09125706800

09125706800

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  عقیق خزه ای چیست و چه خواصی دارد؟

  عقیق خزه ای چیست و چه خواصی دارد؟

  این نوع عقیق با فرمول شیمیایی SiO2 ، دارای ناخالصی‌هایی به شکل برگ وشاخه‌های خزه بوده که این نقش و نگار‌ها نوعی کانی هورنبلند ریشه ای است.البته گاهی دیده شده توده‌هایی از عقیق خزه ای که دارای ناخالصی فراوانی بوده با عنوان یشم خزه ای خوانده می‌شوند.با اکسید شدن آهن موجود در هورنبلند، این طرح‌ها گاهی به رنگ‌های قرمز و قهوه ای نیز به چشم می‌خورند.

  معمولاً عقیق‌ خزه ای موجود در طبیعت، شکاف‌های موجود در بین سنگ‌ها را پر کرده و به صورت قلوه سنگ یافت می‌شوند.سختی عقیق خزه ای در مقیاس موس 5، 6 و 7 گزارش شده و معمولاً به صورت نیمه شفاف، زبر و ناهموار به چشم می‌خورد.این سنگ قیمتی اغلب در کشورهای چین، هند، آمریکا یافت شده و از آن در ساخت زیور آلات و لوازم دیگر نظیر ظروف استفاده می‌شود.

  خواص سنگ عقیق خزه ای :

  • ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای سوم و پنجم

  • سنگ ماه تولد اردیبشهت ، خرداد ، مرداد ، شهریور

  • جهت کسب ثروت و رونق اقتصادی و موفقیت های مالی کاربرد فراوانی دارد

  • از بین بردن درد گردن

  • نماد ثروت، شادی و طول عمر

  • باعث کاهش حساسیت به آلاینده های محیط زیست و آب و هوا

  • عزت نفس را بهبود می بخشد

  • افزایش قدرت بیان و ارتباطات

  • اعتماد را ترغیب می کند

  • افسردگی ناشی از عدم تعادل مغز را درمان می کند

  • درمان کم آبی

  • سرماخوردگی و آنفولانزا و تب را کاهش می دهد

  • بیماریهای قارچی و عفونت پوست را درمان می کند

  • بهبود کارایی چشم ها و دهان

  • خستگی را تسکین می دهد

  • بهبود مشکلات قند خون و بی اشتهایی و مسائل مربوط به غذا

  • استفاده جهت پاکسازی و بسط هاله و افزایش انرژی بدن

  خواص سنگ عقیق خزه ای

  تاریخچه سنگ عقیق

  جواهرات یا مجسمه های هنری کوچک بود. خواص سنگ عقیق نیز از نظر طلسم و جادوگری نیز از مواردی بود که توجه بشر از جمله ایرانیان باستان را به خود جلب می کرد. نام آن برگرفته از رودخانه آگات(Achates) در شبه جزیره سیسیل ایتالیا مشتق شده است. احتمالا از بستر این رودخانه در دوران قدیم قلوه سنگ های عقیق بدست می آمده است. فیلسوف یونانی به نام تئوفراستوس‌ (Theophrastus) این گوهر را هنگامی که در قرن چهارم آن را در رودخانه کشف کرد، و آن را عقیق (Agate) نامگذاری نمود.

  کاسه ها و ظروف ساخته شده از جنس انواع سنگ عقیق در طول امپراتوری بیزانس (روم شرقی – قسطنطنیه) بسیار محبوب بودند، جمع آوری این کاسه ها در بین خانواده های اشرافی اروپا در دوره رنسانس متداول شده بود و که امروزه در بسیاری از موزه ها نظیر لوور فرانسه به نمایش گذاشته شده اند. تنها در یک مجموعه بیش از سه هزار کاسه از جنس این گوهر که توسط مهرداد ( شاهزاده ای ایرانی با اجداد یونانی) در پونتوس اندوخته شده است؛ به عنوان نمونه ای از این است که چگونه در گذشته این جواهر نیمه قیمتی مورد توجه قرار می گرفت.

  تاریخی دیده می شود با این حال به طور رسمی تراش نگین های جواهری این سنگ از ابتدای قرن شانزدهم در شهری از آلمان آغاز شد. امروزه ایدار-اوبراشتاین Idar-Oberstein آلمان از بهترین مراکز کنده کاری این گوهر در جهان شناخته شده است، روزانه طیف عظیمی از سایر سنگهای قیمتی از سراسر جهان نیز جهت تراش کاری و حکاکی وارد ایدار می شود. ارزش سنگ عقیق در عهد قدیم بسیار بالا بود، ولی در حال حاضر ارزش آن نسبتا کم است، به جز نوع آبی هلی یا نوع سبز و نادر به نام کریزوپراس دارای ارزش بیشتری می باشند.

  چاکراهای مرتبط با سنگ عقیق

  استفاده از گوهرها در چاکراهای ویژه منجر به آن شده تا سطح بیشتری از انرژی مفید و طبیعی سنگ وارد بدن شده و در صورتی که گوهر سنگ در چاکرای مربوطه قرار گیرد، تأثیر و کارایی مطلوب تر و مشهودتری خواهد داشت. سنگ عقیق قرمز (سرخ) برای چاکرای خاجی (چاکرای دوم) مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ عقیق چشمی و عقیق سفید یا آبی برای چاکرای پیشانی ، بین دو چشم ( چشم سوم یا باطن) مورد استفاده قرار می گیرد.

  از کجا جواهرات عقیق را خریداری کنیم؟

  امروزه می توان انواع طلا را از  ویترین آنلاین جواهرات  مشاهده نمایید و اقدام به خرید کنید. در صورت پسند جواهرات مورد نظر خود را سفارش نموده و لذت یک انتخاب هوشمندانه را تجربه نمایید.

   سخن پایانی

  واژه عقیق خزه ای در حقیقت به نوع بیرنگ و نیمه شفاف کالسدونی گفته می شود و از نظر علمی یک عقیق محسوب نمی شود. عقیق خزه ای از محتویاتی به شکل برگ و شاخه های خزه برخوردار می باشد که مانند از نوع کانی هورنبلند ریشه ای می باشد و توده هایی که دارای ناخالصی های فراوان هستند به یشم خزه ای موسومند ولی در حقیقت یشم نیستند. عقیق خزه ای با اکسیده شدن فلز آهن موجود در ترکیب شیمیایی کانی هورنبلند که سبز رنگ می باشد به رنگهای قهوه ای و قرمز تبدیل می شود.

  برای خرید طلا آنلاین به سایت کافه طلا مراجعه کنید.

  نظرات
  ثبت نظرات Close

  آدرس ها

  shop adressدعوت به همکاری

  اعتبار نامه ها

  trainingدعوت به همکاری