09125706800

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  گزارش خبری تحلیلی کافه طلا/ مقاومت۱۹۰۰ دلار قیمت طلا، آرامش قبل از طوفان است

  26 مهر 1399

  عواملی که سبب شده است تا تحلیلگران مقاومت ۱۹۰۰ دلاری اونس جهانی طلا را آرامش قبل از طوفان بدانند، عبارتند از: افزایش ابتلا به کرونا، نگرانی و حاشیه نشینی سرمایه گذاران ، انتظار برای نتیجه انتخابات آمریکا و اختلافات کنگره و سنا با ترامپ بر سر تصویب بسته محرک مالی.

  علی آبشناس

  به گزارش کافه طلا، طبق آخرین اخبارها و تحلیل هایی که از بازار جهانی طلا به عمل آمده است، اعتقاد به افزایش قیمت در این بازار است. یکی از عواملی که باعث شده است تا تحلیلگران تا پایان سال حتی انتظار ۲۰۰۰ دلار و ۲۳۰۰ دلار را از افزایش اونس جهانی طلا داشته باشند این است که؛ امکان ضرب و چاپ بیش از حد دلار وجود ندارد. در کنار این موضوع هراس و نگرانی سرمایه گذارانی است که خود را وارد بازیهای هیجانی انتخابات و نتیجه انتخابات آمریکا نکرده اند و وارد بازارهایی نظیر طلا و بیت کوین شده اند.

  برخی از تحلیلگران معتقدند که نتیجه انتخابات در آمریکا هر نتیجه ای که داشته باشد باعث افت قیمت طلا نخواهد شد بلکه باعث افزایش قیمت طلا در سطح جهان خواهد شد. آنها باور دارند که قیمت طلا می‌تواند تا ۲۳۰۰ دلار بالا برود. فارغ از تمامی تجزیه و تحلیل ها که این روزها در رأس اخبار است، می توان به این نکته اشاره کرد که تمامی بازارها تحت تأثیر ویروس کووید-۱۹ و موج جدید و ابتلای بالای بیماران جدید است.

  برخی از آنها معتقدند که؛ معضلی برای دولت های سراسر جهان وجود دارد و آن گشودن بازارهای اقتصادی زودهنگام است که می تواند منجر به قفل محکم تری شود.

  براساس این گزارش، کیتکو نیوز نوشت: مقاومت طلا با 1900 دلار در هر اونس می تواند آرامش قبل از طوفان باشد، زیرا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها دو هفته دیگر باقی مانده است و بسیاری از سرمایه گذاران با نگرانی در حاشیه نظاره گر نتایج انتخابات هستند.

  رونا اوکانل ، رئیس تجزیه و تحلیل بازار در EMEA و آسیا گفت: "عدم قطعیت همچنان یک مسئله اساسی در بازارها است." "این واقعیت که قیمت طلا واقعاً حرکت نکرده و در محدوده دلار به معاملات خود ادامه می دهد ، نشان دهنده عدم تمایل فعالان بازار برای گرفتن مواضع تهاجمی قبل از نتایج انتخابات است (ما فکر می کنیم حداقل نتایج انتخابات برای طلا صعودی خواهد بود). "

  کوین گرادی ، رئیس Phoenix Futures and Options LLC ، گفت: "طلا و سهام محرک های اعتیادی هستند." "با نگاهی به مذاکرات بسته محرک مالی ، هر سخنرانی ارتباط مستقیمی با سهام و طلا دارد. به همین دلیل طلا در الگوی نگهداری قرار دارد."

  افشین نبوی ، معاون ارشد فلزات گرانبها در MKS SA گفت: "در حال حاضر ، هر اونس طلا احتمالاً بین 1880 تا 1930 دلار باقی خواهد ماند." نبوی گفت: "طلا از دلار و بورس پیروی می کند. ما باید روند صعودی 1925 دلاری را بشکنیم و در روند نزولی ، حمایت خوب باید 1880 دلار باشد. روند صعودی بیشتر مربوط به فلز است."

  اختلافات بر سر تصویب بسته محرک مالی

  تحلیلگران می گویند: ارائه بسته محرک مالی آمریكا در این مرحله بعید است.

  آنها معتقد هستند که یکی از عوامل و محرک های اصلی افزایش قیمت طلا، هنوز اختلافات کنگره و سنا با ترامپ بر سر تصویب بسته محرک آمریکا و واکنش دلار به عناوین خاموش و صریح است.

  طبق آخرین اخبار ، استیون منوچین وزیر خزانه داری به نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان گفت: دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا شخصاً از جمهوری خواهان سنا در مورد هر توافق حاصل شده حمایت خواهد كرد. با این حال ، میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنا ، این ایده را رد کرد و گفت که نمی تواند بسته بزرگتری را به اعضای خود تحمیل کند.

  فروشگاه کافه طلا و جواهر

  جهت سفارش، ساخت، کارشناسی، صدور پروانه، خرید، فروش، طلا و جواهر با کارشناسان ما در تماس باشید. 

  انتظار برای نتیجه انتخابات در آمریکا

  مارک چندلر ، مدیرعامل Banksburn Global Forex گفت: "با عقب افتادن رئیس جمهور در نظرسنجی های ملی و در چندین ایالت در حال چرخش ، ترامپ دیگر قدرت تحریک سنا را ندارد."

  گرادی توضیح داد که اقدام قیمت طلا مستقیماً با محرک ارتباط دارد زیرا این فلز تورم را افزایش می دهد. وی افزود: هرچه پول بیشتری از دولت چاپ شود ، ارزش دلار آمریکا پایین می آید. گرادی گفت: "با افزایش ارز طلا ، حتی بیت کوین نیز به عنوان یک سرمایه گذاری جایگزین در حال رشد است. دلار آمریکا ارز ذخیره جهان است و وقتی آن را پایین بیاورید ، به طلا کمک می کند."

  مشوق ها سرانجام قبل یا بعد از انتخابات تصویب می شوند زیرا هر دو نامزد ریاست جمهوری نیاز به هزینه بیشتری دارند.

  گرادی گفت: "صرف نظر از اینكه كدام نامزد ریاست جمهوری معرفی شود ، طلا بالاخره افزایش می یابد. هر دو نامزد پرداخت می كنند و این برای طلا سرسام آور است." "من انتظار دارم طلا تا پایان سال به 2000 دلار برسد."

  "طلا در انتخابات بیشتر صعود و سقوط خواهد کرد ، و حتی ممکن است به یک اوج جدید برسد. اگر بایدن وارد شود ، موفقیت بیشتری برای بسته محرک مالی وجود خواهد داشت زیرا پول بیشتری بدون محدودیت بیرون می آید." "بیشتر جریان های نقدی هدایت می شوند. اما شما همچنان کاغذ چاپ Fed و Treasury را حفظ می کنید. همه چیز خوب است." "در نهایت ، ما تا پایان سال به ارتفاعات جدید خواهیم رسید. هدف من 2300 دلار است." این ابتدای سال بود. این احتمال وجود دارد که ما هنوز هم آنجا بالا برویم."

  افزایش ابتلا به بیماری کرونا COVID-19

  نکته دیگری که سرمایه گذاران محتاط نسبت به آن محتاط هستند ، احیای مجدد پرونده های COVID-19 در سراسر جهان است زیرا ترس از یک قفل جدید احساسات را افزایش می دهد.

  "سرمایه گذاران جهانی همچنین به آخرین تحولات شیوع ویروس توجه دارند ، زیرا COVID-19 در اروپا و ایالات متحده احیا می شود. در دوره قبل از واکسیناسیون ، بهبود اقتصادی کشور به توانایی آن در انجام عمل بستگی دارد. خوب." "این ویروس کرونا است ، زیرا این پاسخ سلامتی هر کشوری است که زمینه بهبود اقتصادی آن را فراهم می کند."

  تان افزود: بهبود اقتصادی می تواند سرعت این ویروس را کاهش داده یا حتی از شر آن خلاص شود زیرا از پناهگاه های امن مانند طلا بهره مند است.

  داده های اقتصادی اخیر در خارج از ایالات متحده متفاوت بوده است. در حالی که ادعاهای بیکاری هفتگی او در ماه آگوست به بالاترین رکورد 900،000 رسید ، فروش خرده فروشی ایالات متحده بیش از دو برابر افزایش یافت و به 1.9٪ در سپتامبر رسید.

  وی گفت: "عدم گشودن اقتصاد کافی به معنای مکث در بهبود است." یک معضل برای دولتهای سراسر جهان وجود دارد - گشودن خیلی زود اقتصاد می تواند منجر به یک قفل شدیدتر شود.

  "مردم هنوز پول خود را خرج می كنند و می خواهند از آن خارج شوند. اما وقتی مردم خارج می شوند ، واكسنی وجود ندارد و افراد به ویروس مبتلا می شوند." "در نهایت ، ویروس از بین می رود ، اما بسیاری از مردم کاملا رها می شوند."

  نتیجه انتخابات آمریکا و خطرات سیاسی

  یک دلیل وجود دارد که قبل از انتخابات اضطراب زیادی در بازار وجود دارد ، با این وجود بزرگترین خطر همچنان یک رقابت انتخاباتی و حتی احتمال ناآرامی داخلی است.

  تان گفت: "نتیجه انتخابات دور نیست و خطرات سیاسی می تواند به دارایی هایی که به سادگی بی پروا هستند، آسیب برساند."

  اوکانل هشدار داد که اگر بازارهای سهام قبل یا بعد از انتخابات سقوط کند ، با افزایش نقدینگی سرمایه گذاران ، طلا آسیب می بیند. این حرکت اما به احتمال زیاد اقدامی موقتی خواهد بود. وی گفت: "مطمئناً ، همانطور که در پاییز / فوریه سال جاری شاهد بودیم ، افت [طلا] بسیار کمتر از سهام خواهد بود و با سرعت بیشتری جبران می شود."

  ایالات متحده در طی این انتخابات بسیار قطبی باقی مانده است. علاوه بر این ، محدودیت ها و سردرگمی های COVID-19 در رای گیری رایانه ای وجود دارد. علاوه بر این ، یک سوال درخشان وجود دارد که آیا در صورت پیروزی بایدن ، ترامپ نتایج را می پذیرد یا تشخیص می دهد.

  گرادی گفت: "عدم اطمینان در مورد انتخابات یک مشکل است. اگر به سیستم انتخاباتی اعتماد ندارید ، این یک مشکل است."

  نظرات
  انصراف از نظر Close