09123498666

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  تسبیح عقیق

  تسبیح عقیق

  تسبیح ها جایگاه ویژه ای در آیین مذهبی و دینی مسلمانان دارند و به عنوان وسیله ای کمکی در امر عبادت و ستایش خداوند عالم در حین نماز به کار رفته و یا حتی اوقاتی که فرد به کار خاصی مشغول نبوده و تنها قصد شمارش اذکار به کار برده خود در طول روز را دارد، می تواند از تسبیح کمک بگیرد.

  مهره های تسبیح که می توانند از جنس سنگ یا گِل شکل داده شده باشند، در داخل یک رشته جای گرفته و می توان آن ها را جا به جا نمود. این مهره ها ممکن است گاهی از تربت های تقدس یافته و متبرک یا نگین های گرانبها ساخته شده باشند که در این صورت ارزش معنوی و باطنی تسبیح را دو چندان خواهد کرد. تسبیح عقیق یکی از نمونه های تسبیح است که زیبایی و ارزش ویژه ای دارد.. تسبیح ها می تواند از سنگ های بسیار خاص ساخته شود و سنگ عقیق یکی از آن دسته سنگ هایی است که در ساخت تسبیح کاربرد دارد. زیبایی تسبیح عقیق بسیار زیاد است و همه افراد به داشتن آن علاقه دارند. در این مقاله از وب سایت کافه طلا به بررسی تسبیح عقیق می پردازیم، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

  انواع تسبیح

  تسبیح ها در طرح ها و شکل های گوناگون یافت می شوند و ممکن است جنس مهره ها و رنگ هایشان نیز با هم متفاوت باشند. اگر یک تسبیح تنها 33 مهره در خود داشته باشد به آن تسبیح اصلی گفته می شود اما در تسبیح معمولی تعداد آن ها 3 برابر یک تسبیح اصلی است.

  معمولا افرادی که دائما در حال نیایش و ذکر گفتن هستند، از تسبیح هایی طولانی با تعداد هزار مهره استفاده می کنند که این تسبیح ها می توانند برای ادا کردن نذرهای مختلف هم به کار روند. همچنین با توجه به جنس سنگ های به کار رفته در دانه های تسبیح می توان به انواع گوناگونی از آن ها من جمله تسبیح شاه مقصودی، ام البنین، تربت، یسر، کهربایی، عقیق، سندلوس، مرجانی و پلاستیکی اشاره کرد. در ادامه به بررسی خصوصیات و ویژگیهای تسبیح با جنس دانه عقیق خواهیم پرداخت:

  مزیت استفاده از تسبیح عقیق

  تعدادی از مسلمانان به دنبال ارزش والا و احترامی که به دین و آیین خود قائل اند، می خواهند ابزار ستایش و پرستش خداوند که با آن ها به عبادت می پردازند نیز در خور شئونات و جایگاه عظیم و متعالی پروردگار و دین پر افتخار آنان باشد. به همین جهت اقدام به استفاده از وسایل با ارزش و خصوصی می کنند که از میان آن ها می توان سنگ های گران بهایی مثل فیروزه و عقیق را نام برد.

  منبع اصلی استخراج سنگ های عتیق در کشور یمن می باشد اما در مناطق دیگر جهان نیز می توان آن ها را یافت که با قیمت نازل تر و کیفیت نامطلوب تر ارائه می گردند. این سنگ ها از ترکیب رنگ های بسیار زیبا و چشم نوازی برخوردار بوده و می توانند جلوه مطبوعی به تسبیح ببخشند. مهره هایی از جنس عتیق از کیفیت و دوام بالاتری برخوردارند اما برای یافتن تسبیحی که در آن سنگ اصل و غیر تقلبی به کار رفته باشد باید زمان و هزینه بسیاری صرف نمود.

  عده ای بر این باورند که هر چه جنس مهره های تسبیح به زمین نزدیک تر باشد و از طبیعت سرچشمه گرفته باشد، فرکانس های مثبت بیشتری را به خود جذب کرده و طیف انرژی مغناطیسی حاصل از آن در فرد تاثیرات خلقی و روانی بسیار مطلوبی بر جای می گذارد.

  فردی که همواره ذکر خدا را بر لب داشته و چه بسا برای بیان این اوراد از لفظ عربی نیز بهره ببرد، گستره ای از انرژی خدایی روح و جان او را فرا گرفته و وی را به سمت نیکی ها و خوبی ها سوق خواهد داد. حال اگر وسیله ای را که با آن به سپاس و ستایش خدا می پردازیم نشات گرفته از طبیعت مادی و آفریده شده از دل زمین توسط خداوند باشد، انرژی مثبت بیشتری را به سمت ما جذب کرده و ما را از گزند نیروهای منفی و غیر خدایی در امان نگاه خواهد داشت.

  سنگ عقیق از لحاظ انرژی سنگی بسیار خاص و معنوی می باشد و به غیر از تسبیح در ساخت انگشتر های سنگی نیز از آن استفاده می شود. اما به دلیل سطح امرزی بسیار بالای این سنگ، از آن در ساخت تسبیح نیز استفاده می شود. استفاده از تسبیح عقیق می تواند مزیای بسیاری برای افراد داشته باشد و مهم ترین مزایای آن تداوم انرژی های بسیار در بدن افراد می باشد. هم چنین به دلیل با ارزش بودن، این تسبیح را می توان هدیه ایی مناسب برای مسلمانان در نظر گرفت و اگر قصد هدیه دادن در ایام خاص مانند اعیاد مذهبی هستید، ما استفاده از این تسبیح را به شما پیشنهاد می دهیم.

  از مزایای استفاده از تسبیح عقیق می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • در میان مسلمانان، سنگ عقیق نمادی از روح متعالی و سرشت الهی می باشد که به شخصی که از آن استفاده می کند عزت نفس بخشیده و قوه تفکر وی را بر می انگیزد
  • خلاقیت را بهبود بخشیده و شانس بیشتری برای او رقم می زند
  • بر طول عمر افزوده و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد
  • هم چنین عملکرد اعضای داخلی بدن را با هم هماهنگ کرده و باعث تقویت سیستم گوارش، ریه ها، کبد و فرآیندهای تولید مثلی در بدن فرد خواهد شد.

  مزیت استفاده از تسبیح عقیق

  توصیه های ائمه در مورد استفاده از عقیق


  فواید و کاربردهای سنگ عقیق به قدری گسترده و متعدد می باشد که به کار بردن آن همواره توسط ائمه (س) توصیه شده است. به گفته امام باقر (ع) سنگ های عقیق در هر رنگ و شکلی که باشند، به منزله کوه هایی استوار در بهشت هستند که اگر مسلمانی از آنان بهره ببرد از شیعه خاندان پیامبر (س) به شمار خواهد آمد.

  به موجب این نگین، رزق و روزی فرد توسعه یافته و از بلاهای گوناگون محفوظ خواهد ماند. همچنین امام صادق (ع) برای عقیق خواص فراوانی را بر می شمارد که از میان آن ها می توان به بر آورده شدن حاجات، آرامش درونی، افزون شدن ایمان قلبی، تقویت آثار نیک عبادات فرد، برکت بخشیدن به زندگی، دفع بلایا و حوادث، زدودن اندوه و ملال از دل های مسلمانان، نهراسیدن از ستم های سایرین، دور شدن فقر و تنگ دستی از زندگی افراد و ایمن بودن در سفرها اشاره کرد.

  در میان مسلمانان، سنگ زینتی عقیق نمادی از روح متعالی و سرشت الهی می باشد که به شخصی که از آن استفاده می کند عزت نفس بخشیده و قوه تفکر وی را بر می انگیزد، خلاقیت را بهبود بخشیده و شانس بیشتری برای او رقم می زند، بر طول عمر افزوده و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. همچنین عملکرد اعضای داخلی بدن را با هم هماهنگ کرده و باعث تقویت سیستم گوارش، ریه ها، کبد و فرآیندهای تولید مثلی در بدن فرد خواهد شد.


  خرید تسبیح عقیق

  تسبیح های عقیق در رنگ ها و جلوه های گوناگون جهت خرید قابل دسترس می باشند که می توانید از میان طرح ها و قالب های موجود و با در نظر گرفتن تعداد مهره های مورد نظر ، که در بالا موارد استفاده از هر کدام را به طور کامل شرح دادیم، اقدام به خرید تسبیح عقیق با ظاهر مورد نظر خود کنید.

  اگر می خواهید تسبیحی که در اختیار دارید از سایر تسبیح های عقیق موجود متمایز بوده و خاص خودتان باشد، امکان سفارش برای حکاکی متن یا عبارتی به انتخاب شما بر روی تسبیح قرار داده شده است که می توانید از این طریق، تسبیح ویژه ای برای خود یا به عنوان هدیه به عزیزانتان تهیه کنید. تسبیح هایی که دانه های به کار رفته در آن ها از جنس عقیق می باشد معمولاً به رنگ های سرخ، زرد، مشکی، قهوه ای یا آبی یافت می شوند که هر کدام از جلوه و منظر منحصر به فردی برخوردار بوده و شما می توانید با توجه به سلیقه و نظر خود، رنگ مورد پسندتان را برگزینید.

  خرید تسبیح عقیق

  نظرات
  انصراف از نظر Close