09123498666

جستجو
فارسی
دسته بندی ها
  منو بسته
  Back to all

  آیا قیمت طلا در یک بازی با جمع صفر است؟ هنوز محرک های مورد نیاز برای بالاتر رفتن وجود دارد

  01 آذر 1399

  آیا بازار طلا در یک بازی با جمع صفر گیر کرده است ؟ آیا بازار با اخبار مثبت واکسن، یا افزایش اضطراب ناشی از گسترش بیشتر ویروس کرونا متعادل می شود؟ عده ای معتقدند هنوز محرک های مورد نیاز برای بالا رفتن وجود دارد.

   

  استراتژیست های ING معتقدند: "سرمایه گذاران همچنان ارزیابی مجدد خطر اقدامات ریاضتی را در برابر چشم اندازهای خوشبینانه واکسن ادامه می دهند. "این دوگانگی ممکن است در حال حاضر یک بازی با جمع صفر باشد و ما می توانیم احساس خطر را تثبیت کنیم ، زیرا روز پنجشنبه در ایالات متحده، مراسم شکرگذاری داریم."

  به گزارش کافه طلا به نقل از کیتکو، جریان های گسترده ای از ETF با پشتوانه طلا در این هفته دیده می شود که روی فلز گرانبها سنگینی می کنند. اما بازار در سطح بحرانی 1850 دلار در هر اونس ایستاد و توانست هفته را با اندکی مثبت تر به پایان برساند ، در حالی که معاملات آتی دسامبر در آخرین سطح 1.872.30 دلار معامله شد و در روز 0.58 درصد رشد کرد.

  سوکی کوپر ، تحلیلگر مستند فلزات گرانبها گفت: "قیمت طلا از زمان اعلام واکسن در 9 نوامبر تحت فشار بوده است ، اما قیمت ها از سقوط کمتر از 1865 دلار در هر اونس حمایت کرده اند."

  پیتر هاگ ، مدیر تجارت جهانی Kitco Metals ، گفت: با این حال ، روند صعودی روز جمعه طلا باید با یک دانه نمک گرفته شود زیرا این امر نشان دهنده پوشش کوتاه مدت قبل از آخر هفته است.

  هیو معتقد است؛ "حرکت به سمت بالا امروز فقط الگویی است که شرایط کوتاه را در بر می گیرد. مردم تعطیلات آخر هفته کوتاه را نمی خواهند. فروش معمولاً از روز دوشنبه آغاز می شود."

  هیوز با اشاره به این موضوع که او طلای بالا را هفته آینده به طلای کوتاه را در هفته آینده ترجیح می دهد، گفت: هشدار می دهم که معاملات هفته آینده به دلیل تعطیلات شکرگذاری ضعیف خواهد بود و سرمایه گذاران باید با نوسانات شدید دست و پنجه نرم کنند. "اگر بازار نازکی دارید ، می توانید نوسان زیادی داشته باشید."

  افشین نبوی ، معاون ارشد تجارت فلزات گرانبها در MKS SA ، نظر مشابهی را بیان کرد. نبوی گفت: "پتانسیل حرکت به سمت بالا بیشتر از حرکت رو به پایین در هفته آینده است."

  وی با بیان اینکه یک هفته دیگر با طلا گیر کرده در محدوده 1850 تا 1900 دلار سپری می شود، افزود: "این یک هفته پر فشار بود ، اما در پایان روز ، ما از محدوده معاملات خارج نیستیم. محدوده هفته آینده هنوز 1850 تا 1900 دلار است."

  و تحلیلگران می گویند این فلز گرانبها در حال حاضر فاقد کاتالیزوری است که بتواند آن را بالا و پایین کند.

  هوگ گفت: بزرگترین و محتمل ترین موضوعی که می تواند طلا را از سطح 2000 دلار عقب بکشد محرک است. "بازار هنوز منتظر یک کاتالیزور است. از حمایت فنی ، 1850 دلار هنوز پشتیبانی انعطاف پذیر را نشان می دهد. کاتالیزور، محرک است و ممکن است تا ژانویه باقی نماند."

  بزرگترین خطر برای طلا: سرعت بازخرید ETP

  کوپر هشدار داد که تا تحریک بیشتر ، بزرگترین خطر برای طلا سرعت تجارت کالاهای با حمایت طلا (ETP) است.

  "بزرگترین خطر برای قیمت طلا سرعت بازخرید خالص ETP ، یکی از مهمترین عوامل مراقبت از ما است. در اصلاحات قبلی ، تولید خالص کمی 20 تن بود." ، که در حال حاضر ضعیف ترین است. آوریل 2019 ، "او روز جمعه گفت.

  با افزایش ویروس های کرونا ، خاموش شدن دولت می تواند انگیزه های مردم برای پرش به طلا و پول نقد را افزایش دهد. وی افزود: "وقتی این نوع عدم اطمینان را پیدا می كنید ، طبیعت انسان به سمت وجه نقد پیش می رود. به همین دلیل در برخی شرایط فلزی انحلال را مشاهده می كنید."

  سکوت بیشتر در ایالات متحده می تواند به محرک گرفتن سریعتر کمک کند. اقتصاددانان ING هشدار می دهند که خسارات اضافی که آنها ایجاد می کنند هنوز می تواند برای اقتصاد خطرناک باشد.

  "با افزایش موارد Covid در سراسر ایالات متحده ، ایالات دیگر شاهد اقدامات جدید مهار هستند. در مناطقی مانند میشیگان ، ویسکانسین و کالیفرنیا ، رستوران ها ، سالن های ورزشی و عبادتگاه ها بیرون غذا می خورند." آنها مجبور به تعطیلی هستند اقتصاددانان گفتند كه ایالت ها مقررات منع رفت و آمد، سفارشات خانگی را تصویب كرده اند. "این اقدامات احتمالاً به سایر كشورها سرایت می كند ، اما اگر شواهدی از اروپا وجود داشته باشد ، برای مهار آخرین موج ویروس كافی نیست. "این می تواند اقدامات تهاجمی تری را تسریع کند ، که از نظر اقتصادی خسارت بیشتری خواهد داشت."

  شکست طلا بستگی به محرک دارد

  سرمایه گذارانی که در ماه مارس با طلا و نقره معامله کردند به ترتیب حدود 300 و 10 دلار درآمد دارند.

  هیو گفت: "با ادغام و ناپدید شدن بازارها ، مردم بی تاب می شوند و می خواهند پول را از روی میز بردارند." "بورس اوراق بهادار هنوز در مراحل ابتدایی است. بنابراین ، بسیاری از آنها برای ایمنی پول در اوراق قرضه سرمایه گذاری می کنند ؛ برخی از آنها در بازار سهام در حال چرخش هستند."

  دانیل پاویلیونس ، کارگزار ارشد کالاهای RJO Futures گفت که او نمی گوید که طلا شکسته می شود مگر اینکه "تعهد محکم به محرک قابل توجهی" وجود داشته باشد.

  تجارت طولانی طلا هنوز دست نخورده است

  کوپر گفت: سرمایه گذاران که مایل هستند حداقل در میان مدت طلا را ببینند ، همچنان شاهد پایین آمدن قیمت به زیر 1860 دلار در هر اونس هستند.

  Hug همچنین خاطرنشان کرد: هرگونه ضعف در بازار طلا فرصتی برای افزودن موقعیت به سرمایه گذاران بلند مدت و بلند مدت است.

  جان وییر ، مدیر ارشد بازرگانی والش ، با بیان این که این احتمال وجود دارد که هفته آینده طلا به 1820 دلار در هر اونس کاهش یابد، گفت: "ما هنوز می توانستیم ببینیم که این قیمت به 1820 دلار می رسد. پس از آن ، من به دنبال طولانی تر شدن آن در طلا خواهم بود. در ژانویه-فوریه ، ما می توانیم یک حرکت صعودی بالاتر از 2000 دلار را ببینیم. ما به چیزی نیاز داریم که ما را از محدوده لاغر خارج کند ، "ویر گفت.

  منوچین در مقابل پاول

  بازارها همچنین اختلاف نظر بین وزیر خزانه داری ایالات متحده - استیون منوچین و رئیس فدرال رزرو جروم پاول - را هضم می کردند.

  منوچین روز پنجشنبه با ارسال نامه به بانک فدرال خواستار بازگرداندن "وجوه استفاده نشده به خزانه داری" شد. این بدان معناست که برنامه های اصلی اعطای وام همه گیر که فدرال رزرو برای حمایت از مشاغل ، سازمان های غیرانتفاعی و دولت های محلی استفاده می کند ، در تاریخ 31 دسامبر منقضی می شود. در پاسخ ، بانک فدرال بیانیه ای صادر کرد و گفت که "مجموعه کامل" اقدامات باید حفظ شود .

  هوگ گفت: این می تواند به طور بالقوه به بازار سهام در کوتاه مدت آسیب برساند. "پاول گفته است که آنها هرچه می توانند انجام می دهند و اقتصاد نیاز به محرک مالی دارد تا زمانی که واکسن بتواند کار خود را انجام دهد. اکنون ، شما منوچین را بیرون آورده و می خواهید پول را پس بگیرید. به نظر می رسد که دولت ترامپ مشغول سد کردن راه بایدن است. این کار شما باعث عصبی شدن بازارها می شود. اولین شکاف بازار سهام خواهد بود و پس از آن ، بسته به میزان آن شکاف ، اثر کوتاه مدت برای طلا منفی خواهد بود."

  نظرات
  انصراف از نظر Close