09228857074

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  خبرخوان

  اخبار

  بانک تجارت با ۱۳۰سال تجربه وتخصص و بیش از۴۵سال خدمت، طبق آمار سازمان مدیریت صنعتی کشور، یکی از ۱۰۰شرکت برتر اقتصاد ایران است. نماد وتجارت مطابق اصل ۴۴ از تاریخ 1388/02/28 در تابلوی بورس اوراق بهادار قرار گرفت.
  شرکت لابراتوارهای رازک در سال ۱۳۴۳ با نام فایزر آمریکا در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسید، پس از انقلاب و در سال ۱۳۶۰ به نام لابراتوارهای داروسازی رازک تغییر نام داد . در آذرماه ۱۳۷۰ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته و با نماد «درازک» سهام آن به عموم عرضه شد.
  “گروه مپنا”، یک شرکت سهامی عام است که سهام آن تحت عنوان نماد “رمپنا” از سال ۱۳۸۶ در بازار اول و در گروه خدمات فنی و مهندسی طبقه‌بندی شده است.
  گروه خودروسازی سایپا با نماد خساپا، یکی از دو ابرقدرت خودروسازی در ایران با قدمتی معادل نیم قرن است و اکنون بر تولید خودروی هوشمند تمرکز دارد.
  شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین که در بازار سرمایه ایران با نماد «تاپیکو» شناخته می‌شود، یکی از هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا و در فهرست 10 شرکت اول بازار سرمایه ایران به حساب می‌آید.
  شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که در زمینه حمل‌ونقل دریایی فعالیت می‌کند، با نماد «حکشتی» در بورس ایران شناخته می‌شود. حکشتی همواره برای کسب سهم مناسبی از بازار حمل و نقل دریایی تلاش های بسیار زیاد و ثمر بخشی انجام داده که همه این تلاش ها تا کنون به بار نشسته‌اند.
  ایران خودرو (با نام تجاری ایکو، IKCO) سهامی عام است و سهام آن با نماد خودرو در بازار بورس اوراق بهادار تهران معامله می‌شود. این شرکت دو خودروی کاملاً اختصاصی سمند (۲۰۰۲) و دنا (۲۰۱۵) را تولید کرده ‌است.
  شرکت پالایش نفت بندرعباس با نماد «شبندر» از جمله شرکت‌هایی است که در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای قرار دارد و در بازار دوم بورس مورد معامله قرار می‌گیرد.
  نماد شتران در بورس مربوط به شرکت پالایش نفت تهران است. پالایشگاه تهران که ظرفیت پالایش آن ۲۳۵ هزار بشکه در روز می‌باشد، در سال ۱۳۴٦ تأسیس شد و در حال حاضر مشتمل بر دو پالایشگاه جنوبی و شمالی است، که تأسیسات آن در جنوب تهران مستقر می‌باشد.
  شرکت پالایش نفت اصفهان (نماد شپنا) به عنوان یکی از قدرتمندترین شرکت های پالایش نفتی در ایران از سال 1358 کار خود را آغاز نمود. نماد شپنا یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در بورس و از جمله سهام های شاخص به شمار می‌رود.