روش های سرمایه گذاری در طلا و سکه که به ذهنتان نمی رسد!
  • 2023-11-08

روش های سرمایه گذاری در طلا و سکه که به ذهنتان نمی رسد!

امروزه یکی از روش‌های محبوب و پرکاربرد در دنیا برای حفظ ارزش دارایی سرمایه گذاری در طلا و سکه می باشد. سال‌هاست که سرمایه گذاری در طلا و سکه به عنوان یکی از روش‌های پرطرفدار حفظ سرمایه و کسب درآمد برای افراد سرمایه دار شده است. طلا به عنوان یکی از فلزات گران بها و قدیمی ترین سرمایه گذاری، همواره توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.

در سال‌های اخیر سرمایه گذاری در طلا و سکه با ریسک بسیار بالایی مواجه بوده است. اما همچنان یکی از روش‌های سرمایه گذاری محسوب می شود و باز هم  از جذابیت سرمایه گذاری در طلا کاسته نشده است. در ادامه این مقاله به روش‌های سرمایه گذاری در طلا و سکه که به ذهنتان نمی رسد، می پردازیم. پس با ما همراه شوید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

سرمایه گذاری در طلا و سکه

طلا و سکه از مهم ترین فلزات گران بها و ارزشمند می باشد و یکی از استراتژی‌های رایج معاملاتی، سرمایه گذاری محسوب می شود. یکی از بازارهای همیشه فعال و پرسود در تمام دنیا بازار طلا می باشد. اما در سال‌های اخیر بازار طلا و سکه  یک مقدار نوسانات بالا داشته و در نتیجه سود چشمگیری هم داشته. به همین دلیل افراد بیشتری  وارد  این بازار معاملاتی  شدند و برایشان سودآور بوده است.

از سوی دیگر طلا و سکه قابلیت نقد شوندگی بسیار بالایی دارد و نقدشوندگی از مزایای بسیار مهم  طلا و سکه به شمار می رود و همین امر باعث شد، جایگاه طلا و سکه در بین بازارهای سرمایه گذاری بالا رود. خرید طلا و سکه برای سرمایه گذاری بهتر است از برند معروف و طراح معروفی به نام استاد میثم فتحیان انجام شود که با سالها سابقه درخشان در این حوزه توانسته به جایگاه مطلوبی برسد.

تفاوت طلا و سکه در چیست؟

از گذشته تابه حال معاملات طلا و سکه نگهداری آن به منظور پس انداز یا سرمایه گذاری رایج میان مردم بوده است. جهانی بودن و تعیین قیمت طلا و نقد شوندگی بالای آن سبب افزایش محبوبیت با بالا رفتن قیمت افزون این فلز باارزش شده است. نکته بسیار مهمی که ذهن بسیاری از سرمایه گذاران را به خود مشغول کرده این است که سکه و طلا چه تفاوت‌هایی دارند و چرا برخی از مردم به سمت سرمایه گذاری طلا و برخی دیگر به سمت سکه می روند و یا این که کدام یک برای سرمایه گذاری گزینه بهتری است.

نکته دیگر که سرمایه گذاران باید در هنگام خرید طلا و سکه به آن توجه نمایند، این است که قیمت طلا و سکه تحت تأثیر چه عواملی قرار دارد و چه موقع اقدام به خرید آن کنند.  سرمایه گذاری طلا یا سکه  تفاوت  زیادی با هم دارند. در متن زیر به بعضی از تفاوت‌های آنها اشاره خواهیم کرد.

 

تفاوت طلا و سکه در چیست؟

 

۰قیمت سکه تحت تاثیر اخبار روز جهانی یا به سیاست های اقتصاد کشور وابسته است. درحالی که قیمت طلا به تصمیمات عوامل داخلی بستگی ندارد بلکه به قیمت روز و  دلار وابسته است.

۰طلا از بهترین گزینه های سرمایه گذاری است که از قدرت نقد شوندگی آن اهمیت بسیار بالایی دارد در هر زمان که بخواهید سرمایه خود را نقد خواهید کرد بنابراین قدرت نقض شوندگی آن نسبت به سکه بالاتر است.

۰سکه طلا در بسته بندیهای معتبر و هولوگرامی به بازار عرضه می شوند و امکان تقلب در آن بسیار پایین است. همچنین تحت نظارت دولت هستند، اعتبار و ارزش بالایی دارند و به همین دلیل گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است. اما در طلا با ریسک تقلبی بودن مواجه  می‌شوید. زیرا که امکان دارد طلا ناخالصی داشته باشد. بنابراین هنگام خرید بهتر است از مراکز معتبر و تحت نظارت اتحادیه  باشد.

هنگام خرید طلای آب شده هیچ گونه مبلغ اضافی و دستمزد و اجرت ساخت نمی گیرند و تنها کمیسیون فروشنده دریافت می شود. درحالی که هنگام خرید سکه مبالغ اضافی به نام سود فروشنده حق ضرب از خریدار دریافت می شود به هنگام فروش از مبلغ اصلی سکه کسر خواهد شد.در بازار قبل از خرید سکه قیمت را به صورت شفاف و مشخص بیان نمی کنند و اغلب به صورت تقریبی است. اما در خرید طلا قیمت به صورت لحظه ای و به‌روز بیان می شود.

بهترین زمان سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در طلا و سکه به عنوان روشی برای حفظ ارزش پول خود و یک پشتوانه مالی برای افراد به حساب می آید. سرمایه گذاری در زمان تورم بهترین راه برای حفظ ارزش و افزایش سرمایه است. چراکه در هنگام تورم ارزش پول کاهش و قدرت خرید نیز کاهش می یابد. رشد قیمت بازار طلا در سالهای اخیر این اطمینان را به سرمایه گذاران داده است که از آن به عنوان روشی امن برای حفظ ارزش دارایی خود استفاده کنند.

روند حرکت قیمت طلا و سکه این ذهنیت را در سرمایه گذاران ایجاد کرده است که به هیچ وجه این بازار دچار ضرر نمی شود. و سودآوری خوبی برای سرمایه گذاران دارد. درواقع سرمایه گذاری راهکاری برای مقابله با تورم و حفظ ارزش پول و قدرت خرید اهمیت به سزایی دارد. وقتی صحبت از سرمایه گذاری می شود اکثریت افراد خرید سکه و طلا را گزینه مناسبی می دانند.

سرمایه گذاری در طلا و سکه بر خلاف سرمایه گذاریهای دیگر با مبالغ بسیار کمتری امکان پذیر است و نقد شوندگی بالاتری نیز دارد. از جمله موارد مهمی که همواره باید مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد مثل ریسک اصل یا تقلبی بودن طلاو سکه، ریسک هزینه ی نگهداری آن در محلی امن، وابستگی به قیمت جهانی طلا و نرخ ارز و ...می باشد.

بنابر این برنامه ریزی مناسب برای سرمایه گذاری در زمان تورم می تواند به شما در حفظ ارزش پول کمک کرده و آگاهی و شناخت مفاهیم سرمایه گذاری در طلا و سکه برای ورود به بازار سرمایه گذاری کاملا ضروری است و اشتباه در ورود این بازار سرمایه، ارزش آن را نسبت به تورم ازبین می برد.

نکات مهم هنگام خرید طلا برای سرمایه گذاری

طلا یکی از انواع فلزات گران بها و کمیاب بوده و به همین دلیل از ارزش مادی بالایی برخوردار می باشد. طلا همواره یکی از بازارهای جذاب سرمایه گذاری محسوب می شود. مزایای مهم طلا نقد شوندگی نسبتا خوبی که دارد و مهم تر از آن با هر مقدار سرمایه نیز می توان سرمایه گذاری کرد.

 

نکات مهم هنگام خرید طلا

 

از طرفی دیگر برای خریدوفروش طلا محدودیت زمانی وجود ندارد به همین خاطر در بیشتر مواقع این سرمایه گذاری سود خوبی نصیب سر مایه گذار می کند. البته این طلای با ارزش و کمیاب، کاربردهای زیادی مانند زینتی و صنعتی دارد. زمانی که تصمیم به خرید دارید باید از نکات مهم و نحوه محاسبه قیمت نهایی آن مطلع باشید که در زیر به شرح آنها می پردازیم.

۱-توجه به عیار طلا که نشان دهنده درصد طلای به کاررفته در زيورآلات است.

۲-هنگام خرید طلاهای با اجرت ساخته شده پایین تر انتخاب کنید.

۳-بهتر است پرداخت پول از طریق کارت خوان  طلا  فروشی باشد و رسید آن نزد خود نگهداری کنید.

۴-در هنگام خرید به نوسان بازار توجه خاصی کنید.

۵-چشم  پوشی از خرید طلای نگین دار  و سنگهای قیمتی چون هنگام فروش از ارزش طلا می کاهند.

۶-قبل از معامله قیمت را در مکان‌های مختلف چک کنید.

۷-وزن عیار طلا با وزن و عیار داخل  فاکتور مطابقت داشته باشد.

۸-بهترین راه ایمنی برای نگهداری طلا داشتن صندوق امانت در بانک است.

۹-دریافت فاکتور از طلافروشی که نوعی مدرک  بر مالکیت فرد بر طلا و اثبات آن می باشد.

نکات مهم هنگام خرید سکه برای سرمایه گذاری

زمانی که قصد خرید سکه را دارید باید نکات ایمنی را مورد توجه قرار دهیدید که عبارتند از ...

۰به جای طلا اقدام به خرید سکه کنید چون سکه اجرت ساخت نداشته و بنابر این بخشی از سرمایه خود بابت این موضوع از بین نمی رود.

۰حتما سکه هایی در بسته های معتبر و داخل وکیوم باشد  و خط و خش و ضرب دیده نباشد.

۰توجه به سال ضرب سکه زیرا که سکه های که سال ساخت آنها جدیدتر باشد با قیمت بیشتری خریداری می گردد.

۰توجه داشته باشید که نوسان قیمت سکه نسبت به  سکه های دیگر بیشتر است.

۰قیمت حباب سکه به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد.

 

خرید سکه

 

کلام آخر 

همان طورکه گفته شد سالهاست که سرمایه گذاری در طلا و سکه به عنوان یکی از روش‌های پرطرفدار حفظ سرمایه و کسب درآمد محسوب می شود. ازاین رو بسیاری از افراد فرار از آسيب‌های تورم و حفظ ارزش دارایی خود به سرمایه‌گذاری روی می آورند. این کار از طریق سرمایه‌گذاری روی طلا و سکه انجام می گردد.

 

 

 
: اشتراک

ارسال نظر

تنها کاربران عضو میتوانند بررسی خود را بنویسند.

امتیاز :

مقالات مرتبط

خرید طلا یکی از کارهای جذابی می باشد که می تواند همراه با نکات بسیار زیاد باشد. این نکات بسیار ضروری هستند و رعایت هر کدام از آن ها می تواند تاثیر بسیار زیادی را بر روی خرید شما بگذارند. به همین علت قصد داریم تا در ادامه به بررسی کامل این نکات بپردازیم. از این رو تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

حباب سکه و طلا زمانی ایجاد می شود که قیمت طلا به سرعت بالا برود و با قیمت واقعی تفاوت داشته باشد.

کافه طلا یک محیط مناسب و حرفه‌ای جهت ارایه خدمات طلا، جواهر، نقره و سنگهای قیمتی شامل مشاوره حرفه ای رایگان خرید و فروش در محیطی سریع، آسان و امن در راستای پاسخ به نیازهای شماست. کافه طلا در حال توسعه و پیشرفت می‌باشد و مطمئناً با مشارکت و اعتماد شما به اهداف خود نزدیک‌تر خواهد شد. جواهرات طلای بعدی خود را در کافه طلا پیدا کنید در صورتیکه از عملکرد کافه طلا راضی هستید، می‌توانید آن را به سایر دوستان خود نیز پیشنهاد کنید. منتظر نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستیم.آدرس فروشگاه های فروش ما: 1- تهران - پانزده خرداد - مسجد امام - پاساژ شناور - فروشگاه فتحیان

ساعت کاری : 08:30 تا 17:30
روزهای پاسخگویی :شنبه تا پنجشنبه

cofeTala
تماس با ما

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به کافه طلا می باشد