09125706800

09125706800

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  انگشتر یاقوت

  انگشتر یاقوت

  برخی از سنگ ها هستند که قیمت بسیاری دارند و جزء گران بها ترین و بهترین سنگ ها برای ساخت زیور آلات هستند. از جمله سنگ های بسیار خاص، زیبا و گران بهایی که برای ساخت زیور آلات و جواهرات از آن استفاده می شود، می توان به سنگ یاقوت اشاره داشت. با استفاده از سنگ یاقوت می توان زیور الاتی مانند انگشتر و گردنبند و... را ساخت.

  بسیاری از بانوان این زیور آلات قیمتی را با استایل های بسیار خاص ست می کنند. ممکن است نمونه های انواع زیور آلات ساخته شده از یاقوت را در دست یا گردن بسیاری از افراد مشهور در دنیا دیده باشید، که نشان گر گران بها بودن و با ارزش بودن زیور آلات ساخته شده از یاقوت است.در این مقاله از وب سایت کافه طلا به بررسی انگشتر یاقوت برمه می پردازیم، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

  سنگ یاقوت:

  سنگ یاقوت یک کانی صورتی تا قرمز خونی یعنی قرمز پررنگ است. می توان اذعان داشت که وجود عنصر کروم در زمان سنگ شدگی باعث رنگ قرمز در سنگ یاقوت می گردد. سنگ یاقوت در رنگ های مختلف وجود دارد که مشهورترین آن یاقوت قرمز است ولی یاقوت آبی به نام سافایر(sapphire  ) نیز بسیار مرغوب بوده و طالب زیاد دارد. یاقوت از نظر قیمت و ارزش مالی با الماس وبرلیان قابل مقایسه است و جزء گران بها ترین سنگ های دنیا به حساب می آید.

  سنگ یاقوت برمه:

  یاقوت که به آن پادشاه جواهرات هم گفته می شود، بعد از الماس مشهورترین جواهر دنیا می باشد. ماهیت شیمیایی یاقوت almunium oxide است و بعد از الماس سخت ترین سنگ محسوب می گردد که با ورود ماده کرومیوم به رنگ قرمز در می آید.

  لازم به ذکر است که یاقوت های با رنگ قرمز کامل و شفافیت بالا بسیار کمیاب و گران قیمت هستند. به گفته برخی از معدن داران یاقوت تقریبا از هر یک میلیون قطعه یاقوت تنها ده عدد دارای شرایط خاص عالی در می آید. در گذشته از برخی معادن کشور برمه یاقوت استخراج می شد که دارای کیفیت بسیار بالایی از نظر شفافیت و رنگ قرمز خالص و زیبا بودند. رنگی که اصطلاحا به آن خون کفتری هم گفته می شود. این یاقوت ها بسیار طرفدار داشتند.

  اما به مرور زمان رگه های این یاقوت تمام شد و امروزه اکثر یاقوت استخراج شده دیگر آن کیفیت را ندارند. اما شایان به ذکر است که اصطلاح یاقوت برمه در بازار جهانی ماندگار شد تا به امروز؛ معنی یاقوت برمه ( اصطلاح تجاری ) به یاقوتی اطلاق می شود که مانند آن یاقوت ها بسیار با کیفیت باشند البته منظور یاقوت معدنی هست نه آنکه لزوما از کشور برمه استخراج شده باشد.

  سنگ یاقوت مصنوعی را چگونه از سنگ یاقوت طبیعی تشخیص دهیم؟

  این سوال یکی از سوالات کاملا تخصصی می باشد و تشخیص یاقوت اصل و معدنی بر عهده کارشناسان و جواهر سازان است اما اگر می خواهید یکی از تفاوت های سنگ یاقوت صنعتی با سنگ یاقوت طبیعی را بدانید، عنوان می کنیم که سنگ یاقوت مصنوعی تحت تأثیر نور لیزر قرمز، نور سبز رنگ را از خود پخش می کند.

  سنگ یاقوت برمه

  خواص یاقوت از دیدگاه عامه مردم:

  باید بیان شود که این سنگ صد ها سال است که بالاترین جایگاه را در افسانه ها و فرهنگ عامیانه کشورها دارا می باشد و پادشاهان از خواص سنگ یاقوت سرخ به عنوان طلسم و جادو استفاده می کردند. قطعا که برخی از این عقیده ها خرافات و زیاده روی می باشد، اما مردم بسیاری از دنیا به جادویی بودن سنگ یاقوت اعتقاد دارند. از جمله اعتقادات  دیدگاه های عامیانه مردم درباره یاقوت ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • سنگ یاقوت حسی از قدرت را در شخص ایجاد می کند و اگر این قدرت به درستی استفاده نشود، ممکن است به خشم یا افکار خودخواهانه منجر گردد.
  • از خواص سنگ یاقوت سرخ این است که سنگی عالی برای وارد کردن شور و هیجان به زندگی می باشد و زندگی تان را دست خوش تغییرات می کند.
  • به تمرکز افکار کمک می کند و شفافیت و خرد را به زندگی شما وارد می کند.
  • به شما یاری می رساند تا به جای از این شاخه به آن شاخه پریدن در زندگی، سودمندترین راه ها را برگزینید و چنانچه در مسئله ای حقوقی یا شخصی گرفتاری شدیدی دارید کمک می کند تا نتیجه مطلوبی بگیرید.
  • دیدن آن در خواب به معنی وارد شدن شانس یا ثروت به زندگی شما می باشد.
  • باید بیان شود که حکیم های عرب و پارس گفته اند شخصی که سنگ یاقوت را همراه خود داشته باشد ناراحتی های معده از او دور و به مغز استقامت و قدرت می بخشد ،هم چنین گردش خون را در بدن تنظیم می نماید و سموم را از بدن دفع می کند، بنابراین سنگ یاقوت از خواص درمانی نیز بهره مند است.
  • از جمله خواص یاقوت سرخ تاثیر آن بر روی اعصاب و روان می باشد و برای بیماری های قلبی مفید است زیرا استفاده از آن مانع لخته شدن خون می گردد و از بروز سکته جلوگیری می نماید.
  • استفاده از سنگ یاقوت به صورت گردنبند تنظیم جریان خون و بهبود ساختار غدد فوق کلیوی را می توان اشاره داشت. برای اشخاصی که فشار خون پایینی دارند مفید می باشد، در کل این سنگ با خواصی خاص بسیار برای جلوگیری از تغییر فشار خون و ثابت نگه داشتن آن است.
  • یکی دیگر از خواص سنگ یاقوت سرخ این است که شدت جریان خون‌ را افزایش‌ داده و حالت‌ ناتوانی و ضعف را از بدن خارج می کند. این‌ سنگ توانایی، نیرو، زندگی، شهامت، شجاعت‌ و افکار مثبت‌ را تقویت‌ می نماید.
  • از جالب ترین خواص یاقوت سرخ و به طور کلی انواع دیگر آن این است که استفاده به طور دائم موجب بیشتر شدن هیبت، شکوه و هم چنین کسب درآمد و رزق و روزی در کسب و کار می‌ گردد.
  • سنگ یاقوت باعث جلوگیری از استرس، بی خوابی شده و موجب شده تا محبت بین زوجین افزایش یابد.
  • می توان بیان کرد که درمان ناباروری، بیماری ‌های قلبی و سرطان خون از دیگر کاربرد‌های خواص سنگ یاقوت سرخ می باشد
  • از خواص یاقوت این است که سنگی با ارزش درمانی برای زنان بشمار می‌آید که این خواص برای زنان شامل : درمان ناباروری، کاهش دردهای قاعدگی و آسان شدن زایمان می باشد.
  • جالب است بدانید این گوهر برای درمان تب نیز توصیه شده است. کافیست یک قطعه پاکسازی شده از این نگین را در چاکرای ششم (چشم سوم) و یا در کف دستان خود قرار دهید.

  زیبا ترین رنگ یاقوت برمه:

  در کل زیبا ترین و مهم ترین رنگ یاقوت برمه در نزد همه طلا فروشان و جواهرسازان و هم چنین همه مردم، رنگ قرمز خونی می باشد. یعنی رنگ قرمز پر رنگ یا رنگ قرمز سیری که شفافیت بسیار بالایی داشته و می تواند نور را به راحتی از خود عبور دهد. لازم به ذکر است یکی از بهترین رنگ های سنگ یاقوت، رنگ قرمز خورشیدی است که به آن سنگ یاقوت سانرایس و بسیار پر طرف دار است.

  مقاومت سنگ یاقوت چقدر است؟

  لازم به ذکر است که سنگ یاقوت یکی از مقاوم ترین سنگ های موجود در طبیعت است که مقاومت آن فقط کمی از الماس پایین تر است. سنگ یاقوت دارای سختی 9 می باشد. در یاقوت عناصری مانند موارد زیر وجود دارد که هر کدام از این عناصر به هر مقدار کم یا زیاد شود، یک رنگ خاص را برای سنگ یاقوت به وجود می آورد:

  • تیتانیوم
  • مس
  • منگنز
  • کروم
  • آهن و ...

  می توان اذعان داشت که نوع رنگ یاقوت به میزان عناصر فلزی است که در آن وجود دارد. برای آن که اطلاعاتتان درباهر یاقوت کامل تر شود، باید بیان کنیم که این سنگ نوعی سنگ دگرگون شده، یا سنگ آذرین است که از مواد مذابی تشکیل می شود. این مواد مذابی از دل زمین به سطح زمین حرکت کرده و در پی این حرکت به یاقوت تبدیل شده است. سرعت حرکت را کسی نمی داند اما می توان حدس زد که حرکت این مواد به سمت زمین بسیار کند بوده و به سنگ های گران بها مانند یاقوت تبدیل شده است.

  قیمت سنگ یاقوت برمه:

  قیمت و ارزش جهانی سنگ یاقوت رابطه مستقیم با مواردی که در زیر بیان می شود، دارد :

  • خلوص رنگ قرمز سنگ یاقوت
  • پاکی سنگ یاقوت
  • شفافیت سنگ یاقوت

  لازم به ذکر است که در شرایط خاص قیمت آن با وزن برابر هم ردیف الماس و گاهی بیشتر از الماس می باشد. در کل نام یاقوت برمه برای علاقمندان جواهر بسیار آشنا هست و مانند عقیق یمنی در همه شرایطی به کار می رود، حتی خود جواهر سازان حرفه ایی نیز این سنگ یا نگین را به راحتی تشخیص می دهند و علاقه بسیاری برای ساخت جواهر با این سنگ گران بها دارند.

  از نکات بسیار مهم درباره قیمت سنگ یاقوت برمه می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • واقعیت آن است که ارزش و قیمت یاقوت ارتباطی با نام یا محل استخراج آن ندارد و به کیفیت سنگ بستگی دارد.
  • تقریبا %۹۵ یاقوت های معدنی رنگ یکدست قرمز ندارند و به غیر از کرومیوم عناصر رنگ دهنده دیگری وارد سنگ می گردند که به یاقوت معدنی رنگ های دیگری همراه با قرمز به سنگ یاقوت میدهند مانند رنگ های ارغوانی و یا نارنجی که می توان اذغان داشت این تداخل رنگ موجب نزول کیفیت و قیمت یاقوت می شوند.
  • در مورد پاکی درون یاقوت نیز می توان بیان کرد که بسته به ماهیت و تعداد ناخالصی‌ های درون یاقوت کیفیت و شفافیت آن متغیر ( شفاف یا نیمه شفاف و یا کدر ) می باشد که در نهایت بسته به پاکی و شفافیت و رنگ خالص قیمت یاقوت از هر قیراط چند دلار تا چند هزار متفاوت می گردد.
  • اساس قیمت گذاری هر جواهر یاقوت معدنی بر اساس نوع رنگ و شفافیت و  اندازه و تراش محاسبه می گردد. در مورد یاقوت معدنی شاخص ترین فاکتور ارزش گذاری نوع و خلوص رنگ می باشد و دیگر موارد از اهمیت کمتری برخوردارند. به همین دلیل ممکن است یک یاقوت معدنی خوش رنگ و شفاف یک قیراطی چندین برابر گران تر از یک یاقوت معدنی  کم کیفیت به وزن ۳۰ قیراطی باشد.  علت این موضوع آن است که جواهر یاقوت قرمز که دارای کیفیت مناسب باشد بسیار کمیاب هست و سنگی نیست که به راحتی بتوان آن را پیدا کرد.

  خواص یاقوت

  زیور آلات یاقوت برمه:

  همان گونه که در ابتدای مقاله بیان کردیم، یکی از گران ترین و زیبا ترین انواع زیورآلات، جواهر آلاتی هستند که با سنگ یاقوت یا سنگ یاقوت برمه ساخته می شوند. این زیور آلات بسیار خاص هستند و معمولا به گونه ایی می باشند که سنگ ها و نگین های قیمتی بسیاری در ساخت آن ها استفاده می شود، اما سنگ یاقوت برمه آن بسیار چشم گیر است و به عنوان نگین اول برای این نوع از زیور آلات شناخته می شود.

  انگشتر یاقوت برمه :

  بسیاری از انگشتر هایی که از سنگ ساخته می شوند، معمولا از جنس نقره می باشند. به خصوص برای اقایان که معمولا از انگشتر های سنگ کم تر استفاده می کنند. انگشتر یاقوت برمه را هم می توان برای آقایان و هم چنین برای بانوان استفاده کرد و فقط طراحی انگشتر با یک دیگر فرق دارد و نگین آن ثابت است.

  برخی از افراد هستن که به انگشتر های سنگ ( از هر نوعی ) علاقه ندارند و ترجیح می دهند که این نگین های قیمتی بر روی طلا یا جواهر باشد. زمانی که سنگ یاقوت برمه بر روی انگشتر طلا ( خواه طلا سفید یا طلا زرد ) قرار می گیرد، زیبایی خیره کننده ایی دارد. معمولا برای آن که زیبایی یاقوت بیشتر شود، زمانی که جواهر سازان انگشتر یاقوت برمه را می سازند، در کنار این نگین، نگین های ریز و درخشان دیگری استفاده می کنند که جلوه انگشتر را دو چندان می کند، اما این موضوع قیمت انگشتر را بسیار افزایش می دهد.

  برخی از افراد انگشتر طلا یاقوت برمه را به صورت کاملا ساده می پسندند، به گونه ایی که این انگشتر یک رکاب ساده داشته باشد و روی آن سنگ یاقوت برمه قرار گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت کافه طلا مراجعه فرمایید.

  شناسایی سنگ های یاقوت واقعی


  یاقوت طبیعی:

  سنگ یاقوت کانی از خانواده کوراندوم است که در طی میلیون ها سال در زیر سطح زمین تشکیل شده است. یاقوت کبود نیز از خانواده کوراندوم است. در واقع رنگ قرمز تنها جنبه ای است که این دو سنگ قیمتی را از یکدیگر جدا می کند.

  یاقوت کبود یا یاقوت سرخ در مقیاس سختی Moh دارای درجه 9 است، به این معنی که یاقوت سنگی بسیار قوی است و به دلیل دوام، انتخابی افسانه ای برای جواهرات است. یک یاقوت طبیعی بسیار ارزشمندتر از یک سنگ مصنوعی است و همچنین بسیار منحصر به فرد است.

  ممکن است بسیار دشوار باشد که با سطح بالا و وضوح با قیمتی مقرون به صرفه روبرو شوید، اما آنچه به دست می آورید چیزی قابل توجه و غیرقابل جایگزین است. یک یاقوت پرورشی ممکن است برای شما یکسان به نظر برسد و یک جواهر کاملاً زیبا برای شما فراهم کند، اما این چیزی نیست که سنگ‌های قیمتی گرانبها دارند.

  یاقوت واقعی در آزمایشگاه:

  یاقوتی که با آن روبرو می شوید هرگز یک یاقوت اصیل نیست. در حالی که بیشتر سنگ ها به وضوح شناسایی می شوند، بسیاری از آنها هنوز به عنوان طبیعی به بازار عرضه می شوند، در واقع آنها در آزمایشگاه تولید می شوند.برای شناسایی تفاوت ها، چند نکته وجود دارد که باید در مورد یاقوت های طبیعی بدانید. یک متخصص می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید که یاقوت شما بی عیب و نقص است، یاقوت های آزمایشگاهی تا جایی که می توانند بی عیب و نقص رشد کنند. بزرگترین نتیجه برای چنین کالایی فروش یک یاقوت بی عیب و نقص با قیمت غیرمعمول پایین است. به طور کلی قیمت پایین یکسان است.

  یاقوت‌ها سنگ‌های قیمتی هستند و مانند الماس، زمرد و یاقوت کبود واقعی، می‌توانند گران باشند. قیمت ارزان ممکن است به خوبی نشان دهنده یک قطعه آزمایشگاهی باشد. اندازه یاقوت نیز می تواند از اصالت سنگ شما خبر دهد. به دست آوردن یک یاقوت بزرگ دشوار و بسیار گران است. اگر با یک یا چند یاقوت روبرو شده اید که قیمت بالایی ندارند، به احتمال زیاد تقلبی هستند و واقعی نیستند.

  سنگ های یاقوت در آزمایشگاه ساخته می شوند تا شبیه یاقوت واقعی به نظر برسند، بنابراین تشخیص تفاوت بین این دو بسیار دشوار است. تنها راه برای اطمینان از بررسی ساختار سنگ از طریق میکروسکوپ است. این کار باید توسط یک متخصص در این زمینه انجام شود.یکی دیگر از مواردی که می تواند شما را از خرید تقلبی محافظت کند، درخواست گواهی است. فقط یاقوت های استخراج شده طبیعی چنین گواهی هایی را دریافت می کنند و می توانند به اثبات وضعیت خود کمک کنند.

  فواید استفاده از سنگ یاقوت

  یاقوت های طبیعی، به ویژه آنهایی که کیفیت و اندازه عالی دارند، به هیچ وجه ارزان نیستند. با این حال، اگر مایل به خرید یک سنگ کوچکتر هستید، می توانید یک یاقوت باورنکردنی با رنگ غنی پیدا کنید.آنها همچنین یک جایگزین عالی برای الماس هستند، زیرا رنگ گرم خوبی ارائه می دهند. به عنوان یک سنگ تولد در ماه جولای، قرمز بسیار بیشتر از یک سنگ قیمتی زیبا است. اعتقاد بر این است که یاقوت باعث آگاهی، تمرکز و هوشی

  برای خرید طلا آنلاین به سایت کافه طلا مراجعه کنید.

  نظرات
  ثبت نظرات Close

  آدرس ها

  shop adressدعوت به همکاری