09228857074

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  سیگنال های افت شدید طلا و دلار چشمک می زنند

  29 آبان 1399

  میانگین قیمت طلا پس از ماه ها اختلاف متداول ، عبور کرده است و این الگو نشان دهنده "افت شدید" قیمت طلا است. دلار در روز پنجشنبه پس از پنج جلسه کاهش ، ضرر کرد.

  علی- آبشناس

  به گزارش کافه طلا، پس از ماه ها افت و خیز و صعود و سقوط نمودارهای بازار طلا و ارز، امروز پنجشنبه طلا و دلار با افت شدید مواجه شدند. در پی اعلام واکسن ، در حالی که معامله گران ارزهای امن خود را ترک کرده اند ، پس از بازگشت فشار فروش به بازار سهام در هفته جاری ، قیمت دلار تقریباً تبخیر شده است. بسیاری از تحلیلگران علت این امر را روی آوردن سرمایه گذاران به سمت بازارهای بورس کالا و دوری از بازارهای کاذب دارایی می دانند. آنها بر این باورند که احتمال تصویب و ارائه بسته محرک مالی دیگری وجود دارد.

  اما در این میان هستند کسانی که معتقدند؛ طلا و دلار هنوز جزء پناهگاه امن دارایی به حساب می آیند. آنها علت این امر را موج جدید و گسترش عفونت ویروس کرونا در سطح قاره های جهان می دانند. با گسترش موج جدید ویروس کرونا و قفل شدن اقتصاد اروپا و آمریکا، تعطیلی و قرنطینه در دستور کار اکثر کشورهای جهان قرار گرفته است.

  سیگنال های افت شدید طلا

  گری واگنر ، سردبیر GoldForecast.com ، گفت: میانگین متحرک 100 روزه و 50 روزه طلا پس از ماه ها اختلاف متداول ، عبور کرده است و این الگو نشان دهنده "افت شدید" قیمت طلا است.

  واگنر گفت: "هنگامی كه كوتاه مدت [به طور متوسط] به زیر نمودار بلند مدت می رسد ، یك X (ضربدر نشانه افت شدید قیمت ها است) درست مثل جمجمه و استخوان ایجاد می شود." "اوایل ماه دسامبر سال گذشته تا ژانویه سال جاری ، یک وارونگی داشتیم ، وارونگی به این معنی است که ما میانگین بلندمدت بالاتر از کوتاهتر حرکت می کنیم."

  وی با اشاره به اینکه سطح پشتیبانی بعدی هر اونس 1845 دلار است، گفت: "دلیل عمده ای که اخیراً شاهد ضعف در طلا هستیم این است که تجار پیش بینی کرده اند یک لایحه محرک مالی اضافی که توسط کنگره ، سنا و دولت تصویب می شود. البته ، این اتفاق نیفتاده است ، و این همان چیزی است که فشار را بر طلا وارد کرده است. "

  با ادامه نگرانی از ویروس، نرخ دلار کاهش می یابد

  بر اساس این گزارش به نقل از رویترز، دلار در روز پنجشنبه پس از پنج جلسه کاهش ، ضرر کرد ، زیرا خوش بینی طولانی مدت سرمایه گذاران نسبت به واکسن های COVID-19 باعث نگرانی در مورد افزایش عفونت ها و خطرات بهبود شکننده اقتصاد جهانی شد.

  موارد ویروس کرونا در ایالات متحده نیروهای متضادی بر دلار وارد کرده است ، با یک پیشنهاد ایمنی از ارز پشتیبانی می کند در حالی که گمانه زنی های جدید در مورد کاهش پول برای تقویت اقتصاد آن را تضعیف کرده است.

  نگرانی از گسترش ویروس کرونا و درگیری های داخلی آمریکا، این پناهگاه امن را در حدود 0.8٪ بالاتر از این هفته ( تقریباً سه چهارم از دست دادن شدید هفته گذشته) قرار داده است. هنگامی که شرکت فایزر، واکسن COVID-19 خود را اعلام کرد، جبران می کند.

  ین در هر دلار 103.80 ثابت بود و خیلی پایین تر از بالاترین سطح هشت ماهه اخیر خود بود که 103.18 بود. حساسیت به ریسک دلار استرالیا و نیوزلند هر کدام حدود 0.2٪ کاهش یافت.

  یورو (EUR =) با گسترش قفل در سراسر قاره ، به خودی خود مشکلات همه گیر داشته و به 1.1846 دلار رسید.

  رادیکا رائو ، اقتصاددان و فیلیپ وی ، استراتژیست ارزی از بانک DBS سنگاپور در یادداشتی روز پنجشنبه گفت: "خطرات فوری ناشی از افزایش عفونت ها برای اقتصاد ایالات متحده و اتحادیه اروپا بسیار بزرگ شده است که نمی توان آنها را نادیده گرفت."

  "انتظار می رود که در اجلاس امروز اتحادیه اروپا شگفتی های منفی درباره مذاکرات Brexit نیز برگزار شود."

  روزنامه تایمز گزارش داده است که رهبران اروپا با نزدیک شدن به مهلت پایان سال از کمیسیون اروپا خواستار انتشار برنامه های بدون معامله هستند.

  استرلینگ در آسیا با 0.2٪ افت به 1.3237 دلار رسید.

  استفان اینس ، استراتژیست بانكوكی در كارگزاری Axi ، گفت: "در این مرحله دامنه بسیار محدودی وجود دارد."

  وی گفت: "یک توافق نامه تجارت آزاد با امتیازات احتمالی در زمینه شیلات و کمک های دولتی در مقابل خطر عدم معامله" ، با این مورد اخیر به طور بالقوه باعث افت 10 درصدی استرلینگ شد.

  در جای دیگر ، برنده کره جنوبی 0.6٪ به ازای هر دلار 1111.25 دلار افت کرد و فروشندگان گفتند که پس از قول وزیر دارایی برای ایجاد ثبات در بازار ارز ، به مداخله بانک مرکزی مشکوک شدند.

  بات تایلند نیز برای دومین روز متوالی نرم شد و بانک مرکزی اعلام کرد برای کاهش سرعت افزایش اخیر خود مداخله کرده است.

  دلار ضعیف شده است

  در پی اعلام واکسن ، در حالی که معامله گران ارزهای امن خود را ترک کرده اند ، پس از بازگشت فشار فروش به بازار سهام در هفته جاری ، قیمت دلار تقریباً تبخیر شده است.

  در حالی که برنامه های محرک مالی در حالی کنار گذاشته شده بود که رئیس جمهور دونالد ترامپ از پذیرفتن شکست انتخاباتی توجه نمایندگان را به خود جلب کرد ، گمانه زنی ها درباره احتمال شل شدن بیشتر پول فدرال رزرو در جلسه دسامبر خود در حال افزایش است.

  دو مقام ارشد بانک فدرال در روز چهارشنبه گزینه انجام کار بیشتر را انتخاب کردند و خزانه داری در انتظار گسترش احتمالی خرید اوراق قرضه فدرال رزرو کردند.

  جو کپورسو ، تحلیلگر ارز بانک مشترک المنافع استرالیا (OTC: CMWAY) در این باره گفت: "من فکر می کنم که خطر معقولی وجود دارد که بانک فدرال باید کارهای بیشتری انجام دهد ، زیرا ممکن است پاسخ مالی تا اوایل سال آینده رخ ندهد - و این ماه ها با ما فاصله دارد."

  مدیریت ثروت جهانی UBS نیز به عنوان ستون پیش بینی های خود در سال 2021 در هفته جاری دلار ضعیف تر را نشان داد.

  و همه اینها زیربنای صعود یوان چین بوده است. یوان از ماه مه بیش از 9 درصد در برابر دلار سود کسب کرده است.

  نظرات
  انصراف از نظر Close