09125706800

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  خبرخوان

  اخبار

  در راستای بهره برداری از ظرفیت های موجود معادن طلا، ۳ کارخانه فرآوری طلا در دستور کار سیستان و بلوچستان قرار دارد. سالانه یک میلیون و ۸۵ هزار تن ماده معدنی طلا در تکاب استخراج و فرآوری می‌شود.
  به دنبال کاهش شدید ارزش سهام در ایالات متحده ، طلا موقعیت خود را حفظ کرد. نگرانی در مورد پایداری همه گیر ویروس کرونا، منجر به قدرت در پناهگاه های امن شده است. طلا و دلار، بار دیگر به استاندارد پناهگاه های امن تبدیل شده اند.
  پولیوس، بزرگترین معدنکار طلای روسیه اعلام کرد؛ معدن طلای سوخولوگ در سیبری ۵۴۰ میلیون تن سنگ معدن حاوی ۴۰ میلیون اونس طلا ذخیره دارد و به زودی افتتاح می شود.
  کامرون الکساندر معتقد است؛ در سال آینده میلادی، تقاضا برای طلا از سوی صنعت جواهرات و بانک‌های مرکزی به میزان چشمگیری کمتر خواهد بود اما سرمایه گذاران با خرید و نگهداری مقادیر زیادی طلا، باعث می‌شوند قیمت‌ها بالا بمانند.
  بعد از یک هفته نزولی شدن قیمت ها در بازار ارز، طلا، سکه و سهام، کارشناسان انتظار ارزانی ارز و برگشت شاخص بورس را دارند.
  بر اساس برآورد کارشناسان، تقاضای جهانی خرید طلا 25 درصد کمتر از سال 2019 خواهد بود، در حالی که خریدهای نهایی در سال جاری به دلیل محدودیت های گسترده اجتماعی کووید -۱۹ کمترین میزان خرید از سال 2009 است. و این بر هزینه های مصرف کننده تأثیر می گذارد ، اما فلزات گرانبها در صدر سرمایه گذاری هستند.
  بازار طلا مانند بازار سهام نیست که سامانه کدال داشته باشد، برای سرمایه گذاری در این بازار می‌بایست یک صندوق طلای بورسی یا همان صندوق ETF طلا بخرید و کار را به خبره‌ها واگذار کنید.
  در حالی که در آستانه پایان ضرب الاجل تعیین شده برای توافق بر سر بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا سرمایه گذاران بازار طلا محتاط تر شده اند، اونس جهانی فلز زرد امروز شاهد کاهش بود.
  هم‌اکنون در بازار آزاد امروز ۲۸مهر۹۹، قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۴۴۳ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۶ میلیون و ۱۵۰ تومان و قیمت دلار ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان است.
  هر چه به زمان انتخابات آمریکا نزدیک‌ تر می‌شویم، تحلیلگران بر روی ضعف و افت قیمت دلار و سرمایه گذاری بر روی طلا و نقره تأکید بیشتری دارند. به گفته آنها ، نتیجه انتخابات آمریکا هر چه باشد، قیمت طلا و نقره افزایش می یابد و در مقابل این دلار خواهد بود که کاهش می یابد.