search
عربی
All Categories
  Menu Close

  انگشتر سنگ

  انگشترسنگ به انگشتری گفته می‌شود که از دل زمین است. یعنی از سنگ‌های با ارزشی که از دل زمین تولید می‌شوند برای ساخت آن بهره می‌گیرند. این انگشتر از آن دسته انگشترانی است که چه زن و چه مرد تقریباً محدودیتی در استفاده از آن ندارند. در دین اسلام نیز سفارشات زیادی به جهت استفاده از انگشتر سنگی سفارش شده است.

   

  انگشتر سنگ

   

  حالا برویم سراغ اینکه چه انگشترسنگی را برای خرید انتخاب کنیم؟

   

   

   

  ارزش انگشتر از جنس سنگ: سنگها و ارزشهای آنان خواصشان از سوی ائمه بسیار ذکر شده است. برای مثال یکی از انگشترهای سنگی که استفاده از آن در میان همه رایج است انگشتر فیروزه است که قیمت نسبتاً مناسبی نیز دارد. یکی از فواید استفاده از این سنگ دوری از فقر و تنگدستی و استجابت دعاست.

   

   

   

  کیفیت انگشتر سنگی: انگشتر سنگی نیز بسته به کیفیت سنگ آن ارزش پیدا می‌کند. مثلاً سنگ فیروزه سنگی است که از نیشابور و با کیفیت بالایی است که در هیچ کجای دیگر پیدا نمی‌شود. این سنگ در کشور افغانستان نیز وجود دارد ولی کیفیت سنگ فیروزه نیشابور چیز دیگریست.

   

   

   

  رنگ انگشتر سنگی: سنگی که از دل زمین برداشته می‌شود و در انگشتر به کار برده می‌شود با هم فرق دارد. رنگ سنگ‌های موجود در انگشترهای سنگی به دلیل واکنش‌های شیمیایی است که در دل زمین رخ می‌دهد. مثلاً رنگ عقیق قرمز و یاسی است.

   

   

   

  چند روایت در مورد استفاده از انگشتر سنگی که احتمالاً شما را در خرید آن مصمّم‌تر می‌کند. امام صادق (ع) می‌فرمایند: دوست دارم برای هر مؤمن که پنج انگشتر در دست کند و شمرد یکی از آنها در نجف و کسی که آن را در دست کند خداوند می‌نویسد به هر نگاهی برای او ثواب زیارتی و پاداش آن، پاداش پیغمبران و صالحین خواهد بود.

   

   

   

  انگشتر سنگی، همچنین بدلیل اینکه از دل زمین انرژی می‌گیرند، هرکدام تأثیرات خاصی را بر روی انسان خواهد گذاشت. اگر قصد خرید یک انگشتر سنگی از هر نوع سنگ را دارید، درنگ نکنید.

   

  فیروزه