خرید سنگ برلیان

همه افراد دوست دارند که در همه محیط ها و در همه شرایط زیبا به نظر برسند و به عبارتی زیبا باشند. برای اینکه افراد خود را زیباتر نشان بدهند از وسایل و ابزار بسیاری استفاده می کنند.خانم ها از لوازم آرایش و لباس های شیک و زیبا و همینطور هم آقایان استفاده می کنند تا زیبایی خود را به نمایش بگذارند.

میتوان از ابزار ها و وسایل بسیاری استفاده کرد تا خود را زیبا و شیک نشان داد. در زمان های قدیم این موضوع مرسوم بوده است که افراد از سنگ ها و فلزات استفاده می کردند و با آن ها اشکال زیبا طرح می کردند و آن ها را به گوش و یا گردن خود آویزان میکردند. همانطور که میدانید همه خانم ها علاقه بسیار شدیدی به جواهرات دارند و دوست دارند که خود را با جواهرات و سنگ های قیمتی و زیبا تزئین کنند.

یکی از سنگ هایی که بسیار مورد توجه هم آقایان و هم خانم ها قرار گرفته است سنگ برلیان است.سنگ برلیان بسیار زیبا و قیمتی و پیدا کردن همچین سنگی بسیار سخت و دشوار است و فرد باید زمان زیادی را بگذارد تا بتواند منابع آن را پیدا کند.

همانطور که متوجه شده اید بهترین هدیه برای فردی که به آن علاقه دارید این است که به آن سنگ برلیان هدیه دهید.این سنگ میتواند هم به صورت تکی و هم به صورت تزئینی بر روی جواهرات قرار بگیرد تا زیبایی آن چندین برابر شود.در این پست نیز قصد داریم تا در مورد نحوه خرید سنگ برلیان صحبت کنیم و بگوییم که چگونه می توانید سنگ برلیان را خریداری کنید؟

اگر به دنبال این هستید که یک سنگ برلیان خرید کنید بهتر است که این پست را تا آخر مورد مطالعه قرار دهید چرا که اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار شما دوستان عزیز قرار خواهیم داد که به وسیله آن میتوانید در انتخاب و خرید سنگ برلیان دقت کافی را به خرج دهید، پس با ما همراه باشید.

یکی از تجارتهای پر سود جهانی تجارت سنگهای قیمتی به حساب می آید که حاصل محصولاتی طبیعی است که به لطف هنر بشر تبدیل به کالاهایی بی بدیل برای سرمایه گذاری و بهره برداری می شوندهمه می دانند که وزن طلا بر اساس گرم است. اما وزن سنگ های قیمتی مانند برلیان را با قیراط اندازه ‌گیری می نمایند. هر چه اندازه ی قطعه الماس بزرگ تر باشد قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت و هرچه سنگ الماس شما بزرگتر باشد کمیاب تر و نادر تر است.الماسی که کمترین و کوچکترین لکه را در خود داشته باشد بیشترین درجه ی وضوح و الماسی که بیشترین و واضح‌ ترین لکه ها را در خود داشته باشد کمترین درجه ی وضوح را دارا خواهد بود.از دیرباز طلا به عنوان یک منبع اقتصادی برای افراد محسوب می شد.

اگر به سال های بسیار دور برگردیم می توان بیشترین و قدیمی‌ترین طلاها را در خزانه ها و صندوق های جواهرات زنان پیدا کرد. قدمت طلا از آنچه که فکر می کنید بیشتر می باشد. گاهی امکان داشت که زنان برای خرید غذا و یا آذوقه مجبور شوند که طلای خودشان را بفروشند.خرید و فروش طلا نیز از دیرباز وجود داشته است.

گاهی ممکن بود طلا های مورد استفاده ی زنان در گذشته دارای سنگ های قیمتی باشد که در این صورت ارزش طلای آنها بالا می رفت. این روند امروزه نیز کاربرد دارد و برخی طلا خریداری می کنند و سپس بنا بر دلایلی مجبور می شوند آن را بفروشند.اکنون ما می خواهیم به موضوعاتی همچون خرید برلیان و فروش برلیان بپردازیم.

برلیان چیست؟

میدانیم که سنگ برلیان اصطلاحی است که در جامعه استفاده می‌شود. درحالی‌که، در واقع برلیان سنگ نیست. بلکه به نوع برش گرد 58 وجهی که روی سنگ قیمتی الماس زده می‌شود، گفته می‌شود. در بین تراش‌های مختلفی که تاکنون روی الماس انجام شده است، معروف‌ترین آن‌ها تراش پله‌ای، تراش رز و تراش برلیان است.

خوب است بدانید که تراش برلیان، به این دلیل مشهور است که بیشترین میزان انعکاس نور را در قسمت بالای مخروط مانند سنگ قیمتی فراهم می‌کند و باعث می‌شود الماس در بیشترین میزان درخشندگی قرار بگیرد. برش‌های قدیمی به این دلیل که تراشی متفاوت با استانداردهای برش امروزی دارند، با همان سیستم قدیمی سنجیده می‌شوند.

برلیان چیست؟

انواع انگشتر برلیان چیست ؟

به همین علت همواره توصیه بر این بوده که خریداری هر نوع ست و نیم ستجواهرات باید از فروشگاه های مطمئن انجام بشود.
امروزه انگشترهای برلیان در طرح های بسیار مختلف در بازار به فروش می رسند که چند نمونه از آن ها عبارت اند از:

 • انگشتر تک نگین برلیان طلا سفید
 • حلقه طلا سفید پر نگین برلیان
 • انگشتر برلیان مدل فلاور زنانه
 • انگشتر نقره برلیان اتمی زنانه
 • انگشتر نقره زنانه تک نگین برلیان اصل
 • انگشتر طلا سفید برلیان زنانه
 • انگشتر شکوفه طلا برلیان
 • انگشتر طلا سفید برلیان یکپارچه
 • انگشتر طلا برلیان باریک زنانه
 • انگشتر طلا سفید برلیان
 • انگشتر طلا زرد برلیان

این ها فقط چند نمونه مختصر از دریای تنوع انگشتر های برلیان می باشند. زیبایی منحصر به فرد انگشترها و سرویس هایی که با برلیان تزئین شده اند به حدی وسوسه انگیز است که تقریبا ۷۵ درصد از خرید جواهرات در بازار را شامل می شود.

راهنمای خرید برای برلیان چگونه است؟

برلیان معروفترین و پرطرفدارترین سنگ زینتی و قیمتی است که برخی افراد ترجیح می دهند حلقه ی ازدواج و عروسی شان برلیان باشد.اما اگر طرفدار برلیان هستید خوب است بدانید که برلیان سنگ نیست بلکه نوعی تراش برای الماس است و این اصطلاحی نادرست است که در بین عموم گسترش یافته است که برلیان را نوعی سنگ می داند. هنگامی که به جواهر فروشی می ‌روید تا برلیان بخرید ممکن است اصطلاحاتی را بشنوید که برای شما نا آشنا باشد. ما در اینجا به شما کمک می کنیم تا در هنگام خرید برلیان اطلاعات کافی داشته باشید.

قیمت هر قیراط برلیان:

همه می دانند که وزن طلا بر اساس گرم می باشد. اما وزن سنگ های قیمتی مانند برلیان را با قیراط اندازه ‌گیری می ‌کنند. هر چه اندازه ی قطعه الماس بزرگ تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است و هرچه سنگ الماس شما بزرگتر باشد کمیاب تر و نادرتر خواهد بود.

این نکته را بدانید که هر گرم 1000 سوت و هر قیراط 200 سوت است.

ارزش گذاری این جواهرات که یک کار تخصصی و پیچیده است، توسط خبرگان صنف و با توجه به نظر آنان تامین می شود و دامنه نوسان آن بسیار زیاد است. برای مثال هر قیراط برلیان که سنگ پایه بازار محسوب می شود که دارای اندازه های جور باشد در حال حاضر در بازار تا ۲۰۰ هزار تومان هم می رسد. البته این قیمت بستگی به روشنایی، تراش و درصد خلوص الماس ها دارد و برای سنگهایی است که اندازه آنها حدود نصف و شاید کمتر از دانه ارزن است. اگر این اندازه ها بزرگتر شوند، قیمت ها به صورت مکعبی رشد خواهند کرد

 

‏معیارهای بررسی کیفیت الماس را در نظر بگیرید: از سال 1953 استانداردی به طلا فروشان و بازرگانان و تجار معرفی شده است که از طریق آن معیارهای ارزش و کیفیت جواهرات مخصوصاً الماس را اندازه گیری می کنند. این معیارها شامل وضوح، رنگ، تراش و وزن جواهرات هستند.

برای چنین جواهراتی اگر فرض بفرمایید در یک حلقه نامزدی با وزن ۱۰ گرم طلا که حدود ۱۵۰ هزار تومان ارزش دارد ۱۰ عدد وجود داشته باشند، شما تنها برای جواهر خریداری شده باید حدود ۴۰۰ هزار تومان اضافه پرداخت نمایید که تقریبا ۳ برابر قیمت طلای شما می باشد.برای این جواهرات در موقع فروش پول سنگ هم بازپرداخت می شود اما بسته به انصاف جواهرفروش بین ۲۵ تا ۴۰ درصد از ارزش آن تنها برای سنگ کسر می شود

بنابراین در هنگام خرید جواهرات اصل هم در نظر داشته باشید که اولا از فروشندگان خوشنام و منصف که شهره هم هستند خرید کنید و ثانیا جواهراتی خریداری کنید که قصد تعویض آنها را حداقل در کوتاه مدت نداشته باشید. در غیر اینصورت برندگان خرید شما جواهرفروشان خواهند بود که تا ۳۰ درصد از سود سرمایه گذاری شما را در لحظه اول نصیب خود می سازند.

به درجه بندی وضوح الماس توجه کنید:

وضوح الماس معمولاً توسط چشم عادی مشاهده نمی ‌شود و باید برای اندازه گیری وضوح الماس آن را بر زیر ذره ‌بین قرار داد. الماسی که کمترین و کوچکترین لکه را در خود داشته باشد بیشترین درجه ی وضوح و الماسی که بیشترین و واضح‌ترین لکه ها را در خود داشته باشد کمترین درجه ی وضوح را دارد.

زمانی که به جواهر فروشی ها مراجعه می نمایید تا الماس بخرید، زرگر ممکن است برای درجه وضوح الماس از عباراتی مانند SI2 یا FL استفاده کند.SI2  کمترین میزان وضوح و FL بیشترین میزان وضوح الماس را نشان می دهد. یادتان باشد هر چقدر الماس شما درخشان تر باشد و از وضوح بیشتری برخوردار باشد به همان نسبت قیمت آن گران تر خواهد بود.

راهنمای خرید برای برلیان چگونه است؟

درجه بندی رنگ الماس را بدانید:

امروزه رنگ های مختلفی از الماس در طبیعت یافت می شود. از قهوه ای پررنگ بگیرید تا قرمز و صورتی و ارغوانی. اما این ها رنگ های مرسوم الماس نیستند و به عنوان رنگ های فانتزی برلیان شناخته شده اند.

بیشتر برلیان های دنیا  محدوده رنگی بی رنگ تا زرد و قهوه‌ای کمرنگ دارند.سنگ الماس رابطه ی مستقیمی با قیمت آن دارد.برای درجه بندی رنگ برلیان از حرف D  و حرف S-Z استفاده می‌گردد.

بالاترین درجه ی رنگ برلیان D و پایین ترین درجه ی آن S-Z است. هر چه رنگ الماس بالاتر باشد درخشندگی و وضوح آن بیشتر می باشد و به همان نسبت از ارزش و قیمت بالایی نیز برخوردار است.

گفتن این نکته حائز اهمیت است که در هنگام خرید برلیان حتماً شناسنامه ی آن را از جواهر فروش دریافت کنید شناسنامه برلیان نشان از اصل بودن است. الماس های شناسنامه دار 20 تا 80 درصد از الماس های بی شناسنامه گرانتر می باشند.در شناسنامه جواهرات مشخصاتی مانند عکس محصول، وزن و جنس سنگ، درجه وضوح، رنگ محصول، نوع تراش، نام و امضای مرکز صادر کننده و داشتن مهر جهت جلوگیری از جعل شناسنامه وجود دارد.

تفاوت الماس و برلیان چیست؟

با توجه به مطالبی که در این محتوا گفته شد متوجه شدیم که تفاوت الماس و برلیان در اصل تفاوت در معنای دو کلمه است و از نظر ساختاری هر دو کلمه بیان کننده ماهیت سنگ الماس هستند. کلمه “الماس” بیان کننده شکل اصلی و مفهوم اصلی این سنگ است که همان سنگ خشن و بد شکلی است که با تراش تبدیل به الماس درخشان می شود والبته انواع کاربردهای غیر جواهری الماس را نیز شامل می شود، و در مقابل کلمه “برلیان” بیان کننده نوع تراش محبوبی است که بر روی سنگ الماس زده می شود و به شکل گرد است و بسیار محبوب.

 

ارائه انواع تراش برلیان

گران‌ترین تراش الماس، برلیان گرد است، زیرا بیشترین مقدار سنگ الماس به طور متوسط حدود 60% را در طول فرآیند برش هدر می‌دهد. این مقدار زیاد مواد دور ریخته شده به این معنی است که مصرف کنندگان برای کمک به پوشش هزینه‌ها و جبران قیمت سنگ الماس اصلی، برای سنگی بزرگ‌تر از آنچه در نهایت به دست می‌آورند، پرداخت می‌کنند. هر چه در برش سنگ الماس دور ریز سنگ کمتر باشد، قیمت نهایی تمام شده کمتر خواهد بود.

اما در مورد سنگ برلیان یا همان الماس گرد، بدلیل دایره‌ای بودن و داشتن ابعاد زیاد، باید برش‌های زیادی روی آن انجام شود و در نتیجه بخش‌های زیادی از سنگ از بین خواهد رفت. الماس گرد یا برلیان، محبوب‌ترین شکل الماس در بازار است که هفتاد و پنج درصد از الماس‌های فروخته شده امروزه را به خود اختصاص می‌دهد. این الماس به دلیل درخشندگی خود از ارزش بالایی برخودار است و آن را به یکی از براق‌ترین قطعات الماس موجود در بازار تبدیل کرده است. برش گرد برای انعکاس نور و از بین بردن رنگ بسیار عالی است، به این معنی که آن‌ها حتی با وضوح پایین و رتبه بندی رنگ پایین، جذابیت و زیبایی سنگ را حفظ می‌کنند.

انواع تراش های برلیان عبارتند از:

 • تراش گرد
 • پرنس
 • باگت
 • مارکیز
 • اوال
 • رادیانت
 • اشک
 • امرالد
 • قلب

تراش پرنس

یکی از معروف ترین تراش های برلیان ،تراش پرنس می باشد .درخشش زیبا و تراش منحصربه فرد آنرا تبدیل به شکلی محبوب برای انگشترها  کرده  است . این شکل دارای گوشه های نوک تیز به صورت مربع میباشد. وقتی درجه رنگ را انتخاب میکنید توجه داشته باشید که قیمت آن مثلا در درجه J غیر معمول میباشد رنگ ممکن است به صورت خفیف در گوشه های آن نمایان باشد. بنابراین اگر شما درباره برلیانی که انتخاب کرده اید نگران هستید بهتر است با یک متخصص جواهرات مشورت کنید . شکل پرنس کاملا مربع با گوشه های راست و قائم میباشد.  برای پیدا کردن سایز برلیان مورد نظر خود در برگه جزئیات برلیان به نسبت طول و عرض آن نگاه کنید .

سنگ برلیان

نکات مهم در هنگام خرید برلیان چه نکاتی می باشد؟

توصیه می شود که در هنگام خرید جواهرات گران قیمت مانند برلیان شناسنامه ی آنها از جواهر فروش بخواهید. زیرا گاهی جواهرفروشان سودجویی هستند که نوعی خاصی از الماس تراش خورده را که به زیباترین شکل نور را منعکس می‌کنند به نام برلیان می فروشند.گاهی ممکن است جواهرفروشان برای فروش جواهرات خود اصطلاح طلای اتمی را به کار ببرند. بدانید که این اصطلاح برای شیشه تراش خورده به کار می رود که گاهی در عرصه ی طلا فروشی نیز کاربرد دارد.  این شیشه‌ هیج ارزشی ندارد و در هنگام فروش از وزن اصلی آن کم می شود.

اما برلیان براساس قیراط محاسبه می ‌شود و زمانی که شناسنامه ی برلیان را از جواهر فروش درخواست می کنید، وزن، تعداد و نوع برلیان های به کار رفته در زیور آلات را مشخص کرده است. براساس آن وزن ،قیمت برلیان شما محاسبه می گردد. نکته بعدی در خرید برلیان این است که فاکتور شناسنامه برلیان را از فروشنده دریافت کنید.در صورتی که فروشنده قبول نکرد باید طوری او را متقاعد کنید تا فاکتور را به طور کامل قید کند.این نکات نه تنها در خرید برلیان بسیار اهمیت دارد بلکه در هنگام خرید جواهرات دیگر مانند یاقوت سبز یا عقیق که قیمتی هستند نیز کاربردی است.

چه عواملی بر روی کیفیت الماس و برلیان تاثیر دارند؟

یکی از مهمترین مواردی که باید درباره انگشتر برلیان بدانید این است که چه عواملی بر روی کیفیت این محصول فوق العاده تاثیر می گذارند، به صورت کلی یه عامل مهم وجود دارد که تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت انگشتر برلیان می گذارد که این سه عامل به ترتیب عبارت اند از: نوع تراش الماس، نداشتن ناخالصی و رنگ الماس.

این سه عامل نشان دهنده کیفیت بالای یک انگشتر برلیان هستند، بدون شک نوع تراش الماس تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت آن دارد، زمانی که یک انگشتر برلیان توسط یک تراش کار حرفه ای تراش داده می شود به میزان بسیار زیادی به قیمت آن اضافه می شود، علاوه بر این زمانی که یک الماس ناخالصی نداشته باشد می توان گفت که این الماس یک الماس با کیفیت است و در پایان هر چه رنگ الماس درخشان تر باشد بی شک نشان دهنده کیفیت بالای آن خواهد بود.

امروزه می توانید الماس های بسیار زیادی را مشاهده کنید که حداقل دارای یکی از این ویژگی ها نیستند و به همین علت است که معمولا طرفدار زیادی ندارند ولی زمانی که یک انگشتر برلیان هر سه این ویژگی ها را داشته باشد شما می توانید با خیالی راحت اقدام به خرید این محصول نمایید چرا که می توانید مطمئن باشید که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

فروش برلیان چگونه است؟

هنگام فروش برلیان تراش، درصد خلوص و روشنایی آن در قیمت بسیار تاثیر گذار است. سنگ ‌هایی که اندازه آنها بزرگتر است ارزان تر هستند و قیمت آنها به صورت مکعبی رشد خواهد کرد.قیراط برای محاسبه جواهرات ارزشمند مورد استفاده قرار می گیرد. قیراط 200 میلی گرم است.

ارزش گذاری برای جواهرات کار بسیار پیچیده و تخصصی است که فقط جواهر فروشان می توانند این کار را انجام دهد.این مثال را در نظر بگیرید. هر قیراط برلیان که سنگ پایه ی بازار به حساب می آید دارای اندازه های جور است در حال حاضر در بازار ایران فروش سنگ برلیان به 600 هزار تومان هم می ‌رسد.

اگر انگشتر و یا زیورآلاتی که دارید ده عدد برلیان 5 سوتی داشته باشد شما برای این جواهر حدود 250 هزار تومان باید پرداخت نمایید هنگامی که می خواهید برلیان را بفروشید پول سنگ هم باید بازپرداخت شود.اما این مسئله بستگی به انصاف جواهرفروش دارد. معمولاً بین 25 تا 40 درصد از ارزش سنگ کسر می شود. بنابراین در هنگام فروش جواهر آلات خود توجه داشته باشید که به جواهر فروشی های معتبر و با انصاف مراجعه کنید.سعی کنید در انتخاب جواهرات خود نهایت دقت را به کار بگیرید تا مجبور نباشید که در کوتاه مدت آن را بفروشید.

آیا می توان برلیان را اینترنتی خرید؟

به طور کلی توصیه می ‌شود که جواهرآلات مخصوصاً جواهرات گرانقیمت را به صورت اینترنتی خریداری نکنید. زیرا شما از روی تصویر نمی توانید اصل یا بدل بودن الماس را تشخیص دهید. حال اگر تمایل دارید که برلیان خود را اینترنتی بخرید باید بعد از خرید آن راه‌هایی را به کار بگیرید تا از اصل بودن آن مطمئن شوید.یکی از شایع ترین راه ها برای اطلاع از اصل بودن الماس و برلیان این است که  بر روی الماس بدمید.

اگر بخار دهان شما بر روی الماس باقی مانده و سپس بعد از بین رفتن بخار، الماس شفافیت اول خود را به دست آورد، بدانید که آن الماس اصل است. یکی از راه‌های دیگر این است که الماس را در آب بگذارید و اگر در آب فرو رفت، بدانید که الماس اصل است زیرا الماس بدل و یا تقلبی بر روی آب شناور می ماند. پیشنهاد دیگر برای تشخیص اصل بودن الماس این است که آن را در برابر نور نگه دارید و اگر نور را انعکاس کرد بدانید الماس شما اصل می باشد.

آیا می توان برلیان را اینترنتی خرید؟

نکته ای بسیار مهم برای خرید انگشتر برلیان

نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که امروزه فروشگاه های معتبر بسیار کمی در سراسر کشور اقدام به فروش انگشتر برلیان اصل می کنند و بسیاری از فروشگاه هایی که در این زمینه فعالیت دارند بیشتر به فروش محصولات تقلبی و بدل مشغول هستند، به همین علت است به شما توصیه می شود حتما برای خرید این محصول یک فرد متخصص در این زمینه را به همراه خود ببرید.

این صنعت بیشتر در کشور ایتالیا وجود دارد و بسیاری از انگشترهای برلیان اصل که در بازار مشاهده می کنید محصول این کشور می باشند، با این حال علاوه بر کشور ایتالیا کشورهایی مانند هندوستان، آفریقای جنوبی و استرالیا نیز در این زمینه فعالیت دارند.

خرید انگشتر برلیان یک روش مناسب برای حفظ سرمایه است چرا که این سنگ های قیمتی به هیچ وجه ارزش خود را از دست نمی دهند، متاسفانه امروزه بسیاری از معاملات در این زمینه در بازار سیاه و بازارهای زیرزمینی شکل می گیرند و دیگر کمتر در فروشگاه های معتبر شاهد خرید و فروش انگشتر برلیان اصل هستیم و بیشتر محصولات تقلبی در این فروشگاه ها به فروش می رسند.

سخن پایانی

برلیان نوعی تراش بر روی سنگ الماس است که بسیار پرطرفدار است. بسیاری از افراد ترجیح می ‌دهند که از جواهرات گران قیمت مانند برلیان استفاده کنند.در صورتی که قصد خرید و یا فروش سنگ برلیان را دارید باید به نکاتی توجه کنید.

حتماً در هنگام خرید برلیان شناسنامه جواهرات را از جواهر فروش دریافت کنید. زیرا طبق شناسنامه شما می توانید نوع سنگ و تعداد استفاده شده و وزن آن را بررسی نمایید. در هنگام فروش آن نیز باید به جواهر فروشی های معتبر مراجعه کنید. تا بتوانید با قیمت مناسب آن را بفروشید. درست است که در هنگام فروش قیمت اولیه را ندارد اما برخی از جواهر فروشان سودجو ممکن است انصاف نداشته باشند و سر شما را کلاه بگذارند.

مشاهده به عنوانن جدول فهرست
مرتب سازی بر اساس

آویز مروارید مدل 5000

آویز مروارید مدل 5000

آویز مروارید مدل 5002

آویز مروارید مدل 5002

آویز مروارید مدل 5003

آویز مروارید مدل 5003

آویز مروارید مدل 5006

آویز مروارید مدل 5006

انگشتر مروارید مدل 5010

انگشتر مروارید مدل 5010

انگشتر مروارید مدل 5011

انگشتر مروارید مدل 5011

انگشتر مروارید مدل 5013

انگشتر مروارید مدل 5013

انگشتر مروارید مدل 5015

انگشتر مروارید مدل 5015

انگشتر مروارید مدل 5015

انگشتر مروارید مدل 5015

انگشتر مروارید مدل 5020

انگشتر مروارید مدل 5020

حلق مروارید مدل 5004

حلق مروارید مدل 5004
تماس بگیرید

حلقه مروارید مدل 5001

حلقه مروارید مدل 5001

حلقه مروارید مدل 5005

حلقه مروارید مدل 5005

حلقه نامزدی برلیان 20049

حلقه نامزدی برلیان 20049

حلقه نامزدی برلیان 20050

حلقه نامزدی برلیان 20050

حلقه نامزدی برلیان 20051

حلقه نامزدی برلیان 20051

حلقه نامزدی برلیان 20052

حلقه نامزدی برلیان 20052

حلقه نامزدی برلیان 20053

حلقه نامزدی برلیان 20053

حلقه نامزدی برلیان 20054

حلقه نامزدی برلیان 20054

حلقه نامزدی برلیان 20055

حلقه نامزدی برلیان 20055

حلقه نامزدی برلیان 20056

حلقه نامزدی برلیان 20056

حلقه نامزدی برلیان 20057

حلقه نامزدی برلیان 20057

حلقه نامزدی برلیان 20059

حلقه نامزدی برلیان 20059

حلقه نامزدی برلیان 20058

حلقه نامزدی برلیان 20058

حلقه نامزدی برلیان مدل 20021

حلقه نامزدی برلیان مدل 20021

حلقه نامزدی برلیان مدل 20048

حلقه نامزدی برلیان مدل 20048

حلقه نامزدی برلیان مدل 20048

حلقه نامزدی برلیان مدل 20048

حلقه نامزدی و عروسی 21001

حلقه نامزدی و عروسی 21001

حلقه نامزدی و عروسی 21002

حلقه نامزدی و عروسی 21002

حلقه نامزدی و عروسی 21003

حلقه نامزدی و عروسی 21003

حلقه نامزدی و عروسی 21004

حلقه نامزدی و عروسی 21004

حلقه نامزدی و عروسی 21005

حلقه نامزدی و عروسی 21005

حلقه نامزدی و عروسی 21006

حلقه نامزدی و عروسی 21006

حلقه نامزدی و عروسی 21007

حلقه نامزدی و عروسی 21007

حلقه نامزدی و عروسی 21008

حلقه نامزدی و عروسی 21008

حلقه نامزدی و عروسی 21009

حلقه نامزدی و عروسی 21009

حلقه نامزدی و عروسی 21010

حلقه نامزدی و عروسی 21010

حلقه نامزدی و عروسی 21011

حلقه نامزدی و عروسی 21011

حلقه نامزدی و عروسی 21012

حلقه نامزدی و عروسی 21012

حلقه نامزدی و عروسی 21013

حلقه نامزدی و عروسی 21013

حلقه نامزدی و عروسی 21014

حلقه نامزدی و عروسی 21014