09125706800

09125706800

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  انتخاب حلقه

  به طور یقین انتخاب و خریداری حلقه یکی از لذت بخش ترین بخش های ازدواج برای عروس خانم ها است. در واقع حلقه ها با داشتن ظاهر ساده یا لوکس و شیک از نظر معنوی برای زوجین نیز پر معنا بوده و پر اهمیت می باشد.در زمان انتخاب حلقه علاوه بر جنس آن باید به طرح و مدل آن نیز توجه داشته باشید. انتخاب و خریداری حلقه ازدواج یا حلقه نامزدی باید به برخی از نکات توجه داشت تا در نهایت بتوانید برحسب میل خود بهترین و زیباترین حلقه را انتخاب کنید. ما در این مقاله به موضوع حلقه خواهیم پرداخت بنابراین برای کسب اطلاعات و نکات مربوط به خرید حلقه پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

  حلقه ازدواج یا حلقه نامزدی


  حلقه نامزدی در واقع به عنوان یک نشان از طرف خانواده داماد برای عروس تهیه می شود. اما حلقه ازدواج توسط داماد و عروس به صورت ست با هم خریداری می شود. برای زمان عقد حلقه ی ازدواج به صورت ست برای عروس و داماد خریداری می شود تا درزمان عقد پای سفره عروس و داماد حلقه یکدیگر را به دست هم کنند. حلقه ازدواج خود به تنهایی نشان از پایدار بودن عشق میان دختر و پسر است که از همان شروع عقد حلقه برای شروع یک رابطه عاشقانه و عاطفی دست هم می کنند و با دست کردن حلقه حس تعهد به یکدیگر پیدا می کنند.

  تاریخچه حلقه های ازدواج

  امروزه حلقه های ازدواج رمانتیک ترین جواهری هستند که  خرید آن برای عروس و داماد به عنوان لذت بخش ترین بخش ازدواج است که همراه با خرید آن خاطره ای زیبایی را با خود برای شما به همراه خواهد داشت. حلقه ازدواج  مملو از اهمیت عاطفی هست که در زمان خرید آن شور و شوق زیادی را بین زوجین به وجود می آورد.

  حلقه ازدواج تاریخچه ای طویلی در طول زمان دارد در گذشته اگر چه حلقه ازدواج به صورت ساده و از نی یا حتی وسایل ساده تر ساخته می شد اما همین سادگی آن نیز برای عروس و داماد معنا و مفهومی زیادی داشت که بین آنها رابطه عاطفی زیبایی ایجاد می کرد.آنها این حلقه ها را در انگشت چهارم دست چپ قرار می دادند زیرا معتقد بودند که رگ عشق در انگشت چهارم وجود دارد که مستقیماً از این انگشت به قلب می رسد. البته یونانیان و رومیان باستان نیز در ان زمان حلقه ازدواج خود را از چرم، استخوان و عاج حیوانات می ساختند.

  اهمیت خریدن حلقه

  طبق رسم و رسومات از گذشته تا به امروز خرید حلقه رسم بوده و نیز تا به الان این رسم و رسوم نیز پابرجاست است. حلقه نامزدی از طرف خانواده داماد برای نشان کردن عروس خریداری می شود و حلقه ازدواج نیز در طول جریان عروسی خریداری می شود.از نظر شکل ظاهری می توان گفت که حلقه ی نامزدی ظاهر ساده تری نسبت به حلقه ی ازدواج دارد.خرید حلقه ی ازدواج تاریخچه ی قدیمی دارد در حقیقت قدمت آن به چندین هزار سال برمی گردد.

  پیشینیان نسبت به خرید حلقه ازدواج و پوشیدن ان عقیده داشتند که در انگشت چهارم رگی وجود دارد که مستقیما به قلب متصل است و عروس و داماد با پوشیدن حلقه در این انگشت احساس رابطه عاشقانه و صمیمانه ای با هم پیدا می کنند. به طور قطع پوشیدن حلقه ی ازدواج یا حلقه ی نامزدی یادآور احساس خوشبختی برای شما خواهد بود اما با پوشیدن مداوم آن در زمان انجام دادن کارها و فعالیت های روزانه از میزان جلوه و درخشندگی آن کمتر خواهد شد بنابراین بهتر است قبل از خواب، در زمان شست و شو  یا ورزش حلقه ی ازدواج خود را بیرون  بیاورید تا همچنان جلوه و ظاهر درخشان خود را حفظ کند.

  جنس حلقه

  تنوع حلقه ازدواج زیاد است برخی دارای جنس پلاتین و برخی نیز طلا هستند که در ادامه به بیان هر یک خواهیم پرداخت.

  طلا

  حلقه ی که جنس طلا داشته باشد بیشتر مورد پسند عروس و داماد است البته طلای 18 عیار در سه رنگ مختلف به نام های سفیدو زرد عرضه می شود. تمام طلای 18 عیار 75 درصد طلای خالص است و 25 درصد باقیمانده از ترکیبی از فلزات مختلف ساخته شده است که استحکام بیشتری را در حلقه ایجاد می کند. از طرفی طلای سفید برای افزایش رنگ خود تحت یک فرآیند اضافی قرار می گیرد، و با استفاده از فلزی سفیدی به نام رودیوم روکش دهی می شود تا رنگ های مایل به زرد طلا پنهان شود و در نهایت حلقه ی طلا سفید ساخته شود.

  پلاتین

  پلاتین فلزی سفید رنگ است که از نظر ظاهری شبیه به حلقه طلای سفید تازه آبکاری شده است. این فلز نیازی به آبکاری ندارد و با گذشت زمان رنگ خود را از دست نمی دهد.  البته حاوی 95 درصد پلاتین خالص و تنها 5 درصد فلزات دیگر می باشد که با توجه به این نسبت حلقه ای که دارای جنس پلاتین است سنگین تر از حلقه ی طلای 18 عیار است.

  نکات مهم در زمان خرید حلقه ازدواج

  نکات مهم در زمان خرید حلقه ازدواج

  یکی از مهمترین انتخاب ها در مسیر شروع زندگی و ازدواج، انتخاب حلقه ازدواج است که در زمان خرید ان عروش و داماد اشتیاق زیادی دارند و با نگاه کردن به حلقه موجود در ویترین مغازه به دنبال زیباترین و مناسب ترین حلقه برای ازدواج هستند. اگر شما هم قصد خرید حلقه ازدواج را دارید در زمان انتخاب و خریداری آن باید با در نظر گرفتن چند نکته می توانید حلقه ازدواج باب میلتان را خریداری کنید.

  نکات مهم در زمان خرید حلقه ازدواج عبارت اند از:

  جنس و رنگ حلقه

  در زمان خرید حلقه ازدواج باید به رنگ و جنس آن توجه داشته باشید و با توجه به رنگ و جنس آن به دنبال مدل زیبایی از حلقه ازدواج باشید.  حلقه ازدواج داری جنس طلا و پلاتین است البته جنس پلاتین حلقه کمیاب تر از طلا است و از طرفی مقاومت بالاتری نیز در برابر خوردگی و سایش دارد.

  عیار طلا

  برخی از عروس و دامادها سبم کلاسیک و سنتی را می پسندند و مایل هستند طلای زرد را خریداری کنند. طلای زرد دارای عیار 18 عیار و 24 عیار است البته هر چقدر عیار طلا باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

  در نظر گرفتن بودجه

  در نظر گرفتن بودجه در ابتدای خرید از اهمیت بسزایی برخوردار است. در حقیقت با در نظر گرفتن بودجه می توانید مناسب با بودجه خود به دنبال مناسب ترین حلقه ازدواج در مدل های متنوعی از حلقه ازدواج که قیمت مناسب تری دارند باشید.

  خرید از فروشگاه های معتبر طلا

  خرید از طلافروشی های معتبر و با انصاف نیز یکی از نکات مهم در زمان خرید حلقه ازدواج است. در واقع برخی از طلافروشی ها هستند که در زمان فروش حلقه دستمزدی بیشتری می گیرند که خرید از این فروشگاه ها شما را متحمل هزینه بیشتری برای خرید حلقه ازدواج خواهد کرد.

  توجه کردن به نگین

  حلقه ازدواج دارای مدل های مختلفی است که هر کدام دارای ظاهر متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند. برخی از حلقه ها داری نگین و برخی نیز سنگ دارند. البته دستمزد نگین و سنگ حلقه جدا محاسبه می شود. بنابراین با توجه به بودجه ای که کنار گذاشتید حلقه ازدواج را خریداری کنید و اگر به دنبال حلقه ازدواج با قیمت مناسب هستید بهتر است حلقه های که دارای سنگ و نگین هستند را کنار بگذدارید و به دنبال حلقه های ساده با قیمت مناسب تر باشید.

  حلقه ازدواج یا حلقه نامزدی

  نگهداری صحیح از حلقه ازدواج

  نگهداری صحیح از حلقه ازدواج و دیگر جواهرات نیازمند بکارگیری روش های صحیح نگهداری می باشد که در ادامه بیان خواهیم کرد.در جای مناسب حلقه ازدواج و سایر جواهرات خود را نگهداری کنید. هنگامی که حلقه یا سایر جواهرات عروسی خود را نمی پوشید، هر مورد را در یک محفظه یا ظرف نرم جداگانه قرار دهید. به هم ریختگی جواهرات در کنار هم می تواند باعث ایجاد خراش بر روی آنها شود.

  البته در نگهداری از جواهراتی همچون گردنبندها دقت داشته باشید که هرگز گردنبندها را آویزان نکنید زیرا باعث کشیدگی آنها می شود. هنگام استفاده از جا انگشتر یا ظروف جواهرات مراقب باشید زیرا حلقه ها روی هم قرار می گیرند که از این طریق خط و خش بر روی آنها وارد می شود.

  جواهرات عروسی خود از جمله حلقه ازدواج را به طور مرتب تمیز کنید تا آلودگی ها موجود در آن پاک شود و ظاهر درخشنده تری به خود بگیرد اما با احتیاط آنها را تمیز کنیددر واقع بهتر است از آب گرم و مسواک نرم کودک استفاده کنید.

  در زمان شستن دست تمام توجه تان به حلقه باشد چرا که احتمال افتادن حلقه از دست در زمان شستن دست ها در روشویی است.حلقه ازدواج و سایر جواهرات را به هیچ وجه با صابون نشویید چرا که موجب جرم گیری و رسوب در جواهرات می شود بنابراین بهتر است سالی یک بار طلا و جواهرات خود را به طلا فروشی ببرید تا به طور کامل رسوب آنها گرفته شود و همچنان مانند گذشته درخشان باقی بمانند.


  جدای از محصولات پاک کننده، مواد شیمیایی مانند مواد موجود در عطر، لوسیون و ضد آفتاب می توانند به حلقه ازدواج و سایر جواهرات شما آسیب وارد کنند. بهتر است قبل از استفاده از هر محصولی شیمیایی جواهرات خود را بیرون بیاورید تا حلقه ازدواج  و جواهرات شما ماندگارتر و زیباتر بمانند.

  سخن پایانی

  در زمان انتخاب خرید حلقه ازدواج شور و هیجان وصف ناپذیری در عروس و داماد به وجود می آید چرا که در مدل های متنوع و گسترده ای از حلقه ازدواج به دنبال مناسب ترین و زیباترین حلقه برای مراسم عقد خود هستند. البته حلقه ها با داشتن ظاهر ساده یا لوکس و شیک از نظر معنوی برای زوجین نیز پر معنا بوده و پر اهمیت می باشد. در زمان انتخاب حلقه علاوه بر جنس آن باید به طرح و مدل آن نیز توجه داشته باشید.

  انتخاب و خریداری حلقه ازدواج یا حلقه نامزدی باید به برخی از نکات توجه داشت تا در نهایت بتوانید برحسب میل خود بهترین و زیباترین حلقه را انتخاب کنید. مدل های متنوعی از حلقه ازدواج به صورت ساده و نگین دار در بازار موجود است که شما با توجه به در نظر گرفتن بودجه، طرح و رنگ آن می توانید به دنبال مناسب ترین و زیباترین حلقه ازدواج برای شروع زندگی خود باشید.

  نظرات
  ثبت نظرات Close

  آدرس ها

  shop adressدعوت به همکاری

  اعتبار نامه ها

  trainingدعوت به همکاری