خورشید


نور خورشید موجب تغییر رنگ ساعت خواهد شد از طرفی گرمای ایجاد شده از آن نیز عمر باتری را کم خواهد کرد. به همین خاطر بهتر است ساعت مچی را در زیر سایه و جعبه قرار دهید تا از نور خورشید محافظت شود.


خودداری از باز کردن ساعت


در زمان عیب پیدا کردن ساعت به طور سر خود ساعت را باز نکنید بهتر است در صورت عیب پیدا کردن ساعت تعمیر آن را به افراد کاربلد و مجرب بسپارید تا آن را به خوبی تعمیر کند. باز کردن هر بار ساعت توسط خودتان موجب آسیب های جدی تری به ساعت خواهد شد.

سخن پایانی


با توجه به تقاضای زیاد خریداران برای ساعت های مردانه این روزها برندهای زیادی انواع متنوعی از ساعت های مردانه را با قابلیت های متفاوت طراحی و وارد بازار کرده اند. هر کدام از این ساعت ها دارای طرح ها، رنگ ها و مدل های متنوعی است که هر فرد با هر سلیقه ای که دارد می تواند ساعت مورد دلخواه خود را انتخاب و سفارش دهی کند.  البته وب سایت فروشگاه مربوط به سایت فروش ساعت مچی نیز به صورت مجازی فعالیت می کند که انواع متنوعی از ساعت مچی مردانه را برای فروش گذاشته است.

البته شما با سر زدن به وب سایت فروشگاه می توانید لیست ساعت های موجود در وب سایت را با همه ویژگی های هر کدام به راحتی مشاهده کنید و با توجه به جنس، اندازه و رنگ هر کدام برحسب سلیقه خود انتخاب و سفارش دهید. به جای سر زدن در فروشگاه های مختلف و شلوغی های بازار به راحتی و بدون هیچ نگرانی می توانید لیستی از همه ساعت های مردانه را دروب سایت فروشگاه مشاهده کنید و هر کدام  را که مایل بودید خریداری کنید.

ثبت نظرات
*