09123498666

09123498666

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  باید ها و نباید های خرید انلاین طلا بدون اجرت

  باید ها و نباید های خرید انلاین طلا بدون اجرت

  امروزه با پیشرفت روزافزون وب سایت ها و دنیای وب، فروشگاه های اینترنتی زیادی وجود دارند که محصولات خود را به صورت آفلاین و آنلاین به فروش می رسانند. یکی از انواع این فروشگاه ها خرید اینترنتی طلا بدون اجرت می باشد که طلای مستعمل را به فروش می رسانند این فروشگاه ها علاوه بر فروش طلا بدون اجرت اقدام به فروش طلای نو نیز می نمایند. برای خرید اینترنتی طلا و جواهرات بدون اجرت باید نکاتی را در نظر بگیرید زیرا امروزه افراد سودجو در این زمینه هستند که به جای طلاهای مستعمل طلاهای تقلبی را به مشتریان می دهند.


  طلا بدون اجرت چیست؟


  طلا بدون اجرت به چه معناست؟ زمانی که فردی طلاهای مستعمل خود را برای فروش به جواهرفروشی می برد، در صورتی که طلای مستعمل قدیمی نباشد و قابل تعمیر باشد، طلافروشی ها آن را تعمیر کرده و با آبکاری آن را مانند طلای نو می کنند. زمانی که جواهرسازان طلا را از مشتریان می خرند، فقط برای مقدار طلای استفاده شده در آن محصول (وزن طلای خالص محصول) پرداخت می کنند و پس از بازیابی طلا، هزینه ای برای طراحی و ساخت پرداخت نمی کنند.

  بنابراین طلایی را که برای فروش قرار می دهند بدون توجه به هزینه های تولید یا همان اجرت قیمت گذاری می شود و به آن طلای غیر اجرت یا طلای اجرت کم می گویند. البته با توجه به توضیحاتی که دادیم، البته محصولات طلا بدون اجرت معمولا طرح قدیمی دارند و ممکن است کیفیت ساخت آنها از طلای نو کمتر باشد. معمولاً هدف از خرید طلای بدون اجرت برای اشخاص تنها استفاده از محصول و زیبایی آن نیست، بلکه به نوعی قصد دارند با خرید این نوع طلاها سرمایه خود را پس انداز کنند.

  چگونه بفهمیم که چقدر باید اجرت پرداخت کنیم؟


  طلای اجرت به دو صورت محاسبه می شود، یا به صورت درصدی از وزن طلا یا به صورت ریالی ثابت که توسط کارگاه سازنده طلا در نظر گرفته می شود. اجرت اگر درصدی باشد قانوناً نباید از 21 درصد بیشتر باشد اما مقدار ثابت آن اینطور نیست و نمی توانید استانداردی برای آن تعریف کنید و بستگی به طلای ساخته شده و ظریف کاری روی آن دارد.


  هنگامی که می خواهید طلا را از جواهر فروشی یا هر جایی که دارای اجرت است بخرید، حتما بپرسید که چگونه اجرت را محاسبه کنید. به این ترتیب، فروشنده متوجه می شود که شما می دانید اجرت به چه معناست و نمی تواند پول بیشتری از شما دریافت کند.


  چرا مردم ترجیح می دهند طلا را به صورت آنلاین و بدون اجرت خریداری کنند؟


  یکی از وسایل و اکسسوری هایی که خانم ها در سرتاسر دنیا برای زیبایی و جذابیت خود از آن استفاده می کنند زیورآلات طلا و نقره است که در انواع مختلفی مانند: انگشتر، دستبند، گوشواره و گردنبند جواهرات طراحی شده و هر روز ترند خاصی را از ان وارد بازار می شود.طلا نیز مانند هر شی دیگری از آنجایی که نو است درخشش خاص خود را دارد و افراد کمتری به دنبال طلای مستعمل می گردند.

  امروزه با توجه به شرایط اقتصادی که قیمت طلا هر دقیقه در حال افزایش است، مردم برای افزایش سرمایه از طلا استفاده می کنند و هدفشان تنها استفاده از آن به عنوان لوازم جانبی و زیبایی نیست. مردم می توانند با خرید آنلاین طلای بدون اجرت طلای ارزان تری خریداری کنند. زیرا طلای مستعمل بدون اجرت و کارمزد تولید است و این به صرفه ترین راه برای سرمایه گذاری است. هنگام خرید آنلاین طلای غیر اجرت، باید نکاتی را رعایت کنید تا از کوچکترین ضرر جلوگیری کنید.


  خرید طلای مستعمل غیر اجرت، به خصوص آنلاین، می تواند خطرات زیادی داشته باشد. زیرا نمی توانید قطعه طلای مورد نظر را ببینید و لمس کنید.همچنین، شما فروشنده را نمی شناسید. با توجه به اینکه قیمت طلا در کشور ما دارای نوسان بوده و قیمت آن در حال افزایش است و همچنین این واقعیت وجود دارد که طلای مستعمل به دلیل نداشتن اجرت ارزانتر از نو است، اما افراد سودجو نیز در آن حوزه وجود دارند.

  خرید طلا

  و ممکن است طلاهای قاچاق و دزدی را بفروشند و خریدار که از آنها طلا بخرد، رسیدی دریافت نکند. چرا؟ چون طلای مستعمل فاکتور ندارد و ممکن است برای خریدار مشکل ایجاد کند و شما نتوانید ثابت کنید که آن را خریده اید و حتی ممکن است طلایی که می خرید با عیاراتی که به شما گفته اند مطابقت نداشته باشد، بنابراین حتی ممکن است آنچه را که خرید می کنید به هیچ وجه طلا نباشد و افراد عادی توانایی تشخیص طلا از نمونه های تقلبی را ندارند و فقط با دستگاه های مخصوص می توان طلای واقعی را از نمونه های تقلبی تشخیص داد.


  آیا فاکتور اصالت طلا را اثبات می کند؟


  چیزی که همیشه باید به آن توجه کنید این است که اگر طلای مستعملی که می‌خرید رسید دارد، آن رسید دلیل بر اصل بودن طلا نیست و مردم می‌توانند برای طلای تقلبی رسید تهیه کنند و اتحادیه طلافروشان هیچ گونه ضمانتی برای طلای دست دوم ندارد. زیرا ممکن است این قطعه فقط فلز زرد بوده یا فقط یک لایه طلا روی آن باشد.بنابراین پیشنهاد می کنیم تا حد امکان طلای نو را از جواهرفروشی هایی که دارای مجوز معتبر صنف طلافروشان هستند، خریداری کنید.


  اجرت در طلا به چه معناست؟


  زمانی که برای خرید طلا به طلافروشی ها می روید، جدا از قیمتی که برای وزن و عیار آن می پردازید، باید هزینه هایی نیز برای طراحی و تولید آن بپردازید. البته این مقدار بسته به نوع طرح و ظرافت کار متفاوت است.

  امروزه طلا هایی هستند که بدون واسطه به صورت آنلاین به فروش می رسند و یا این سکه های طلا دست دوم یا کار کرده هستند و نیازی به پرداخت اجرت برای آنها ندارید. (قیمت چنین طلایی به ارزش واقعی آن نزدیکتر است). تا چند سال پیش هیچکس باور نمی کرد که می توان طلا را به صورت مجازی خرید.

  خرید اینترنتی طلا حتما به نکاتی توجه کنید


  علامت الکترونیکی اعتماد در سایت های فروش طلا:


  برای خرید اینترنتی که هزینه زیادی را به شما تحمیل می کند، باید فروشگاه اینترنتی طلا را به دقت بررسی کنید و گارانتی لازم را از فروشگاه دریافت کنید. یکی از نکاتی که اصالت فروشگاه اینترنتی را نشان می دهد، نماد اعتماد الکترونیکی است.(راهنمای جامع و کامل باید در آن صفحه موجود باشد). یک راهنمای جامع و مفید می تواند به مشتری این اطمینان را بدهد که کالای سفارش داده شده بدون هیچ تغییر و مشکلی به دست او می رسد و می تواند با اطمینان کامل محصول مورد علاقه خود را سفارش دهد.


  مزایای خرید آنلاین طلا بدون اجرت چیست؟


  اگر می خواهید برای افزایش سرمایه خود طلا بخرید، بهتر است طلایی بخرید که اجرت نداشته باشد و ارزش آن واقع بینانه باشد تا هنگام فروش ضرر نکنید. طلاهای بدون اجرت اساسا استفاده می شوند و اگر آنها را فقط برای سرمایه گذاری می خواهید، بسیار بهتر از خرید سکه است زیرا می توانید از آنها برای زیباتر کردن استایل خود استفاده کنید. این نشان می دهد که شما افزایش سرمایه دارید و از آن به عنوان یک ابزار کمکی استفاده کرده اید. به یاد داشته باشید که طلای مستعمل سود بیشتری نسبت به ارز و دلار دارد.

  مزایای خرید آنلاین طلا بدون اجرت چیست؟

  با توجه به اینکه قیمت طلا هر روز در حال افزایش است همه به دنبال طلای مستعمل می گردند و همین امر باعث شده تا هر زمان که نیاز به پول داشتید اقدام به خرید طلای مستعمل کنید. در خرید اینترنتی طلا و زیورآلات ارزان به قیمت روز طلا در صورت به روز بودن وبسایت مورد نظر توجه کنید.اگر طلای بدون اجرت را از مغازه های معتبر خریداری کنید برای شما بسیار سودآور خواهد بود.


  اجرت طلا بیشتر است یا جواهرات؟

  پورسانت خرید جواهرات بسیار بیشتر از پورسانت خرید طلا می باشد زیرا همانطور که گفته شد سنگ های قیمتی مانند برلیان یا الماس پردازش سختی دارند و در اثر بی دقتی ممکن است شکسته شوند و برای سازنده گران تمام شود. به همین دلیل هزینه ای که برای تراش و پرداخت الماس باید بپردازیم بسیار بیشتر خواهد بود.


  بهترین محصولات طلا برای سرمایه گذاری و خرید طلا بدون اجرت چیست؟

  ( النگوی طلا بدون اجرت، دستبند طلای بدون اجرت، سرویس طلا کم اجرت، انگشتر طلا بدون اجرت)


  علاوه بر سکه های طلایی که مردم در کارگاه های طلاسازی می سازند، بسیاری از کارگاه ها از دستگاه های CNC استفاده می کنند. از این دستگاه ها معمولاً برای ساختن سکه های طلای ساده استفاده می شود که ساخت آنها کار سختی نیست. در نتیجه کارمزدها در این موارد زیاد نخواهد بود و تقریباً طلای بدون کارمزد هستند.


  قطعات طلای این دستگاه به زحمت کمتری از کاربر نیاز دارد و به همین دلیل بدون اجرت طلا محسوب می شود. معمولاً وقتی اطرافیان شما می شنوند که قصد دارید برای سرمایه گذاری طلا بخرید، به شما می گویند «دستبند بخر، چون کارمزدش کم است!».دلیل این ادعا دقیقاً این است که دستبند به زحمت زیادی از طرف سازنده نیاز ندارد و به صورت ماشینی ساخته می شود.


  چرا باید طلا را بدون اجرت یا طلا با اجرت پایین بخریم؟

  گفتیم محصولاتی که طراحی ساده و به اصطلاح مینیمالیستی دارند (مانند انگشتر طلای ظریف). یا محصولاتی که فرآیند ساخت آنها بر پایه لیزر است، هزینه طراحی و ساخت کمتری خواهند داشت. امروزه بسیاری از طرفداران طراحی ساده و شیک هستند. بنابراین، طلایی که انتخاب می کنند ترکیب اجرت کمتری خواهد داشت.


  خرید طلا بدون اجرت یا طلای اجرت پایین به معنای خرید طلای با ارزش و کیفیت پایین نیست، بلکه برعکس، طلای بدون حق امتیاز یا استفاده شده لزوما قدیمی نیست. بسیاری از مواقع شخصی که طلاهای خود را می فروشد نیاز به پول دارد و سرویس طلا یا دستبند طلای خود را به شکل جدید می فروشد و طلافروشان آن طلا را به عنوان طلای کم ارزش برای فروش عرضه می کنند.


  آنچه در این میان حائز اهمیت است این است که پس انداز طلا یکی از روش های خوب، حفظ و افزایش ارزش پول انسان است و در شرایط تورمی شدیدی که با آن مواجه هستیم می تواند ابزاری برای حفظ ارزش دارایی ها باشد. پولی که به سختی به دست می آید اگر در بانک بماند روز به روز ارزشش را از دست می دهد! بسیاری از خانواده ها، زنان خانه دار، زنان شاغل و ... هر ماه مقدار کمی از حقوق و پول خود را در قالب خرید طلا پس انداز می کنند، در این میان اگر طلای اجرت کم یا طلای بدون اجرت را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند، سود بیشتری خواهد داشت.

  طلای ایرانی بهتر است یا خارجی؟


  طلای ایرانی بهتر است یا خارجی؟


  پاسخ این سوال به شما بستگی دارد. البته هنگام خرید طلا فاکتورهای زیادی را در نظر دارید: ظرافت طرح، رنگ طلا، اجرت ساخت، کیفیت و غیره. هر یک از این عوامل می تواند تعیین کننده باشد. علاوه بر همه اینها، مثلاً طلای ایتالیایی به دلیل ظرافت بالای طرح، هزینه تولید بالایی دارد و اینکه خرید چنین طلایی توجیه اقتصادی دارد یا خیر، بستگی به بودجه شما دارد. اما در اینجا می خواهیم از یک محصول داخلی حمایت کنیم که در بین خارجی ها هم طرفدار دارد.


  شاید نام طلای یزد را شنیده باشید. این طلا از نظر عیار و مدل های متنوع در ساخت قطعات طرفداران زیادی دارد. طلای یزد معمولاً از 20 عیار ساخته می شود.این طلا شفاف تر و مقاوم تر است. طلاسازی در یزد به یک صنعت تبدیل شده و هزاران کارگاه در این شهر به طلاسازی مشغول هستند. اگر بین طلای خارجی و ایرانی یا طلای ایرانی مردد هستید، طلای یزد را در راس لیست خود قرار دهید.

  چالش‌های طلای بدون کارمزد


  در سال های گذشته و قبل از افزایش چشمگیر قیمت طلا، خرید طلای مستعمل راهی مناسب برای پس انداز به نظر می رسید، اما مدتی است که کارشناسان با خرید طلای مستعمل موافقت نمی کنند.اگر طلا دست دوم، تقلبی یا آبکاری شده باشد، شناسایی آن دشوار است و ممکن است ضرر قابل توجهی را به همراه داشته باشد.علاوه بر ناخالصی و درجه پایینی که ممکن است با رنگ پوشانده شود، معلوم نیست فردی که قبلاً از این قطعه طلا استفاده کرده در چه وضعیتی بوده است و آیا در سلامت کامل بوده است یا خیر. این یکی دیگر از چالش های خرید طلای مستعمل با کارمزد کم است.


  کلام آخر

  در این مقاله در مورد موضوع کارمزد طلا و طلای بدون کارمزد صحبت کرده ایم.گفتیم کارمزد مبلغی است که قیمت به اضافه وزن قطعات طلا اضافه می شود اما از فرمول خاصی پیروی نمی کند و کاملا متغیر است. در پایان به طلای مستعمل اشاره کردیم و گفتیم که خرید این نوع طلا ریسک بالایی دارد و احتمال وجود درصد بالایی از ناخالصی و حتی طلاهای تقلبی وجود دارد. بنابراین حتی کارشناسان خرید این نوع طلا را بدون هزینه توصیه نمی کنند.

  نظرات
  ثبت نظرات Close

  آدرس ها

  shop adressدعوت به همکاری

  اعتبار نامه ها

  trainingدعوت به همکاری