09125706800

09125706800

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  اهمیت استفاده از الماس در جواهرات

  اهمیت استفاده از الماس در جواهرات

  از قرن‌ها پیش از الماس برای زیبایی بخشیدن به انواع زیورآلات زنانه و مردانه، به خصوص انگشتر و حلقه ازدواج استفاده می شد ، البته همچنین مورد توجه جواهر سازان و خانم‌ها و آقایان در سنین مختلف قرار گرفته است. سنگ الماس نشانگر عشق، ابدیت و پاکی است. اعتقاد بر این است که این زیبایی باشکوه شما را نترس و برای شما موجب فراوانی رزق و روزی، نور و کمال است. این وضوح، خلاقیت، معنویت و استقامت بیشتری را برای فرد استفاده کننده به ارمغان می‌آورد. این سنگ ارزشمند با ایمان، رشد و موفقیت همراه است.

  استخراج الماس

  قرن چهارم قبل از میلاد و دوران هند باستان اولین معدن الماس در جهان کشف شد. الماس پس از گذشت چند صد سال، تحت فشارهای زیاد رشد می‌کند و در نهایت به آن چیزی که ما می خریم ، تبدیل می‌شود. الماس به سختی استخراج می شود ،به همین دلیل بسیار ارزشمند و محبوب است.

  هندوستان در چندین سال قبل بزرگ‌ترین معدن الماس دنیا را داشته است. پس از سال 1866، هندوستان معدن الماس فعالی نداشت و از آن سال به بعد، معادن جدید و بیشتری در آفریقای جنوبی کشف شدند. امروزه معادن الماس در آمریکا، بزریل، روسیه و اکثر کشورهای قاره آفریقا وجود دارند.الماس به دلیل سختی در فرایند تشکیل و استخراج، دارای ارزش زیادی است.

  دوام و ماندگاری

  کلمه "الماس" از کلمه یونانی "آداماس" به معنای تسخیر نشدنی و نابود نشدنی گرفته شده است. جالب است بدانید الماس‌ها در عمق بیش از 100 مایل زیر سطح زمین رشد می‌کنند و  حدود 1 تا 3 میلیارد سال طول می‌کشد تا تشکیل شوند. ارزش یک سنگ قیمتی به زیبایی، کمیابی و دوام آن است.

  دوام، به توانایی یک سنگ قیمتی برای مقاومت در برابر سایش، گرما و مواد شیمیایی می‌گویند. دوام از سه ویژگی تشکیل شده است: سختی، مقاومت و پایداری. به طور خلاصه، سختی، نشان دهنده مقاومت یک سنگ قیمتی، در برابر خراشیدگی و سایش است؛ مقاومت، نشان می‌دهد که چگونه یک سنگ قیمتی در برابر شکستن و خرد شدن مقاومت می‌کند و پایداری، به معنای مقاومت سنگ در برابر مواد شیمیایی و تغییرات دما است.


  سختی الماس به دلیل ساختار بلوری بسیار فشرده‌اش است. الماس‌ها تقریبا در برابر بیشتر اسیدها بسیار پایدار و غیرقابل نفوذ هستند. الماس ها می‌توانند دمای بالاتری را نسبت به اکثر سنگ‌های قیمتی تحمل کنند. البته لازم به ذکر است که علی رغم ساختار محکم و مقاوم الماس، آن‌ها می‌توانند در اثر برخوردهای شدید، تکه تکه یا شکسته شوند، به‌ویژه در مناطقی که اتم‌های کربن پیوند محکمی ندارند.

  ارزش و قیمت

  به طور کل، هفت مورد بر قیمت یک سنگ قیمتی تأثیر می‌گذارند: رنگ، یکنواختی رنگ، کشور مبدا، اندازه، وضوح، شکل و کیفیت برش. الماس از گران‌قیمت‌ترین و با ارزش‌ترین کانی‌های جهان است. الماسی که طی فرایند طیبعی تشکیل و استخراج شود بسیار گرانبهاتر و البته با کیفیت‌تر از الماس‌های آزمایشگاهی است.

  ارزش و قیمت

  تعداد خیلی محدود از آزمایشگاه‌های رتبه‌بندی سنگ‌های قیمتی تجهیزات لازم برای تشخیص خاستگاه سنگ‌ها را دارند. محل تشکیل و استخراج یک سنگ که توسط آزمایشگاه ارائه می‌شود در ارزیابی و رتبه‌بندی یک سنگ اهمیت بسزایی دارد چرا که کشور مبدا می تواند به نحو قابل توجهی قیمت جواهر را افزایش دهد.

  نحوه ساخت الماس


  اکثر الماس ها تحت فشار شدید و در دمای بالا و همچنین عمق بیشتر از 140 کیلومتر داخل پوسته زمین تشکیل می شوند. به طور میانگین تشکیل الماس در دوره های زمانی میان 1 تا 3.3 میلیارد سال طول می کشد تا زمانی که با فوران مواد آتشفشانی ماگما که به آنها کیمبرلیت می گویند، بیرون آیند.


  کیمبرلیت سنگ آتشفشانی پتاسی مافیک است که حاوی بسیاری مواد معدنی دیگر همچون اولیوین، دیوپسید، کالسیت، سرپنتین، لعل و مقدارهای کم آپه تیت و همچنین چندین ماده معدنی دیگری است.ماگمای کیمبرلیت از منافذ بسیار کمیاب و نادر آتشفشانی که به آنها دهانه آتشفشان می گویند، بیرون می آید.

  شناسایی الماس


  با انجام یک آزمایش ساده رسانایی حرارتی می توان الماس ها رابه راحتی شناسایی کرد ازمایشی که امروزه جواهرسازان از آن برای تشخیص الماس از شیشه استفاده می کنند.الماس یکی از نادرترین سنگ های جواهر با انکسار نور بالاست و ترکیبی خالص از کربن دارد.


  الماس سخت ترین ماده روی زمین امی باشد که مقاومتش در برابر برش تقریبا 140 برابر یاقوت کبود برآورد شده است.الماس شاخصه انکسار بالا و سطح زیاد انتشار را دارد. هیچ ماده ای مقاومت الماس را ندارد. اکثر جواهرشناسان باتجربه الماس را فقط از روی درخشش خاصش می شناسند.

  هیچ چیز به اندازه الماس درخشش ندارد

  الماس به دلیل انعکاس نور زیبا که دارد ، اولین انتخاب برای خرید حلقه نامزدی است. هر وجه سنگ الماس به عنوان آینه عمل می کند و پرتوهای نور را به سمت بیننده بر می‌گرداند و درخششی زیبا ایجاد می‌کند. زیبایی سنگ الماس به درخشش و آتش آن بستگی دارد. درخشش، توانایی انعکاس نورسفید به بیننده است و آتش به میزان پراکندگی نور اشاره دارد.

  الماس با دارا بودن درخشش و میزان بالا پراکندگی نور بسیار چشمگیر است.درخشش خارق العاده الماس، آن را به بهترین انتخاب برای حلقه نامزدی تبدیل می‌کند. زوج ها قرار است حلقه نامزدی خود را برای دهه‌های آینده استفاده کند. پس بهتر است سراغ گوهری بروید که درخششی همیشگی داشته باشد.

  تنوع در اشکال الماس برای داشتن انتخاب خاص‌تر

  وقتی برای خرید حلقه نامزدی به سنگ الماس آن چشم می‌اندازید، شکل الماس است که توجه شما را به خود جلب می‌کند. اشکال و برش‌های متنوعی وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید؛ بیضی، مارکی، گلابی، پرنسس، کوسن و قلب.اگر می‌خواهید انگشت شما باریک به نظر برسد، سنگ الماس با برش بیضی یا مرکی توصیه می‌شود. اگر می‌خواهید سنگ الماس بزرگ به نظر برسد و به شما احساس قدرت بدهد، می‌توانید سنگ الماس با برش پرنسس یا کوسن را انتخاب کنید.

  تنوع در اشکال الماس

  سنگ الماس، سنگی برای تمام سال

  سنگ الماس درواحد  mohs از سختی معدنی نمره 10 می‌گیرد. سنگ الماس قویترین و بادوام‌ترین سنگ در بین تمام سنگ‌های قیمتی می باشد . بنابراین از آنجایی که قرار است هر روز حلقه نامزدی خود را به دست کنید، بنابراین سعی کنید نگینی را بخرید که محکم و مستعد خراش نباشد.

  مراقبت و تمیزکردن الماس


  الماس از دسته سنگ های جواهری است که به مراقبت خاصی نیاز ندارد.
  می توان الماس ها را با کمی آب صابون و یک پارچه نرم تمیز کرد.
  در زمان استفاده از شوینده های ترکیبی باید مراقب بود به ویژه اگر در حال تعمیر شکاف الماس هستید. الماس ها معمولا نسبت به واکنش های شیمیایی حساسیت نشان نمی دهند اما در مواقع سوراخ کردن یا ایجاد شکاف و سپس استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن باید مراقب بود
  تراش های الماس در دمای بالا آب می شوند بنابراین نباید آنرا بیش از حد استاندارد داغ کرد.
  الماس ها باید جدا از سایر جواهرات نگهداری شود.  
  در صورت امکان آنها را درلابه لای  پارچه ای نرم و داخل جعبه جواهرات قرار دهید.
  سعی کنید قبل از ورزش جواهرات الماس را دربیاورید.
  دقت کنید که سنگ در هنگام درآوردن جواهرات جدا نشود

  معروف ترین الماس‌های دنیا کدامند؟

  بزرگ‌ترین الماس سبز جهان «برلیان سدن» نام دارد و وزن آن در حدود ۴۰.۷۰۱ قیراط (۴۰ قیراط و هفتاد سوت) است. این الماس در حال حاضر در تالار سبز در شهر درسدن آلمان نگهداری می‌شود.دومین الماس بزرگ جهان، یک قطعه الماس ۱۰۱۱ قیراطی می باشد که از معدنی درکشور جمهوری بوتسوانا در جنوب آفریقا استخراج شده است. بزرگ‌ترین الماس استخراج شده جهان به وزن ۳ هزار و ۱۰۶ قیراط، در سال ۱۹۰۵ میلادی در کشور آفریقای جنوبی کشف و سپس به ۹ قطعه تقسیم شد، که بسیاری از آنها برای تزئین یک تاج سلطنتی در بریتانیا استفاده شد.

  کاربرد الماس در جواهرات

  الماس یکی از پر کاربرد ترین سنگ های قیمتی در ساخت انواع جواهرات است و در بسیاری از حلقه های ازدواج و زیور آلات دیگر از این سنگ استفاده می شود. ارزش بازار الماس با قیمتی برابر 30 میلیارد دلار نسبت به دیگر سنگ های قیمتی در بالاترین رده قرار گرفته است. نکته مهمی که درهنگام  خرید الماس باید به آن توجه داشت این است که قیمت سنگ های رنگی بر اساس اندازه آن است نه وزن الماس.

  نکات مهم برای  سرمایه گذاری در جواهرات الماس

  اولین اشتباهی که بیشتر سرمایه گذاران مرتکب می شوند این است که در کوتاه مدت انتظار سود دهی بیش از حد را دارند. به یاد داشته باشید که همیشه جواهرات الماس راهی برای ثروتمند شدن سریع نیست. ارزش الماس به مرور زمان افزایش می یابد.

  کاربرد الماس در جواهرات

  و در کوتاه مدت معمولا بی نتیجه است. در واقع مانند سایر کالاهای فیزیکی، قیمت الماس هر از چند گاهی در نوسان می باشد.دومین اشتباهی که باید از آن دوری کرد، خرید الماس نامناسب است. اینجاست که گواهینامه نقش مهمی دارد. چه در هنگام خرید حلقه نامزدی یا یک آویز هستید، مطمئن شوید که فقط یک الماس تایید شده خریداری می کنید.

  جواهرات الماس برای سرمایه گذاری فرصت های زیادی را ارائه می دهند به شرط اینکه به نکات گفته شده درمتن بالاتوجه کنید. جواهرات الماس می تواند به عنوان گزینه های سرمایه گذاری زیبایی باشند تا زمانی که آنها را برای فروش سریع نخرید.

  آنها به سبد سرمایه گذاری شما تنوع می بخشد در حالی که به شما امکان دسترسی به برخی از بهترین جواهرات در دنیای جواهرات را می دهند. مزایا، معایب و همچنین دستورالعمل ها را در نظر بگیرید تا سرمایه گذاری مناسبی برای خود رقم بزنید.

  سخن پایانی

  اهمیت استفاده از الماس در جواهرات موضوعی است که از گذشته تا کنون همواره وجود داشته است و  اغلب افراد به آن توجه ویژه ای دارند. جالب است که گفته می‌شود این الماس باعث تقویت روابط و ایجاد پیوندی همیشگی می‌شود. بنابراین به راحتی می‌توان گفت که خواستگاری و نامزدی با انگشتر سنگ الماس بهترین راه برای شروع سفر با شریک زندگی است. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت کافه طلا مراجعه نمایید.

  نظرات
  ثبت نظرات Close

  آدرس ها

  shop adressدعوت به همکاری