09125706800

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  عواملی که از کلاس دارایی ایمن یعنی طلا حمایت می‌کنند

  22 مهر 1399

   

  مقاومت در بازارهای آتی طلا که حاصل عدم اطمینان در مورد نتیجه انتخابات آمریکا، موج دوم ویروس کرونا و مخالفت پارلمان و سنا بر سر ارائه بسته محرک مالی، عواملی است که از کلاس دارایی ایمن یعنی طلا حمایت می‌کنند.

  علی آبشناس

  به گزارش کافه طلا به نقل از کیتکونیوز، امروز هم معاملات آتی طلا و هم قیمت طلا در جهت مخالف بسته شدند. معاملات آتی طلا در دسامبر سال 2020 با قیمت 1.10 دلار معامله شد و در حال حاضر با قیمت 1927.30 دلار معامله می شود. در همین زمان ، طلای خالص با قیمت 7.50 دلار بسته شد و در حال حاضر با قیمت 1921 دلار و 90 سنت معامله می شود.

  دلیل این تفاوت قیمت گذاری در آینده این است که بسیار بعید به نظر می رسد که دولت آمریکا بتواند قبل از انتخابات در مورد لایحه محرک مالی به توافق برسد. بین رئیس جمهور ترامپ، رئیس مجلس نمایندگان نانسی پلوسی و رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل بن بست مشخصی وجود دارد.

  مخالفت پارلمان و سنا با کاخ سفید

  هفته گذشته ، رئیس جمهور آمریکا در مورد امیدهای خود برای بسته نجات قبل از انتخابات در توییتر از کنگره درخواست کرد پول بیشتری برای بیکاران و شرکت های آسیب دیده از ویروس کرونا بپردازند.

  اما سخنان وی توسط پارلمان یا سنا نادیده گرفته شد.

  میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا و نانسی پلوسی سخنگوی مجلس نمایندگان هر دو از حمایت ترامپ در توافق بر سر یک بسته محرک خودداری کردند.

  طبق دیده بان مارکت ، "به نظر می رسد پلوسی بر سر پیروزی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری معتقد است و کاخ سفید بعید است با بیشتر خواسته های حزب وی موافقت کند. مک کانل گفت که دو طرف توافق خواهند کرد." توافق در مورد انتخابات بسیار نزدیک است. جمهوری خواهان سنا لایحه کوچکتر را به لایحه بسیار محدود ترجیح می دهند. "

  در مورد انتخابات ریاست جمهوری آینده نیز عدم اطمینان زیادی وجود دارد. بسیاری از نظرسنجی ها نشان می دهد که معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن پیشگام این راه است.

  سطح مقاومت طلا تا ۲۰۰۰ دلار

  از نظر فنی ، این واقعیت که هر دو معاملات آتی طلا و قیمت اونس جهانی طلا برای بیش از 1920 دلار بسته شده اند ، قابل توجه است. این بالاترین رکورد قبلی در اواسط سال 2011 بود که در اواسط سال 2011 اتفاق افتاد. بنابراین ، یک منطقه منطقی برای تبدیل شدن به یک سطح پشتیبانی می شود. سطح پشتیبانی بعدی زیر 1900 دلار است و پشتیبانی عمده در حال حاضر 1860 دلار است.

  مقاومت در بازارهای معاملات طلا در حال حاضر 1941 دلار در هر اونس است که 23٪ از سطح اصلاح فیبوناچی است. بالاتر از این قیمت مقاومت نهایی 2000 دلار در هر اونس است.

  در مورد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری عدم اطمینان زیادی وجود دارد. همچنین ، اپیدمی کنونی ویروس کرونا، که در برخی کشورها و مناطق ایالات متحده در حال رشد است ، مانند موج دوم عفونت است. این دو عامل مطمئناً از کلاس دارایی ایمن یعنی طلا حمایت می کنند

  نظرات
  انصراف از نظر Close