09125706800

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  تسبیح شاه مقصود

  تسبیح شاه مقصود

  منشا تسبیح به سال 800 بر می گردد، اما در طول قرن ها تکامل یافته و منجر به تسبیحی شده است که امروز می شناسیم. تسبیح ما را به انجام مراقبه ای زیبا درباره زندگی عیسی و مریم مقدس و گذشتگان دعوت می کند. چه آن را به تنهایی بخوانیم و چه با دیگران، می توانیم تسبیح خود را برای بسیاری از اهداف در زندگی روزمره به کار ببریم.

  تسبیح، همانطور که امروزه آن را می شناسیم، توسط خود مریم مقدس در سال 1214 به مقدس دومنیک گوزمانی اهدا شد. او آن را به او تحویل داد تا با بدعت گذاران و گناهکاران زمان بجنگد و هم چنین از او خواست که به مردم بیاموزد که چگونه آن را بخوانند و این کار را در سراسر جهان گسترش دهند. گسترش ارادت به تسبیح مقدس و هم چنین تسبیح های دیگر از جمله تسبیح شاه مقصود، هنوز هم به عهده همه افراد است.

  در همه زمان ها، مسلمانان و مسیحیان تسبیح را همراه با مراقبه در مورد 15 رمز و راز زندگی پروردگار ما، عیسی و مریم مقدس می خوانند. در سال 2002، پاپ مقدس ژان پل دوم پنج رمز و راز اضافی را معرفی کرد: اسرار درخشان. بنابراین، در حال حاضر، ما در 20 رمز و راز مراقبه می کنیم .امروزه تسبیح های گوناگونی با خواصی متفاوت و شگفت انگیز وجود دارد که با دیدن آن، هر فردی را مشتاق می کند که به بررسی و شناخت بیشتر آن بپردازد.

  یکی از این تسبیح های بسیار قیمتی و گران بها، تسبیح شاه مقصود بوده که طراحی و ساخت آن به دوران گذشته برمی گردد. این تسبیح خواص و مزایایی دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.اگر مبتدی هستید و تازه با تسبیح و سنگ های قیمتی هم چون تسبیح شاه مقصود آشنا شده اید، می توانید با خواندن یک ذکر یا نوعی دعا در روز شروع کنید تا اینکه قدرت خود را افزایش دهید. برای شروع هرگز دیر نیست.

  موارد قابل استفاده از تسبیح شاه مقصود :

  1-برای شروع

  اگر مسلمان هستید، تسبیح را در دستان خود بگیرید و شروع به گفتن ذکر کنید تا از خواص و معجزات آن بهره مند شوید اما اگر مسیحی هستید، با علامت صلیب شروع کنید. در حالی که نشانه صلیب را انجام می دهید، این کلمات را بگویید:

  "به نام پدر و پسر و روح القدس. آمین "

  2-بعداً شما از Cross در انتهای تسبیح خود استفاده خواهید کرد.

  شما دعای اعتقاد رسولان را خواهید داشت، با داشتن Crucifix یا Cross ، پس از آن می توانید اقدام به انقباض کنید (این اختیاری است) و در مورد افراد مسیحی صدق می کند.

  در هنگام گرفتن تسبیح شاه مقصود می توانید این کلمات را ذکر کنید:

  اعتقادات رسولان:

  من به خدا، پدر متعال، خالق آسمان و زمین ایمان دارم و  عیسی مسیح، تنها پسر او، پروردگار ما که توسط روح القدس متولد شد، از مریم باکره متولد شد. تحت پونتیوس پیلاطس رنج برد، به صلیب کشیده شد، درگذشت و به خاک سپرده شد. او به جهنم فرود آمد. روز سوم او دوباره زنده شد.

  او به آسمان صعود کرد، در دست راست خدا، پدر متعال نشسته است. از آنجا او خواهد آمد تا در مورد زندگان و مردگان قضاوت کند. من به روح القدس، کلیسای مقدس کاتولیک، اجتماع مقدسین، آمرزش گناهان، زنده شدن بدن و زندگی ابدی اعتقاد دارم. آمین

  قانون انقباض:

  خدای من، من از اینکه تو را آزرده ام بسیار متأسفم و از همه گناهان خود متنفرم، زیرا از دست دادن بهشت و دردهای جهنم وحشت دارم اما بیشتر از همه به این دلیل که آنها تو را ناراحت می کنند، خدای من که خوب و شایسته و همه عشق من هستی. من با كمك لطف تو قاطعانه تصمیم می گیرم كه به گناهان خود اعتراف كنم، توبه كنم و زندگی خود را اصلاح كنم. آمین

  3- مهره های تسبیح در سنگ شاه مقصود

  با نگاهی به مهره های تسبیح شاه مقصود به راحتی می فهمید که این تسبیح از سنگ ها و مهره ای محکم و بادوام و در عین حال زیبا و پایدار ساخته شده است که در نگاه اول زیبایی آن، چشم هر بیننده ای رو به خود جلب می کند. به طور سنتی گفته می شود که ایمان، امید و عشق به کسانی که تسبیح می خوانند و برای اهداف خود از آن استفاده می کنند بسیار معجزه آفرین است.

  مهره های تسبیح در سنگ شاه مقصود

  4- اسرار تسبیح

  در اغلب موارد برای طراحی و ساخت هر تسبیح و مهره های سنگی گران بها و ارزشمندی رمز و رازی وجود دارد که باید به آن پی برد. در اینجا استفاده از تسبیح شاه مقصود موجب شده که نوعی احترام و احساس معنوی حین استفاده از این تسبیح گرانقدر داشته باشید. حتی می توانید با آن مراقبه کنید، که به دلیل خواص درمانی و معنوی که دارد می تواند در جذب انرژی ها و اتفاقات مثبت در زندگی افراد تاثیرگذار باشد.

  استفاده از این سنگ قیمتی و قدیمی یک امر ساده نیست، بلکه یک سفر واقعی به درون خود و پی بردن به  وقایع اصلی زندگی شاه مقصود است، در حالی که در هر زمانی، ما برای اهداف خود می توانیم از آنها استفاده کنیم.

  5-در چه مواقعی می توان از  تسبیح شاه مقصود استفاده نمود؟

  توصیه می شود تسبیح را در مکانی آرام و ساکت و بدون وقفه همراه با ذکرهای معنوی و آرامش بخش بخوانید. نکته خوب در مورد تسبیح این است که شما می توانید اساساً آن را در هر مکانی استفاده کنید: به عنوان مثال: راه رفتن، نشستن روی نیمکت پارک، هنگام تعمق در طبیعت، در خلوت اتاق خود، با دوستان در یک گروه، در محله و...

  انواع مختلف تسبیح شاه مقصود :

  تسبیح شاه مقصود در انواع مختلف و رنگ های متفاوتی وجود دارد. این تسبیح دارای مهره های متعدد و بی شماری است که در طرح ها و قالب های متفاوتی ساخته می شود. همان طور که از نام آنها مشخص است، دارای چندین مهره است و می تواند در اطراف انگشت شما به راحتی قرار گیرد. به دلیل سبک بودن آن، به راحتی می توانید آنها را با خود به همه جا ببرید و حمل کنید.

  تسبیح شاه مقصود به رنگ های زرد و سبز و با مهره هایی زیبا ساخته شده است که به وسیله طناب یا نخ هایی از مرغوب ترین نوع آن، مهره ها کنار هم قرار گرفتند و تسبیح چشم نوازی را ایجاد کرده اند. برای ساخت این تسبیح از سنگ های باارزش و گرانبهایی هم چون، عقیق، فیروزه و ... استفاده شده است که همین ترکیب سنگ ها در کنار هم، اثربخشی آن را افزون تر کرده است.

  تسبیح شاه مقصود را می توان به صورت دستبند و انگشتر با نگین های بسیار زیبا طراحی کرد و به دلیل خواص درمانی بی شماری که دارد در کارهای روتین امروزی از آن استفاده نمود.

  معرفی تسبیح شاه مقصود :

  در واقع تسبیح شاه مقصود از سنگ های واقعی شاه مقصود واقع در افغانستان گرفته شده است که این تسبیح های زیبا با طراحی دست و بسیار چشم نواز ساخته شده اند و دارای رشته های دو لایه هستند. بنابراین مطمئن باشید که دانه ها به راحتی از هم نمی پاشند.

  این یک هدیه بسیار زیبا و فراموش نشدنی است. این تسبیح دارای 99 مهره به علاوه حدود 24 اینچ است. وزن کل این تسبیح  برابر است با (2.30 اونس یا 65 گرم) که با کیفیت بسیار بهتر، درخشان، روشن، طراحی و مورد استفاده قرار گرفته است. هم چنین ارزش آن بسیار عالی و بالا خواهد بود. رنگ های منحصر به فرد به کار گرفته در آن، طرفداران زیادی را جذب خود کرده است.

  • تسبیحی است که در رشد معنوی و کمک به آگاهی در افراد تاثیر بسزایی دارد.
  • این سنگ دارای حقیقت معنوی و روشنگری چاکرا می باشد.
  • وزن: متوسط   26-32 گرم بوده و منشا آن: افغانستان است.
  • در تسبیح شاه مقصود می توان از سنگهای لاجوردی استفاده کرد.
  • نهشته های سنگ شاه مقصود در کوه های منطقه خاکرز در جنوب شهر قندهار در افغانستان یافت می شود. شاه مقصود چاکرای قلب را پاکسازی می کند و احساسات منفی از جمله ترس، احساس گناه، عصبانیت و سرزنش را با انرژی مهربانانه آرام از بین می برد.
  • شاه مقصود به کسانی که به دنبال حقیقت و روشنگری معنوی هستند کمک می کند، از رشد معنوی حمایت می کند و به آگاهی از وابستگی هایی که دیگر خدمت نمی کنند، کمک می کند.
  • این تسبیح زیبا دارای رنگ سبز روشن بوده که می توان در نماز هم استفاده نمود. این تسبیح 101 مهره سنتی دارد. این تسبیح در افغانستان ساخته شده است.

  خواص درمانی تسبیح شاه مقصود :

  از تسبیح شاه مقصود می توان در موارد زیر استفاده نمود:

  • پاکسازی درون از هرگونه انرژی های منفی و مضر و جذب انرژی های مثبت و شادی آفرین
  • افزایش درآمد و پر بار ترشدن کسب و کار و روزی فراوان
  • حفظ آرامش درونی و کسب معنویت
  • افزایش ارتعاشات مثبت در زندگی روزمره
  • ایجاد حس انرژی بخش و تقویت آن
  • افزایش شادی و انرژی فراوان جهت درمان افسردگی
  • کمک به تقویت و بازشدن چاکراه های درون بدن ازجمله: قلب

  خواص درمانی تسبیح شاه مقصود

  نظرات
  انصراف از نظر Close