09125706800

09125706800

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  زنجیر طلا

  زنجیر طلا

  زنجیرطلا رشته های بلند و طویلی است که محبوبیت بالایی بین خانم ها و آقایان داردکه اغلب از طلای 18 عیار ساخته می شود.زنجیر طلا به صورت تک یا همراه با پلاک مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که ضخامت های مختلفی نیز دارد. البته این روزها بیشتر مد شده است که همزمان چند زنجیر طلا با هم پوشیده می شود و در کنار آن نیز گردنبند طلا نیز پوشیده می شود. این ترکیب زیبایی بی نظیری به شما می بخشد و همه را مجذوب شما خواهد کرد. البته پوشیدن زنجیر طلا هیچ وقت از مد نمی رود بلکه این روزها با پوشیدن چند زنجیر طلا به صورت کوتاه و بلند بر گردن به ظاهر زیباتری دست پیدا خواهید کرد.البته خرید زنجیر طلا باید براساس رعایت کردن یک سری از نکات باشد که در نهایت بتوانید خرید رضایت بخشی داشته باشید.در ادامه با ما همراه شوید.

  انواع زنجیر طلا


  زنجیرهایی که در بازار طلا فروشی موجود است اغلب دارای دو نوع می باشد که براساس این دو نوع زنجیر طلا به دسته های متنوعی تقسیم می شود.


  زنجیر توپر


  زنجیر توپر ازجمله زنجیر طلا است که به صورت توپر بوده و از طرفی وزن سنگین تری دارد.زنجیر توپر در سه روش زیر با توجه به میزان طلایی که در آن کار شده تقسیم بندی می شود.


  طلای جامد


  فلز پایه به کار رفته در آن طلا است از طرفی نسب به سایر طلاها دارای ارزش بیشتری نیز هست.

  طلای نوردشده


  فلز پایه به کار رفته در این نوع طلا نقره است و از اتصال ورقه های طلا بر روی این فلز، طلای نورد شده ساخته می شود. البته  ارزش این نوع طلا از روکش طلا بیشتر و از طلای جامد کمتر است.


  روکش طلا


  روکش طلا از غوطه ور کردن آلیاژ فلزی در طلای مذاب به وجود می آید که در نهایت یک پوشش طلایی دور آن تشکیل می شود. البته این نوع از طلا نسبت به سایر طلا ها  ارزان تر است به این خاطر که مستعد زنگ زدگی ، لکه دار شدن و ساییدگی قرار می گیرد. با توجه به این امر هر چند وقت یک بار باید آن را روکشی مجدد کرد.


  زنجیر توخالی


  از نظر شکل ظاهری زنجیر توخالی همچون تیوب و لوله است که فضای درون آن پیدا است. این مدل از زنجیر طلا وزن سبک تری دارد و از طرفی ارزان تر نیز هست. البته زنجیر طلا تو خالی استحکام بالایی ندارد و به صورت توخالی است و به همین خاطر به راحتی می شکند و دچار فرو رفتگی می شود. البته در صورت شکستگی تعمیر آن کمی دشوار خواهد بود. بنابراین این مدل از زنجیر به نگهداری و مراقبت بیشتری نیاز دارد.

  انواع زنجیر طلا


  هدف از خرید زنجیر طلا


  در زمان خرید انواع زنجیر طلا باید در همان ابتدای کار هدفتان را از خرید زنجیر طلا مشخص کنید. بنابراین اگر می خواهید به طور مداوم زنجیر طلا را بپوشد باید زنجیر طلا توپر را انتخاب کنید که استحکام و دوام بالایی دارد. از طرفی زنجیر طلای را انتخاب کنید که طلای 14 الی 18 عیار در آن کار شده است چرا که این دسته از زنجیر طلا با این عیارها با دوام تر نیز هستند. البته اگر تنها می خواهید زنجیر طلا در مهمانی ها بپوشید شما در انتخاب زنجیر طلا هیچ محدودیتی ندارید. البته اگر هدفتان از خرید زنجیر طلا این است که قصد سرمایه گذاری دارید بهتر است زنجیر طلا توپر با عیار 14 الی 18 عیار را خریداری کنید.در زمان خرید زنجیر طلا مراقب باشید به این خاطر که در برخی از مواقع زنجیرهای تو خالی که ارزش پایین تری دارند به قیمت طلای توپر به شما فروخته نشود.


  عیار طلا


  عیار طلا در حقیقت مشخص کننده میزان خلوص بودن طلای به کار رفته را نشان می دهد. در واقع طلا یک فلز  نرم است که طبیعتا هر چه میزان خلوص بودن آن بیشتر باشد از دوام کمتری برخوردار است بنابراین طلای 18 عیار نسبت به طلای 24 عیار مقاومت بالاتری دارد. در این بین طلای 22 الی 24 عیار به دلیل خلوص بالای طلا از استحکام بالایی برخوردار نیستند اما در این بین طلای 14 الی 18 عیار مقاومت و دوام بالاتری دارند.


  قیمت زنجیر طلا


  یکی از دغدغه های خریداران هنگام خرید زنجیر طلا در واقع توجه کردن به قیمت زنجیر می باشد. البته قیمت زنجیر طلا با توجه به وزن، ضخامت متفاوت خواهد بود. در حقیقت هر چقدر ضخامت زنجیر بیشتر باشد از طرفی قیمت آن نیز چندین برابر خواهد شد.


  طول یک زنجیر مناسب


  بلندی زنجیر باید به شکلی باشد که نه آنقدر کوتاه باشد که حالت خفه کننده داشته باشد و نه اینکه اینقدر بلند باشد که جلوی دست و پایتان را بگیرد. استاندارد طول زنجیر طلا به طور معمول حدود 35 الی 55 سانتی متر می باشد.برخی افراد مایل هستند در هنگام خواب نیز زنجیر طلا بپوشند اما بهتر است قبل از خواب زنجیر طلا را بیرون آورید چرا که احتمال خم شدگی زنجیر طلا در زمان خواب است. البته زنجیرهای طلای بلند برای مهمانی ها و مناسبات بهتر و زیباتر است.


  تشخیص طلای اصل از تقلبی


  تشخیص طلای تقلبی از اصلی نیاز به تست کردن آزمون های مختلف است اما این آزمون ها را نمی توان در زمان خرید آنلاین طلا اجرا کرد به همین خاطر اگر قصد خرید آنلاین زنجیر طلا را دارید به شما توصیه می کنیم از سایت ها و فروشگاه های معتبر خرید کنید و البته میزان خلوصی طلا را به صورت حکاکی شده بر روی بدنه طلا مشاهده کنید.

  نکات مهم در زمان خرید زنجیر طلا


  نکات مهم در زمان خرید زنجیر طلا


  قبل از اینکه قصد خرید زنجیر طلا را دارید بهتر است به برخی از نکات مهم و ضروری در این رابطه توجه داشته باشید. در ابتدا به رنگ زنجیر طلا توجه کنید . طلا در دو رنگ سفید و زرد موجود است که شما هر کدام را که مایل بودید به راحتی می توانید انتخاب کنید.
  عرض یا همان ضخامت زنجیر طلا اهمیت بالایی دارد در واقع زنجیر های کم عرض به دور گرن می پیچد و از طرفی موهای شما را به دور خود نیز می پیچد. در این صورت موهای شما کنده خواهد شد و قطعا این نمونه از زنجیر طلا با عرض کم زیاد جالب به نظر نخواهد رسید.
  توجه کردن به اندازه خلوص طلا اهمیت بالایی دارد در حقیقت طلای خالص 24 عیار خیلی نرم است و قدرت شکنندگی آن بالاتر خواهد بود. اما طلای 18 عیار به دلیل خلوص کمتر طلا در آن از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار است.
  توجه کردن به قفل زنجیر طلا اهمیت بالایی در نگهداری صحیح از آن دارد. به طور مسلم زنجیرهای طلا با قفل نامناسب زودتر از گردن می افتند و احتمال گم شدن آن وجود دارد.بهتر است طول زنجیر طلا به گونه ای باشد که در عین شیک بودن مناسب باشد و به دور گردن شما به زیبایی بنشیند.


  تمیز کردن و مراقبت صحیح از زنجیر طلا


  در زمان تمیز کردن زنجیر طلا باید دقت لازم را داشته باشید و به برخی از نکات ایمنی مربوط به تمیز کردن و مراقبت صحیح از آن توجه داشته باشید.
  قبل از تمیز کردن زنجیر طلا به خوبی آن را برانداز کنید و توجه داشته باشید قسمت های آن دچار پاره شکستگی یا آسیب نشده باشد به این خاطر که توجه نکردن به شکستگی و خراش زنجیر آسیب های جدی تر به آن وارد خواهد شد.
  اگر در زنجیر طلا سنگ های قیمتی کار شده باشد شما باید در زمان تمیز کردن آن توجه داشته باشید که برخی از محلول های تمیز کننده موجب تغییر رنگ در سنگ خواهد شد.
  بهتر است محلول های تمیز کننده را بر روی قسمتی از زنجیر امتحان کنید و در صورت مشاهده کردن اثراتی بر روی زنجیر طلا دیگر آن را به کار نبرید.
  بهتر است زنجیر طلا را در آب خیس کنید و بعد با استفاده از یک مسواک نرم همه سطح آن را تمیز کنید و در آخر نیز با استفاده از یک دستمال نرم و لطیف زنجیر طلا را به طور کامل خشک کنید.
  استفاده از خمیر دندان هم روش ساده تری است که برای تمیز کردن زنجیر طلا خوب جواب می دهد.

  خرید اینترنتی زنجیر طلا


  همان طور که در مباحث بالا بیان کردیم زنجیر طلا دارای ضخامت، طول و عیارهای مختلف است. اگر قصد خرید زنجیر طلا را به صورت اینترنتی دارید می توانید به سایت فروشگاه معتبر مربوط به فروش زنجیر طلا سر بزنید. از مزیت های خرید زنجیر طلا به صورت اینترنتی این است که شما هم کارها را با همه ویژگی ها و مشخصات نظیر وزن و عیار و نام هر یک مشاهده خواهید کرد از طرفی این امکان برای شما هم فراهم شده که از اعداد حکاکی شده بر روی بدنه طلا نیز اطمینان یابید و اعداد حکاکی شده را بر روی آن مشاهده کنید. از طرفی شما با مشاهده قیمت هر کدام از آنها می توانید با بودجه ای که در اختیار دارید متناسب با بودجه خود هر کدام از انواع زنجیر طلا را خریداری و سفارش دهید. البته یکی از مزایای استفاده از این روش خرید این است که به جای حضور یافتن در بازار طلا فروشی و شلوغی ها به راحتی لیست کارها را مشاهده کنید.


  سخن پایانی


  زنجیر طلا زیبایی و جذابیت شما را دو چندان خواهد کرد در واقع آویختن آن به گردن، شما را خاص و فوق العاده نشان خواهد داد. البته تنوع زنجیر طلا زیاد است و هر کدام دارای میزان عیار و ضخامت های مختلفی هستند. عیار طلا در حقیقت مشخص کننده میزان خلوص بودن طلای به کار رفته را نشان می دهد. در واقع طلا یک فلز  نرم است که طبیعتا هر چه میزان خلوص بودن آن بیشتر باشد از دوام کمتری برخوردار است. البته شما با توجه به در نظر گرفتن این موارد می توانید در بین انواع زنجیر طلا به دنبال بهترین و مناسب ترین باشید.

  نظرات
  ثبت نظرات Close

  آدرس ها

  shop adressدعوت به همکاری