09123498666

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  چشم انداز کوتاه مدت و بلند مدت نقره

  03 اسفند 1399

   

  قیمت نقره با توجه به افزایش تقاضا برای فلزات صنعتی در سال 2021 ، از طلا پیشی گرفته و از یک افزایش طولانی مدت پشتیبانی می کند. CPM در کوتاه مدت و دراز مدت روی نقره صعودی باقی می ماند.

  به گزارش کافه طلا، در این هفته معامله گران توجه خود را از طلا به نقره ، پلاتین و مس تغییر دادند. انتظار می رود مجموعه فلزات صنعتی از تأمین منابع محدود ، تقاضای سرمایه گذاری زیاد و بهبود جهانی بهره مند شود. استفاده های صنعتی، این گروه خاص از فلزات را به عنوان یکی از داغترین کلاس های دارایی برای سرمایه گذاری در سال 2021 قرار می دهد.

  در حالی که حرکتهای بزرگ قیمت طلا در جاده سرمایه گذاری اجتناب ناپذیر است ، فلز زرد در حال حاضر در صندلی عقب فلزات صنعتی قرار گرفته است.

  تسلا عامل دیگر افزایش صعودی فلزات صنعتی

  در آخرین پرونده بایگانی با SEC ، تسلا اظهار داشت: "در ژانویه 2021 ، ما سیاست سرمایه گذاری خود را به روز کردیم تا انعطاف پذیری بیشتری برای تنوع بیشتر و به حداکثر رساندن بازده پول نقد خود فراهم کنیم که برای حفظ نقدینگی عملیاتی کافی مورد نیاز نیست. ما ممکن است بخشی از این وجوه نقد را در دارایی های ذخیره اضافی خاص از جمله شمش ، صندوق های معاملاتی مربوط به فلزات گرانبها و سایر دارایی ها که در آینده مشخص شده است ، سرمایه گذاری کنیم. "

  اونس نقره نزدیک ۲۷ دلار 

  اگرچه ایلان ماسک از سال گذشته در توییتر در مورد به دست آوردن دارایی های خاص فلزات گرانبها توئیت نکرده است ، اظهارات فوق در SEC به وضوح قصد وی برای ایجاد تنوع در برابر دلار آمریکا را نشان می دهد.

  قیمت نقره در حال حاضر نزدیک به 27 دلار در هر اونس معامله می شود که تنها 3 دلار با اوج فوریه فاصله دارد. در جای دیگر ، پلاتین به دستاوردهای خود در اوایل این هفته دست یافت و معاملات نزدیک به بالاترین سطح شش و نیم سال گذشته بود. در حالی که قیمت مس در روز گذشته به بالاترین سطح 9 ساله رسید.

  چشم انداز کوتاه مدت نقره

  CPM در کوتاه مدت و دراز مدت روی نقره صعودی باقی می ماند.

   در بازه زمانی کوتاه مدت،  نقره که توسط طیف وسیعی از سرمایه گذاران دوباره کشف شده است، گروه های بازاریابی جانبی را می فروشد و سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی را خریداری می کند.برخی از مدیران و سرمایه گذاران صندوق در حال از بین بردن موقعیت های طلای کوتاه مدت تا میان مدت خود هستند و در عوض نقره می خرند ، با این فرض که طلا ممکن است در مارس صعودی باشد اما همچنان نقره بالاتر خواهد بود. این فشار رو به بالا بر قیمت های کوتاه مدت نقره است همانطور که سایر سرمایه گذاران ، از جمله سهامداران وال استریت ، نقره طولانی را مدنظر قرار دارند.

  فضای اینترنت پر شده است از افرادی که همواره اعلام می‌ کنند؛ قیمت نقره به اوج بی سابقه ای می رسد.

  چشم انداز بلند مدت نقره

  در حالی که گروه CPM معتقد است که قیمت نقره در کوتاه مدت افزایش خواهد یافت ، اما در حال حاضر افزایش قیمت را به سطوح بی سابقه یا رکورد پیش بینی نمی کند و بنظر می رسد در عرض چند سال رخ دهد و هرگونه افزایش شدید قیمت در این زمان کوتاه مدت خواهد بود. قیمت ها ممکن است حتی بسیار بالاتر از 30 دلار افزایش یابد ، اما ممکن است همانطور که در 6 ماه گذشته تجربه شده است ، مدت زمان طولانی، بالا نمانند. 

  در بازه زمانی بلند مدت ، CPM پیش بینی می کند که طی 3 تا 10 سال آینده قیمت نقره در مقطعی به سطح رکورد افزایش یابد.

  بخشی از صعود فعلی بر اساس انتظارات تقاضای ساخت قوی تر از صنایع الکترونیک و پانل های خورشیدی است. اینها تحولات واقعی هستند ، اما افزایش تقاضای نقره از این صنایع آنقدر زیاد نیست که بتواند از قیمتهای بسیار بالاتر در حال حاضر پشتیبانی کند.

  حرکت اخیر و فعلی بالاتر از این که به جای مبتنی بر واقعیت های اساسی و اقتصادی باشد ، صرفاً بر اساس خوش بینی سرمایه گذاران و بیشتر به دنبال افزایش شدید تقاضای ساخت یا کاهش شدید عرضه استوار است.

  بخشی از این روند گفتگوها؛ درباره این است که چگونه نقره برای تأمین تقاضای ETF و سرمایه گذار وجود ندارد. این چنین نیست و تفسیر این نکته عدم شناخت کامل موجودی نقره و مکانیک بازار نقره و همچنین آنچه در اوایل فوریه هنگامی که پسران WSB تلاش کردند بازار نقره را فشرده کنند ، نشان می دهد. آنها مفهوم خود را از فشار بر بازار نقره بر اساس ادعاهای توطئه بی اساس در مورد موقعیت های کوتاه و خالی بودن گسترده در کامکس در دست بانک های شمش که از اواخر دهه 1980 ادامه داشته است ، بنا نهادند. آنها همچنین نتوانستند تفاوت بین اندوخته های معاملات آتی کوتاه بانک های شمش را در موقعیت های فیزیکی طولانی و موقعیت های کوتاه سرمایه گذاران با سهام قرض گرفته در بازار سهام درک کنند.

  تولید اولیه نقره ، که تقریباً یک سوم از کل معادن نقره را تشکیل می دهد ، در آینده نزدیک با کاهش هزینه های سرمایه ای در این بخش ، محدود کردن ظرفیت جدید وارد شدن به جریان ، کاهش می یابد. اما این بدان معنا نیست که صدها میلیون اونس - نه میلیاردها اونس- برای تأمین تقاضای فعلی و آتی موجود نیست.

  مثلث صعودی در نقره

  احساس مثبت سرمایه گذار احتمالاً در کوتاه مدت فشار رو به بالا بر نقره وارد می کند. انتظار می رود که انباشت موجودی نقره توسط سرمایه گذاران صعودی ترین عامل حمایت از قیمت نقره باشد.

  از نظر فنی یک مثلث صعودی در نقره وجود دارد. شکست بیش از 28 دلار اینچنین الگوی نمودار قیمت فنی را نشان می دهد که در کوتاه مدت یک جهش شدید نقره ای ، به 30.40 دلار ، 32 دلار ، 33 دلار یا حتی 35 دلار است. انتظار می رود که قیمت ها به سرعت کاهش یابد ، همانطور که بعد از اوج 2020 اوت به 29.92 دلار در 7 آگوست و 30.35 دلار در 1 فوریه سال جاری کاهش یافت ، و بر اساس قیمت های آینده کامکس افزایش می یابد.

  نظرات
  انصراف از نظر Close