search
عربی
All Categories
  Menu Close

  سنگ الماس

  سنگ الماس ساخته شده از کربن می باشد و توانسته بیشترین سختی را در بین تمامی سنگ ها به خود اختصاص دهد. باورهای بسیار متفاوتی در رابطه با این سنگ وجود دارد و به طور کلی از آن به عنوان یک محافظ برای بعد روحانی انسان یاد می شود. در کنار این موضوع شاهد خواص متعددی از آن هستیم که می تواند بر روی سلامتی افراد تاثیر بسزایی را بگذارند. همچنین یکی از نام هایی که به الماس داده شده است " پادشاه سنگ های قیمتی" می باشد. از این رو استفاده از آن در بسیاری از جواهرات مرسوم شده است که در ادامه به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری را در رابطه با این سنگ قیمتی به دست آورید.

   

  سنگ الماس بر اساس باورها و اعتقادات چه خواصی را با خود به همراه دارد؟

   

  به طور کلی خواصی که این سنگ به خود اختصاص داده است، با توجه به اعتقاداتی می باشد که در این باره وجود دارد که از آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

  • یکی از مهم ترین خواص ها احساسات مختلفی است که در وجود آدم به وجود می آیند که پیروزی، امید و موفقیت نمونه ای از آن ها هستند.
  • همچنین برای اینکه بتواند قدرت جسمانی را در بدن افزایش داد، استفاده از این سنگ به شدت توصیه می گردد.
  • بر اساس برخی اعتقادات نیز اینطور بیان کرده اند که اگر یک زن وضع حمل سختی را داشته باشد، می توانند از سنگ الماس برای داشتن آرامش بهره ببرند.

   

  سنگ زینتی| سنگ الماس| برش الماس

   

  استفاده از الماس در جواهرسازی

   

  امروزه صنعت مد به اندازه دیگر صنایع یک کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد؛ به گونه ای که شاهد استفاده از سنگ های قیمتی در جواهرات مختلف هستیم. از این سنگ ها می توان به الماس اشاره کرد که از آن در ساخت انگشتر، حلقه، گردنبند، گوشواره و گاها دستبند و ساعت بهره گرفته می شود.