09123498666

09123498666

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  ایده استفاده از جواهرات برای فصل های مختلف

  ایده استفاده از جواهرات برای فصل های مختلف

  با تغییرات هر فصل همانطور که روند لباس پوشیدن تغییر می کند، سبک استفاده از جواهرات نیز باید تغییر کند. در فصل های مختلف سال باید قطعات مختلف جواهرات را متناسب و هماهنگ با اکسسوری های متناسب با حال وهوای آن فصل استفاده کنید. به طوری که پوشیدن دستبندی که در زمستان دوست داشتید و از آن استفاده می کردید معقول به نظر نیاید. بابررسی اخرین مدها وترندها میتوان فهمید که چه نوع زیورآلاتی به روز بوده و در چه فصل هایی استفاده می شوند. در فصل بهار میتوان کریستال های ساده ویا آویزه های جذاب را که با زنجیر تزئین شده اند با رنگ رزگلد امتحان کنید و حالتی رنگارنگ را برای زیورآلات خود ایجاد کنید.

  در فصل تابستان میتوان از گوهر های رنگارنگ الهام گرفته از دریا مانند مروارید و صدف زیور آلات را تهیه و استفاده کرد. درحالت عادی برای بیرون رفتن در یک روز گرم تابستانی میتوانید، از گردنبندی با دانه های تسبیح مانند و یا صدف مانند به همراه لباس روشن تابستانی استفاده کرد و برای رفتن به مهمانی از یک دستبند مرواریدی بهره برد. در فصل برگ ریزان پاییز برای جلوه بهتر زیورآلات خوب است که از جواهراتی با رنگ های نارنجی، سبز تیره و یا آبی استفاده کرد.

  اگر میخواهید که مدل ساده تری داشته باشید بهتراست از گردنبندهای کم زرق و برق دار استفاده کرده تا شیک تر به نظر برسید. برای شیک تر به نظر رسیدن و مجلسی بودن میتوان از گردنبند وگوشواره مرواریدی هم استفاده کرد. در فصل زمستان میتوان از گوشواره های ساده تری که به لباس هم گیر نمی کند استفاده کرد. با توجه به این تعریف گوشواره ها وگردنبندهای مرواریدی میتوانند گزینه مناسبی برای استفاده در این فصل باشند.بر طبق تعاریف مختصر بالا میتوان اینگونه بیان کرد که زیورآلات مرواریدی در هر فصلی میتواند گزینه مناسبی برای استفاده باشند و زیبایی حیرت انگیزی را به فرد ببخشند.

  جواهرات مناسب فصل بهار و تابستان:

  در ابتدا به بررسی چند نکته درمورد استفاده از جواهرات در تابستان وبهار می پردازیم که عبارتنداز:

  • نکته اول: هماهنگی با رنگ جواهرات در این فصول اهمیت دارد. فصل های بهار و تابستان، فصول رنگ های روشن اند. زرد، نارنجی، قرمز، تمام این رنگ ها بیانگر حال وهوای ایجاد این دو فصل است. نه تنهااین سه رنگ بلکه رنگ های سبز و آبی نیز در تابستان میتوانند دارای جلوه وظاهر زیبایی باشند. بهتر است در تابستان جواهراتی را استفاده کنید که دارای سنگ های قیمتی رنگی تری باشند و برای جلوه زیباتر میتوان گردنبندی از مهره های رنگی همان سنگ را استفاده و تهیه کرد.از سنگ هایی که می توانند مناسب این فصول باشند میتوان به یاقوت کبود و یاقوت قرمز اشاره کرد.

  • نکته دوم: در تابستان پوست بدن بیشتر نمایان است. به طوریکه وقتی در زمستان و پاییز یقه لباس و آستین بدن را بیشتر پوشانده بود، در تابستان و بهار پوست بیشتر نمایان است. برای جلوه بیشتر گردنبند بر روی گردن میتوان از مدل های لایه ای آن استفاده کرد و زیبایی خیره کننده ای را به نمایش گذاشت. گردنبندهای طلا که درخشان بوده و برق می زند را بیاویزید. برای لایه لایه کردن گردنبند باید توجه داشت که باید چندین زنجیر طلایی و سنگ های مشابه را در اندازه های مختلف داشته باشید. فقط توجه داشته باشید که از نظر شباهت سنگ ها در یک گروه قرار بگیرند.در غیر این صورت ممکن است که نامناسب به نظر برسند. برای مثال گردنبند با لایه بندی ۳ یا۴ می تواند مناسب باشد.

  • نکته سوم: دستبند میتواند دستان را زیباتر جلوه دهد. در تابستان وبهار به دلیل کوتاه بودن آستین بلوزها میتوان از دستبندهای رنگی و زیبا بهره برد. برای فصل تابستان هم دستبند نازک و هم دستبند ضخیم بخرید. حتی میتوانید در کنار یک یا چند دستبند رنگی دستبندی دارای پلاک اسم بپوشید. با توجه به تعاریف بالا پوشیدن دستبندهای مهره ای دارای سنگ های رنگی میتواند گزینه ای مناسب باشد.

  • نکته چهارم: تناسب داشتن جواهرات خود با اکسسوری های دیگر اهمیت اساسی دارد. به عنوان مثال میتوانید از پا بند یا حلقه های انگشتان پا برای زیبایی بیشتر استفاده کنید. و جدای از آن از کلاه وعینک آفتابی متناسب با جواهرات و اکسسوری ها بهره ببرید. باید توجه داشته باشید که حتی یک عدم تطابق کوچک می تواند ظاهر شمارا لطمه دار کند.

  جواهرات مناسب فصل بهار و تابستان

  • نکته پنجم: خرید جواهرات دارای ظاهر گل مانند میتواند در این فصول انتخاب مناسبی باشد. تابستان وبهار دو فصل با نشاط و دارای هیجان و شادی در طبیعت می باشند و طرح های گل کاملا درآن تجلی دارد و مورد توصیف قرار می گیرد. بهتراست در این فصول از انگشتر و دستبند و آویزهای دارای گل استفاده کنید تا بهترین مطابقت را با فصل داشته باشد.

  • نکته ششم: درآخر آزمایش کردن سبک وطرح های مختلف اهمیت ویژه ای دارد. میتوانید طرح ها ونقش های مختلف را امتحان کنید و سبکی خاص و منحصر به فرد را حتی برای خود ایجاد کنید. برای مثال میتوان؛ گوشوارهای نخی و سوزنی را در یک گوش امتحان کرد. ویا ترکیب دو سبک مختلف از جواهرات مانند کلاسیک ومدرن و...

  جواهرات متناسب فصل پاییز و زمستان:

  • نکته اول: الماس یکی از بهترین جواهراتی است که میتوانید در فصل زمستان از آن استفاده کنید. کاربرد جواهرات والماس بسیار زیاد است. با انواع لباسها ست می شوند. درنتیجه بهتر است برای خرید گوشواره و انگشتر الماس برای فصل زمستان سرمایه گذاری کنید. در این فصل به دلیل پوشیدن لباس هابا یقه های پوشیده بهتر است از گردنبند الماس استفاده نکنید.

  • نکته دوم: در این فصل به دلیل پوشیدن لباس های ضخیم زمستانی استفاده از گردنبند و یادستبند جلوه زیبایی ندارد اما میتوانید به جای آنها از انگشتر استفاده کنید. فصل زمستان مناسب است برای پوشیدن انگشترهای بزرگ. حلقه های کوچک در فصل پاییز و زمستان مورد توجه قرار نمی گیرند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که در طول زمستان از انگشترهای بزرگ استفاده کنید.

  • نکته سوم: علاوه بر انگشتر بزرگ بهتر است از گوشواره های بزرگ هم در این فصل کمک بگیرید. بهترین گزینه برای گوشواره در پاییز و زمستان حلقه های بزرگ و یا سبک و استایل فشن مد ها می باشد. گوشواره های بزرگ زیبایی صورت را نمایان می کند و دارای گل میخ ها و حلقه های زیبا باشد.

  • نکته چهارم: در فصل زمستان مناسب است از طرح های زمستانی و در فصل پاییز از طرح های پاییزه استفاده کنید. جواهراتی مانند طرح های برگ پاییزی و دانه برف ها از زیباترین جلوه ها برخوردارند. این دسته از جواهرات اگر چه ساده به نظر می رسند ولی در واقع به نوبه خود بسیار جالب و زیبا هستند.

  • نکته پنجم: در فصل پاییز و زمستان بهتر است ازجواهرات با جنس های پلاتین یا نقره استفاده کرد. با توجه به اینکه پلاتین گران ترین ولوکس ترین نوع جواهر است درنهایت میتوان برای سرمایه گذاری آینده این نوع جواهرات را انتخاب نمود. از طرفی دیگر با خرید نقره به دلیل قیمت مناسب تر آن میتوان قطعات بیشتری از زیور آلات راتهیه و تنوع بالاتری را داشت.الماس در کنار پلاتین بسیار ارزشمند است ولی به دلیل هزینه بالا امکان استفاده الماس به راحتی وجود ندارد.

  جواهرات متناسب فصل پاییز و زمستان

  • نکته ششم: هنگامیکه درفصول پاییز و زمستان از گوشواره های دارای حلقه بزرگ استفاده می کنید تعادل را بین آنها نگه دارید. به عبارتی تعداد زیادی انگشتر نپوشید . زیاده روی در هر کاری نتیجه را خراب می کند. انگشترهای زیاد در دست میتوانند باعث شوند جلوه وزیبایی نداشته و حتی اگر از گردنبند استفاده می کنید به دنبال گردنبندهایی با تعداد زنجیرهای بالا نباشید، چونکه در زیر لباس گرم مشخص نمی شوند.

  حال با بررسی مطالب بالا میتوان دریافت که هر فصل چه تفاوت های بزرگی با هم دارند و حتی پوشش زیورآلات وجواهرات هم در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و با انتخاب درست آنها میتوان در هر فصلی زیبایی خاص خود را داشت و حتی آن را دوچندان کرد. همچنین استفاده از زیورآلات مناسب و تعادل بین استفاده از آنها از قرن های پیش نیز مورد توجه بوده است که میتوان گفت با پیشرفت صنعت مد وفشن روز به روز بر زیبایی آن افزوده شده است.

  برای خرید طلا آنلاین به سایت کافه طلا مراجعه کنید.

  نظرات
  ثبت نظرات Close

  آدرس ها

  shop adressدعوت به همکاری

  اعتبار نامه ها

  trainingدعوت به همکاری